www.mojedatovaschranka.cz

A kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Jako jednatel své společnosti, patřím mezi menšinu spořádaných jednatelů, spořádaných společností, kteří si vyzvedli u České pošty " Přístupové údaje ke vstupu do datové schránky", vstoupili do datového rozhraní, a poté z administrativního rozhraní provedli aktivaci datové schránky.

To vše ne až dnes, 5 minut po 12té, leč již počátkem měsíce záři, tedy někdy kolem půl 12té.Rozhodně tedy nepatřím k těm, na něž dnes nasazoval ministr Pecina.

Mám tedy přístupové údaje spočívající v ID DS, ID osoby a Heslo. Přesto všechno jsem "elektronické úložiště" své společnosti, viděla jen jednou, rovněž v září. Úložiště zelo k mé spokojenosti prázdnotou, avšak, zda je tomu tak i nadále, nejsem sto ani tisíc zjistit, a to ani přesto, že od 1.11.2009 je již obsah úložiště směroplatný. 

Ať se snažím do schránky dostat přes uložený odkaz, nebo přes odkaz České pošty, či přes odkaz MVČR, který je totožný s tím od ČP, nebo mým uloženým, otevře se mi stránka na níž se píše :

" Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.

Certifikát zabezpečení předložený tímto webem nebyl vydán důvěryhodným certifikačním úřadem.
Problémy s certifikátem zabezpečení by mohly ukazovat na pokus podvést vás nebo zachytávat data, která odešlete na server.

Doporučujeme,abyste zavřeli tuto webovou schránku a nepokračovali na tento web.  

Tuto webovou stránku zavřete klepnutím zde *

Pokračovat na tento web (nedoporučujeme) * 

Další informace

Pokud jste tuto stránku zobrazili klepnutím na odkaz, zkontrolujte adresu webu v adresním řádku a přesvědčte se, zda se jedná o adresu, kterou jste očekávali.

Při přechodu na web například s adresou https://example.com zkuste k adrese přidat předponu www, například https://www.example.com.

Pokud se rozhodnete tuto chybu ignorovat a pokračovat, nezadávejte na tomto webu soukromé informace. "

Tak teď nevím, patří korespondence mé firmy se státnímu úřady do kolonky " soukromé informace" ?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

27 komentářů u “www.mojedatovaschranka.cz

 1. Tak hlásím, že do datové shcránky jsem nedostala za uplynulý rok a kousek, ani jednu zprávu! Zato jsem slyšela, že soudy posílají do schránek různá rozhodnutí advokátům, kteří je jako fyzické osoby nemají:-)))

 2. nesouhlasZ jakých nebo kterých důvodů jsou firmy nuceni do HOVADIN jako jsou datové schránky. Kdo na těchto systémech vydělává. Jsem obyčejný člověk rozhodně ne typ podle pana Paroubka a rád ( v takzvaně svobodném světě) rozhoduji sám za sebe.

 3. Tak aby jste věděli jat schránky fugují:to že nebudete chodit na poštu je holý nesmysl, ty papíry co vám tam úřady pošlou jsou po vytištění nutné ověřit o to vám udělá na počkání časká pošta za pohých 30,- jako u doktora. Taže jediné co tím soudruzi z NDR dokázali je to, že to stát nepalatí. Další věc je ta, že než se příslušná poštovní úřednice na svél letitém computeru přihlásí do sistému, začne vám na poštu chodi i důchod a ještě musíte mít to štěstí, že budou vědět co mají dělat. V mém případě si dvě radily a kdyby tam jedne z nich nebyla byl bych s celu datovou schránkou v pr…. Toto je zkušennost z druhého měsíce roku 2010. Když jsem posílal souhrnné hlášení na FÚ tak do podatelny dorazilo, ale k úřednici co to má na starosti ne, takže je to zase na pr…..Takže podle mého názoru si zase někdo jenom namastil akorát kapsu…………..

 4. klokane a Radkoto jste hodní:-))Určitě je zajímavé, jaké mají problémy:-)), ale proč s tím mám mít problém sakra já?:-)

 5. Mod, musím opravit, dnes po poledni už začli posílat, ale tvůj problém má víc lidí, pokud napíšeš kontakt, sdělím víc. tady ne.

 6. Datové schránky jsou typickým příkladem, jak tzv. "studentský syndrom" (vše na poslední chvíli) dokáže zhatit jinak dobrou myšlenku a projekt. Z mé zkušenosti s lidmi vím, že dát na přípravu rok nebo pět let je úplně jedno, páč 90% všech to bude dělat až poslední měsíc jakkoliv dlouhé lhůty… co k tomu dodat, lidi jsou pořád stejný flinkové a to na obou stranách.

 7. Elito je samozřejmě ideální stav:-),ovšemjá jsem lehce vyřízená z toho, že se nedostanu někam, kam jsem ze zákona povinna se dostat!

 8. Mně v poslední době docela potěšilo, že sociálky a zdravotní pojišťovny si ode mne samy vyžádaly e-mail adresu, a komunikují u jejich strany se mnou e-mailem. Dokonce jjsem jim mohla i poslat chybějící přehled také přes PC. Kdyby to takto fungovalo všude, to by byl ráj!.

 9. Lorr.já uvažovala, že si ji zřídím i jako fyzická osoba, připadá mi to praktičtější než postávat na poštách, ovšem pokud to bude fungovat takto…..:-/

 10. Sejrevzhledem k tomu, že říkal včera ministr, že 75% povinných osob ještě vůbec nemá schránku zřízenou, dá se očekávat, že byste si měli vzít dovolenou tak rok, protože se ten systémzajisté ucpe zcela:-)

 11. Tak já teď visela přes hodinu na placené infolince,leč nedovolala jsem se, tak sem volala na MV a tam mi poradili, abych volala na infolinku:-))

 12. Myslím, že to bude nejnavštěvovanější link hlavně od hackerů. Takže si ber raději preventivně antibiotika, ať něco nechytneš ( a my od tebe)…….:)))

 13. A u nás, jakožto ouřadu to nefunguje vůbec, heč!!!!! Takže nikomu nic neposíláme, čímž pádem vlastně ani nic neděláme:-) (což spousta lidí vidí jako positivní, s vyjímkou těch, kteří čekají na stavební povolení, aby mohli běžet pro dotace, takže ti jsou zase nasraní:-)Navrhnul jsem vedení celotýdenní dovolenou jako překážky na straně zaměstnavatele, ale zatím mlčí. Nejspíš vemu své vozidlo a budu obálky rozvážet osobně:-)

 14. No jako náš firemní portál taky vykazuje problém s certifikátem – pro změnu ho máme propadlej… Ale co, když tam potřebuju, stejně kliknu na "pokračovat"…