I1 má dnes narozeniny !

Na tom nakonec není nic tak divného, narozeniny má někdy skoro každý, ale….

Ivana, přezdívaného " Inženýr špenát", s kterým jsem se kamarádívávala, jsem neviděla tuším od roku 2003, moc milej chlap, ale něco mě na něm iritovalo, ani nevím jestli víc ten inženýr, nebo ten špenát, každopádně mě tehdy zval na svou sbríku zvadlejch růží, ale já mu slíbila na někdy oběd a šla jsem domů.

Když nastalo období toho oběda, zdálo se mi to nějak brzy nebo co, navíc jsem jela tuším od Dunaje a tak jsem poslala smsku " Nestíhám, jsem teprv u Brna, ozvu se!", on mi odepsal něco jakože OK a že těší a já pak na ten oběd zapomněla,  pak někdy za půl roku mi přišla další smska a v ní

" Už jsi aspoň u JIhlavy?" :o ),  fakt nevím co mě iritovalo, byl docela vtipný, milý, nevtíravý a trpělivý:o).

Od té doby uběhlo už skoro 5 let, já teprv u Jihlavy, a najednou, dnes kolem 10té, mi začal pípat u postele telefon, znělo to jako budík, což mě docela překvapilo, protože na 10tou si budík většinou nenastavuju, kouknu na displej a bliká na mne, že Ivan má dneska narozeniny!

Tak nevím, určitě jsem si takové upozornění nikdy nenastavovala, ani to neumím, navíc mě můj telefon na žádné narozeniny nikdy neupozorňuje, natož na Ivanovy, a ani nevím, jak se o Ivanových narozeninách dozvěděl!

Tak co se mi tím sakra naznačuje?:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

40 komentářů u “I1 má dnes narozeniny !

 1. No já bych si dovolila ještě takovou možná naivní poznámku:), ale třeba pro běžného člověka jsou 4 večeře v měsíci (myslím v restauraci ve dvou), tak nějak na hranici možností, no a pokud chce být člověk s někým častěji, a o ty náklady se podělí, tak těch večeří může být 8, nebo aspoň 6, no a tak bych to teda viděla já:-)

 2. Taky bych to tak dělal, ovšem co si budeme povídat – oškubaný proletářský synek s hypotékou musí volit jiný způsob. Takže platím převážně tam, kde bych chtěl, aby to byla investice a ne projedené peníze (a to teď nemluvím jen o sekse!)

 3. Hehehetak já za ženské platím automaticky a furiantsky i bez pozitivního očekávání nějakého bonusu. :) Když se ovšem ohradí a chce si zaplatit útratu sama, nehádám se, je to její volba a já to respektuju. Některé ženy prostě nechtějí mít pocit, že jsou zbožím, přestože jím zpravidla jsou… ;)

 4. Na co Ty hned nemyslíš! Já myslím, že v duchu komentáře 65 (to už bude za chvíli terminus technicus, bacha cizí slova!) se ty večeře vyplatí tak asi tři, jinak je to prodělečná akce:)

 5. Kam.zbytečně moc cizích slov pro zcela jednoduchou věc:-), nechat za sebe platit přece znamená, že připouštím, že se ode mne něco očekává ( jak nakonec poznamenává Teo v 65ce:-) ), ale není to jen o “ Rozhodně nechci platit za chlapa“, to je přece aplikovatelné i do pracovních schůzek. I když je fakt, že znám i takové dobráky, pro které jsem něco úspěšně vyřídila, následně se dostavila na pracovní kafe a oni si pak zaplatili svou půlku útraty a šli:-), případně zapomněli svou peněženku v autě :-) ).No a abych to vrátila do nepracovní roviny, přece si nikdo nemůže myslet, že “ pudu za večeři“:-))))

 6. [27] Záleží na úhlu pohledu a na vlastníkovi brakované kešeně. „Rozhodně nechci platit za chlapa“ a tak už se mnou nikdy nepůjde. Negativní selekce. Bohužel navíc s jednou nepříjemnou negativní externalitou. Investice se stává projedeným nákladem.

