Tak máme reformu……..!

Těžko říct na jak dlouho, nikdo asi neví kolik "tlustých" novel ji v příštích měsících změní, případně kolika  Nálezy  ji Ústavní soud zruší a zda to bude už s těma novelama a nebo před, každopádně sledovat včerejší zápas v PS přebilo všechny ostatní TV programy, včetně VKVček:o), zejména poslanec Rath byl jako obvykle velmi výživný:o)Pravdu povědíc zatím těm úpravám napříč mnoha různými zákony nerozumím, ne možná není správně nerozumím, prostě nevím jak a kam si co dosadit, protože přijatý zákon se dotýká všech možných §§ různých zákonů, rozhodně zákona o DPH, pak toho o sociálním a zdravotním pojištění, a pak taky toho o daních z příjmu.

Po rovné dani ani slechu ani dechu, v sazbách ještě trochu větší bordel než jsme byli zvyklí, zatím těžko říct, jak si příjdou na své daňoví poplatníci a ještě těžší říct, zda tato věc může skutečně vylepšit výběr daní.

Reforma rozhodně podstatně vylepší na dlouhou dobu příjmy vydavatelů odborné literatury a výrobců všemožných účtovacích programů, protože všechno co máme doteď můžeme vyhodit a zakoupit nové v plném znění" a po pár měsících znova a pak znova.

Na své si taky ještě určitě příjdou do konce roku obchodníci, protože je nezbytné vykoupit všechno, co je zatím s přidanou hodnotou 5ti% a v neposlední řadě stavební firmy a řemeslníci co taky účtují zatím jen 5%.

No a kdo nemáte našetřeno na nákupy zásob nezoufejte, máme tu totiž ještě neviditelnou ruku trhu" a tak třeba v Ikea můžete koupit opravdu pěkné hrnky na kafe za 7,-Kč kus, v OBI obkladačky a dlaždice po 99,-Kč za m2 a včera jsem koupila v Litoměřickém Intersparu ředkvičky po 1,-Kč za svazek obrovských červených úplně čerstvých, no a kdo by u takových cen koukal na to, jestli je DPH 5,9 nebo 19 %.

 

P.S. Chudák poslanec Paroubek, na nápravy a opravy tohohle guláše bude potřebovat nejméně 2 volební období:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 komentářů u “Tak máme reformu……..!

 1. Taky koukám, že mnohé leasingové společnosti si to taky budou moct hodit:-), doba lesingu od roku 2009 musí trvcat nejméně stejně dlouho jako doba odepisování leasovaného majetku, takže třeba v případě nemovitostí je to na 30 let, to budou mít radost:-))

 2. Kam.nemyslím, že takhle se to děje, lidi vidí nakonec přece jen víc to, na čem ušetří ve velkém, než to co zaplatí v malých částkách, 50x oželíš stovku,a toho DPH zvýšeného o 4% si vpodstatě ani nevšimneš ale pak, hele na dani si ušetřil 3000:-))Já neříkám, že jsou to hajzlíci protože nějakou reformu dělají proboha, já říkám safra jen to, že je to ustrouhnuté rychle, připomínkované na poslední chvíli a hlavně, že zásadní věci tam prostě zase chybí, ale,možná budou v nějakém dalším batohu:-))

 3. Mod.,a to se právě tímhle postupem děje:) Asi do toho budu muset jít já:D :D A pak bude na mě aTeo dělat karikatury… a Ty budeš o mě psát jaký jsem hajzlík;-)

 4. Kam.teď jsem se krátce vyjadřovala u Rowdyho, prostě tahle reforma je zase jen taková, maková. Všem všechno vezmem, ale většině to pak zase nějak vrátíme, aby nekřičeli. Hlavně nenasrat početné skupiny voličů!

 5. A pan doktorpřesvšechno Rath? Ještě, že jsem ho neslyšel, protože kdo mě zná, moc dobře ví, jaké já k němu chovám vřelé sympatie… a já bych si nerad rozmlátil TV a přišel o hlasivky tak blbě jako megabidetním výlevem kanálních výrazů:)

