Před chvílí začal podzim

nenápadně, hnusně je totiž už dlouho, v Čechách i na Moravě.Když jsem minulý týden odjížděla, Slunce jsem naposled viděla někde na D1 u odbočky na Benešov, když jsem se dnes vracela, poprvé mi zamávalo v Brně.Na Moravě vítr oškubává listí ze stromů, zima je jak v Rusku a soustavně prší.

Mí přátelé Danulka a Láďa jsou sice asi o 84% sportovněji založeni než já, ale jsou normální, což třeba znamená, že lyžují, plavou, jezdí na kolech a inlainech, chodí na dlouhé procházky, včetně těch s převýšením, ale nikdy by je nenapadlo to dělat v poryvech větru, dešti, nebo sněhové vánici, což v praxi znamená, že když jsem s nima, nemusím se rozhodovat, jestli strávím den sama a nebo někde omrznu, umíme si vymyslet i zábavnější věci, a  tak to máme už 30 let:o), i přesto, že nikdo z nás nezůstal těch 30 let stejný.

Pamětliva přísloví, že host a ryba třetí den smrdí, vypravila jsem se v sobotu večer na dost náročný ginový večírek, noc měla sice běžnou délku, ale ginu bylo hodně a do postele jsem se tak dostala až v neděli po deváté ranní. Odpoledne jsem měla dojem, že můj zbytkáč je tak někde mezi 1.8-2 promile(mi) a přesun k Vltavě jsem takto odložila až na pondělní ráno.

Nakonec kam by člověk pospíchal, podzim je už všude, no, možná v Brazilii začne až zítra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

20 komentářů u “Před chvílí začal podzim

  1. Tedy jestli budeš takovýmto způsobem křtít každý následující hnusný den, tak se hlásím jako dědic do závěti k těm fialovým kozajdám! Už dopředu se ptám, jaké že to máš číslo ( botiček!)?

  2. Mod.,[5] tak je to spravne, udržovať ten hruby moravskošlonsky produkt je třeba, ja! Já se dostat do postele až neděli kolem deváté ráno, tak se probudím až v pondělí.

  3. Bárono jo neopren:-) to oni sebou vozí lidi na dovolené různé věci, třeba prkna, nebo golfové sakypaky, taky slunečníky:o)))),tak to sem nemohla, když sem to na tom letišti viděla!

  4. Alex jede s přítelem a jedním malinkým zavazadlem a přítel má obrovský kufr, neoprén, ploutve….byla to sranda rvát do do mého POLOauta, když jsem je vezla blíže k letišti.

  5. Kráťonechceš být detailista, tak nebuď:o))Jaro nebo podzim, někde je to jedno, třeba na Kanárech je příjemných 27 vpodstatě furt a když jsem v neděli odlétala z Řecka, bylo příjemných 35:-), no gin mi víc chutná v teple:o)

  6. Já nechi být detailista, ale…v Brazílii začlo spíš jaro než podzim, ne? :o ) Taky záleží kde, když jsem ve čtvrtek odlétal ze Salvadoru na 12-tém stupni jižní šířky, tak tam bylo příjemných 27 C. Ale zase se brzo stmívalo, takže si nevybereš. Všude dobře, tak co doma? :o )

  7. Před chvílí skončilo léto. Nápadně hnusné a dlouhé. Konečně už mi opocené rosničky přestanou vyhrožovat tropama… :-P Hele, ber to tak, že můžeš s předstihem oslňovat davy fialovejma holínkama, A to se vyplatí, ne?!

  8. S tím podzimem, to byl letos fofr. Slibovali babí léto a pak to zase odvolali, to bylo zákeřné. Alex zítra odlétá do teplých krajin, hned bych se nechala přibalit do kufru.

  9. V Brazílii taky nepijou gin (zvláštní, taky jsme si dali v sobotu jednu štamprdličku Beefeatera jako preglorifikační rituál), tam chlastaj Caipirinhu:))