 7. Kam.já myslím, že já tak dlouho vpodstatě nechci vůbec nic, nebo tak málo, že než to někdo docení, trvá to tolik desítek let, že je to pak už úplně o ničem, lidi mají totiž obecně tendenci spíš ubírat, než přidávat, když to jde:-)

 8. Jasně, že šmrnc. Feministky mají plno keců o rovnoprávnosti, ale jak se to pokusím aplikovat v restauračním zařízení při placení, najednou jsou všechny konzervativky z 19.století;-) Že by negativní selekce? ;-)

 9. Kam.no ten oběd samozřejmě, dyť sem psala, že jsem mu slíbila oběd, to jsem myslela, nejako, že jsem slíbila, že s ním pudu na oběd, ale, že zaplatím oběd, teda myslím, že to tak bylo, že jako řada byla na mně, protože on platil tu předchozí večeři.Šmrnc, hm.

 10. Jemu ten oběd, Ivanovi! za to čekání přece jako nedostatečná záplata za ten neuskutečněný oběd:)) Ženy, co se se mnou střídají v placení, poskočí po žebříčku o kus výš, protože pak zcela v duchu @Teova komentáře č.65 u:http://www.chucpe.bloguje.cz….phpmají prostě šmrnc:)

 11. Kam.co zatáhnout? Jídlo za celou dobu, co jsem v Jihlavě? nebo ten oběd?:o) No já soufám, že jsme se v placení střídali, já to tak mám zvyklé, to je taky možná ten důvod, že mě chlapi neberou vážně a pak mě odbývají čím dál tím víc:-(

 12. Na to, že v Jihlavě celkem nic kromě těch katakomb není, sestam zdržela fakt moc dlouho. Myslím, že bys to měla Ivanovi zatáhnout;-D

 13. [18] aaa tak Jihlava je lehounce připokrášlena!! ;-) ) Ivane, přeji všechno nejlepší, každopádně já bych ji přerazil, mohu-li radit. Viz [7].Mod., ad [8], klasická poslední výmluva! Trest by neminul:)

 14. i1spat chodim fakt brzy, ale dnes slavim prece narozeniny, tak snad mohu udelat vyjimku, ne? slavim je u pc. pekne ze? opravuji dale: brokolice ne, radeji spenat! a upresnuji jeste: brno ano potvrzuji to si pamatuji, ale jihlava musi byt for jen od tebe. na tu si opravdu nevzpominam. tak sakra co to znaci? uz jdu fakt spat. ahoj

 15. ivane:)))))no to Tě ráda vidím! Ty už nechodíš spát v 9 a máš net doma? tak to jsou teda změny:-)))) Tak ještě jednou všechno nejlepší:-))

 16. to jsem jadekuji za prani. jsem to skutecne ja ten ivan? alespon doufam? kazdopadne dnes narozeniny urcite mam. v soucasne dobe jsem pravidelny ctenar teto stranky. dekuji moc za prani pokud to tedy jsem ja. mam na budiku zase narizen den ucitelu. souhlasi? a ten zeleny? neni to tim, ze mam rad spenat? ale jen listovy. tedy na pizze. a ten for s jihlavou? neni to jen autorska licence?nicmene zdravim a diky. vse nejlepsi

 17. Ježyšmááárjááá nedramatizuj! sem odřekla oběd 3 hodiny předem, to se snad může stát ne? a slíbila sem, že se ozvu, a ještě sem to neudělala, ale já nepsala kdy!Ale kde vzal telefon ty narozeniny?!

 18. Když nejde Modona k hoře, musí hora k Modoně. Špenát má moje sympatie.Pokud to tam při synchronizaci teda nenastavil nějaký PíSí…A už jsi aspoň u Bělotína?