 6. Mod.,ad P.S. – to by ho ale musel někdo zvolit:) I já se svým Troškou do mlýna: Ještě jsem to nečetl, všude grafy, tabulky, mraky tabulek, mraky grafů, mraky řečí. Řečí, které si leckdy protiřečí, takže začíná platit princip (já to tak mám vždycky) – ověřit u zdroje. Na první laický pohled se mi to zdá těžkopádné, chápu, že rovná daň není průchozí a jde o jakousi stabilizaci veřejných rozpočtů, ale ty nástroje jak toho dosáhnout mi taky nejsou jasné. Když potřebuju doma vybřednout z dluhů, určitě si nesnížím příjmovou stránku, tak fakt nevím. A teď jsem v takovém časovém švunku, že (abych řekl pravdu) tu jejich práci nemám čas kontrolovat:)) Tak musím věřit, že za ty prachy co berou, že odvedou kvalitní práci… no já naivka:)

 7. btw. já za posledních 17 let nepobírala jedinou dávku, ani přídavky, dokonce jsem neměla ani jednou placenou nemocenskou, prostě nic a moje zadluženost přesto stoupla třeba o 250 tisíc? proč? jak je to možné? proč mám být až tak moc solidární?

 8. pajkovšiml sis někdy jak rok co rok stoupá a stoupá zadluženost státu a tudíž i každého obyvatele? Zatímco v roce 89 to bylo pár tisíc na hlavu, teď jsou to na hlavu statisíce. Myslíš, že se to někdy vyřeší nějak jako “ po nás potopa“? a tak proč by to nebyly na každou hlavu i miliony??Bohužel reformovat se mělo začít nejpozději v roce 92, ale nezačalo se, protože pak už se vždycky všichni báli o koryta a tak byli více či méně sociální a rozdávali z půjček.No a princip sociální solidarity si představuješ jak? Tak jak byl nastavený doteď? Sociální solidarita musí existovat a musí být mnohem silnější, ale pro potřebné, tzn. děti, nemohoucí a nemocné, úmyslně neříkám staré, protože mnozí staří lidi sjou akčnější a aktivnější než lidé středního věku.Sociální solidarita aplikovaná tak, že jedinec, který vydělává víc má doplácet na jedince vydělávajícího míň bez ohledu na jiné aspekty, je trochu pokřivená, nemyslíš?Jo a hypotéky už zdražily, moje úroky stouply za poslední dva roky o 1.100,-Kč, ale není to náhodou způsobeno jinými vlivy?:-)

 9. já můžu být tak leda nasratý….všecko zdraží …zruší mi společné zdanění…hypotéky zdraží….a pricip sociální solidarity padne….uctivé díky modroptáci…

 10. No váženíjá teda upřesňuji, že tato úvaha neměla být chrlením ohně a síry na koalici a reformu v jejím pojetí, je to prostě jen postesknutí nad další rychlovkou.

 11. je to hnus… vydělaj na tom jen ty bohatý, a z dolních devíti miliónů už nevědí jak by ty peníze vydřeli…

 12. Kočkopesnení větší než doteď, tohle je míněno dobře, vpodstatě není jiná možnost, ale je to ustrouhnuté zase narychlo, chaoticky a bude v tom chaos teď a ještě větší chaos až to začnou novelizovat, nicméně musíme počkat až se všechny ty změny zapracujou tam kam patří a doufat, že nebudou kolidovat s něčím s čím by neměly a tak dále různě a podobně:-))

 13. V takovéhle politické situaci, kdy nikdo nemá jasnou převahu, nemůže být jiný reforma než „kočkopes“… :-(

 14. Když budu konkrétní, tak například od roku 2001 neexistuje žádný zákon, který by upravoval povinnost nájemců bytů platit náklady na služby spojené s užíváním bytu. Naproti tomu ale obč. zákon ukládá pronajimatelům povinnost tyto služby zajišťovat a poskytovat.V praxi to znamená, že kdokoliv nechce cokoliv platit, položí ti v rámci reklamační lhůty po vyúčtování otázku “ Podle jakého zákona účtujete položky X,Y,Z?“ a Ty můžeš odpovědět jediné “ Podle zákona zrušeného ÚS ČR Nálezem z roku 2001.“ a to už je pak celé:-(

 15. Teonejsem takový pesimista, abych připouštěla, že poslanec Paroubek ještě nějaké volby někdy vyhraje, nicméně jestli do téhle novely začne šťourat Ústavní soud bude to smršť tak jako tak, pak je ovšem otázka, jestli se s těmi případnými Nálezy bude zacházet stejně jako s některými jinýmu, tzn., že se prostě nebudou brát na vědomí, tak jak se to dělá teď bez ohledu na to kdo ty volby vyhrál:-(