Pakárna kam oko dohlédne

Nabyla jsem dojmu, že veškerá pošta, která mi chodí, jsou jen složenky, ale mám pocit, že jsem už ten poslední člověk na světě, který něco platí, mně ukazujou dlužníci jen bankovní příkazy, na účtu platby nemají, protože to za ně přece platil pan Urban!!,  a pakárny…Tak třeba včera, píše mi slovenská pojišťovna Union, pojišťovatel zkrachovalé CK TT, že likvidaci mé pojistky odložil, protože jsem nedodala k pojistné události žádné doklady. No to je v prdeli, pomyslela jsem si napotřetí ( poprvé to bylo, když jsem zjistila, že TT je pojištěn u slovenské pojišťovny, podruhé, když TT ulehla) , protože po 10ti měsících netuším, kam jsem dala podací lístek pošty. Ano, taky si pamatuju, že jsem jim nechtěla poslat originál účtu k fotoaparátu s odůvodněním, že kdyby se ztratil, nebudu mít už nic…., a že jsem o tom s paní diskutovala emailově.

Nebo dnes, vytahuju z poštovní schránky, mezi jiným, tlustou obálku z ČSOB, co to asi může být? Objednala jsem si dotisk listopadového výpisu z jednoho účtu, který mi banka nedodala.  Běžně mívám jednu,maximálně 3 stránky, tento dotisk má stránek 17, a aby ne, na většině z nich se nachází jedna až dvě položky. Stránky jsou samozřejmě v barvách vyvedené.

/files/pakarna1.jpg

/files/pakarna2.jpg 

Další dopis, Hypoteční banka. Souhlas se zaplacením mimořádné splátky úvěru" k datu 15.4., vyčíslení splátky, dále vyčíslená pokuta za předčasné splacení 195.000,-Kč, v příloze jakási plná moc a čestné prohlášení. Koukám na to jako magor. Volám paní Jandové ze záhlaví, kterou vůbec neznám, ještě je na obědě, ale jiná paní po mně chce klientské číslo

A co vlastně chcete? ptá se

Chci vědět co to znamená, já nežádala o mimořádné splacení, dotazovala jsem se emailem na informační emailové adrese,  zda někde najdu formulář pro žádost o řádné splacení …"

 U nás je každé  předčasné splacení mimořádné!" sděluje mi dále paní

 Aha, a co s tím mám teď jako dělat? Nechci, aby mi Vaše banka určovala, kdy mám co mimořádně zaplatit a vypočítávala mi k tomu pokuty!" říkám já

 Nemusíte dělat nic, dívám se tady, ten SOUHLAS je z ledna a byl následně ihned zrušen!" říká paní

 Aha, a proč jste mi včera poslali tenhle dopis?" ptám se, i když tuším, že zbytečně

Tak to Vám nepomohu, to netuším! Přejete si ještě něco? "  

Ne, já už si raději nepřeju vůbec nic!

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 komentářů u “Pakárna kam oko dohlédne

 1. Christaky jsem alergická, kór,když mi pak na výpise dalšího měsíce sdělují, že zvyšují ceny nějakých produktů, čemuž se nedivím:-/

 2. Za tohle by si ta banka zasloužila minimálně čestné uznání v soutěži Ropák roku. Na takovéhle plýtvání papírem jsem alergická. Asi bych jim to donesla na pobočku a žádala o vysvětlení nějakou kompetentní osobu. Teda možná…:)

 3. Se nedají použít zezadu na tisk nějakých dokladů:-) přes půl stránky je nápis "Nenechte se zaskočit nedostatkem financí!" pak něco o kreditních kartách a spousta dalších nesmyslů:-(

 4. Mo,[6] O čem, ne na co ;-) ale nakonec, proč ne … Rychlé šípy také vydávali časopis, který si čtenáři předávali jako oběžník :o )))

 5. Opravdu si to myslím. My tady máme jeden bufet, bohužel saláty nejsou, maximálně tak ovar a vepřo knedlo zelo nebo sekaná. Stará romantika je tentam.S tím bizonem nevím – oficiálně se to maso prodává pod jménem bizon, ale mám takovej pocit, že to je hovězí z nějakýho plemene dovezený z jižní ameriky. Ale je fakt skvělý, určitě jinačí chuti než naše hovězí.S těma mušlema jsem to myslel tak, že je mnohem jednodušší si dát ukrutnou exotiku, než obyčejné české jídlo (tedy pokud pominu to, že většina tvz. českých jídel má původ v rakousku a maďarsku a kdoví kde ještě)

 6. SejreTy fakt myslíš,že už nejsou vůbec žádné bufáče s pochoutkovým salátem a rohlíkem? Sakra:-(Vlašák nerada, odjakživa mi v něm vadila nějaká komponenta:-)A Svíčková hochu, z toho prášku, tak ta by chutnala druhý den stejně hnusně jako první den:-(( a myslím, že s těma hygienickýma normama jsme zase papežštější než celá EU:-/Mušle na víně, ani chobotnici si nedám nikde, bo to nejím, ale bizona, neblázni, bizoni jsou tvor na vyhynutí, něco jako vlašák na talířku:-((. Když natáčel Kostner Tanec s vlky, museli mu přivézt z Polska zubry!

 7. Mod.Ad bufáč: kdysi dávno probíhala tuším v brně velká akce o záchranu jakéhosi bufáče, něco jako Koruna v Praze, chtěli to dokonce prohlásit za kulturní památku, ale jak to dopadlo, to nevím.Ale mám stejnou chuť jak ty – dal bych si 20 deka vlašáku na talířku, k tomu jeden rohlík a úplně v barvách vidím, jak si k tomu objednávám kofolu a bufetář jí natočí a ležérně s ní třískne na ušmudlaný nerezový pult u pípy, plný loužiček piva a limonád.Ale mám obavu, že tenhle sen je už neuskutečnitelný – díky stále přísnějším předpisům už bufet ani existovat nemůže.Vždyť si jenom vem, kolik znáš hospod, kde dělají svíčkovou, guláš atd., tedy jídla, která sou nejlepší druhý den? Mušle na víně a grilovanou chobotnici si dáš pomalu na každým rohu, Nedávno jsem měl biftek z pravýho bizona, ale dobrej poctivej guláš si nedáš ani v Alcronu:-)

 8. Tak mě dneska napadlo, že bych si dala pochoutkový a vajíčkový salát někde v bufáči na talířek, s rohlíkem, prodávaj to ještě někde??

 9. přítelkyněno pokud to má opodstatnění, proč ne:-) ale pokud je na první stránce mé jméno a pak samé hvězničky odshora až dolů, jak to prohlížím,koukám, že na každé stránce je mé jméno a všechny identifikátory a na některých pod tím pouze součet z předchozí strany, na některé pod tím jen poplatek-třeba 2,-Kč. a na některých dokonce jen sdělení, že je to konec výpisu:-)

 10. nám chodí 20ti – 25-ti stránkový výpis, když to přišlo poprvý nevěřila jsem vlastním očím, přišlo to v A4 obálce a položek na stránce je tedy mnohem víc než jedna :-)

 11. leňulejá mám pocit, že ta nezaměstnanost je ještě pořád nějak moc nízká, rozhodně by z většiny ouřadů měli vyházet aspoň 10% zaměstnanců.

 12. Z toho by jeden vážně zcvoknul. Úřední šiml v kombinaci s vyděračskými praktikami v době krize, kdy se asi bankám ztenčujou účty tak výrazně, že zkoušejí kam až můžou zajít, no paráda. 17istránkový výpis z účtu k tomu máš jako bonus. Tohle je teď normální?