Rakouskem hýbe skandál

a není to nakonec poprvé, až by se chtělo říct " Měli by se starat o své Temelíny" !

 
To co se stalo je opravdu strašné a odporující lidskému rozumu i tomu ne moc zdravému, strašné samozřejmě pro všechny vězněné aktéry, určitě nejstrašnější pro matku dětí svého otce. Jedním slovem STRAŠNÉ a nepochopitelné. A přitom, takový slušný člověk, všechny zdravil, na kafíčko si každý den zašel popovídat se sousedy, kdo by to byl řekl?! Inteligentní psychopaté ale prý působí dojmem velmi slušných a hodných lidí, protože jsou si vědomi potřeby vyvažovat tu druhou stránku svého já.
Chtě nechtě jsem si vzpomněla na jinou kauzu, v porovnání s touto ( možná) ne až tak strašnou, nakonec se po roce už ani tak strašná nezdá (?), byť je stále tak nějak v běhu a není dořešená.
Ano myslím případ sester Maurerových, nakonec Anička už časem na našich obličejích vyluzuje snad i úsměv:-((. Takové slušné ženy, jedna z nich je dokonce profesí speciálním pedagogem. Takové slušné ženy a takové zvěrstvo. Pamatujete na to nahé svázané dítě ve sklepě, které žere ve tmě z podlahy jak pes? Jak dlouho by to trvalo a jak by to dopadlo, kdyby se na to náhodou nepřišlo? Jaký má tohle smysl a v co to mělo vyústit? Je to jiné?
Kolik takových lidí, dětí, žije v různých úkrytech aniž bychom o nich věděli, zatímco jejich otcové a matky každý den s úsměvem zdraví sousedy a chodí si do kaváren popovídat u kafíčka?
Ne, není to jiné, je to to samé a mezi tím slušným pánem a sestrami Maurerovými není žádný rozdíl.
Začít to může třeba utýráním kočky a výchovným trestem 150ti hodin veřejně prospěšných prací, nakonec sestrám Maurerovým prý hrozí AŽ dvouletý trest odnětí svobody, podobný trest jako když Vás chytnou jak jste štípli peněženku. No, ne že bych si myslela, že čím delší trest, tím je výchovnější, to ne, ale myslím, že jsou lidé,.kteří by se "na volno" už nikdy pohybovat neměli.
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

18 komentářů u “Rakouskem hýbe skandál

  1. Co pozitivbního přináší takové informace?No tak hlavně asi to, že není možné aplikovat, že o čem se nemluví vlastně neexistuje. Teď tady říká v TV paní vrchní policejní rada/radová, že až 8% dětí je obětí incestu /tedy o těch 8mi% se ví/, 8%, to je přece šíleně moc, i kdyby to bylo 1% bylo by to moc, každopádně, že se ví o těch 8mi je díky tomu, že se o tom mluví!

  2. Kamio: Nu ta informace může být tak dobrá k tomu, že se budou důchodci bát chodit ven na ulici a tak bude víc míst k sezení v MHD a kratší fronty u lékařů. Ale to je asi tak vše… Mod: Tak nějak a klidně i hůř, v těchhle chvílích fakt nezvládám emoce… Týrané děti, zneužívání.. – to člověk slyší už tak často, že je to hrozné, ale tak trochu otupí.

  3. V Británii tento týden dostali dva nezletilí doživotí za to, že ukopali holku. U nás tento týden kdosi za stejnou vraždu dostal s bídou pár let…

  4. A já pokládám otázku: K čemu mi je taková informace? Jak ji využiju? Začnu lítat po sklepech rodinných domků a odhalovat bezpráví? To má význam pro úřady, aby se poučily a byly důslednější, ale ne pro mě. Mě to může akorát zhnusit den.

  5. Rozum mi tyhlety zprávy vůbec nebere… snažím se odhalit, že je to nějaký blbý vtip, koukám, zda není apríla nebo jestli nějaký novinář jen nevymyslel senzaci… pořád doufám, že je to celé smyšlené!!!

  6. Aloejestli myslíš třeba toho zmrda s tou kočkou, tak jak říkal můj muž „Asi tam pojedu, přivážu si ho za Hamra a ze dvakrát s ním projedu tou vesnicí.“, takže asi tak nějak bych to viděla.

  7. Aloeno jo, když ale ochrana společnosti je tak nějak zanedbatelný detail, že?!Já bych hlavně lidem zapisovala všechny tyhle prohřešky do občanek.Zabils vránu- vem si pytlík zrní a vypadni!

  8. Jo, je to hnus… I když jsem dost „z branže“, tak některý věci prostě nepochopím. A ty tresty… směšné… i když výkonem trestu se v tomhle případě nic moc nezmůže, jen ochrana společnosti. Což je ovšem takvy velmi důležité. A detenční ústavy tak nějak nejsou, že…