Lidé míní a…

No, nakonec mají větší hlavu :o )

Někdy před dvěma, měsíci, možná je to dýl, se Jana rozhodla, že by ráda absolvovala s Pepínem amaterské závody na ne příliš vzdáleném ranči a jala se ho podrobovat pravidelnému tréningu ve skákání, motání se kolem barelů a kuželů, a tak všelijak podobně.

My jsme museli zajistit koňské vyšetření krve a přepravník.

Zhruba před týdnem Jana pravila, že by bylo dobré, kdyby jel i jUráš, který sice vůbec žádné motání kolem ničeho netrénoval a skákat nemůže kvůli šlaše v pravé zadní, ale mohla by tak je i Iveta, což by bylo fajn.

A tak včera vpodvečer zajel Filip vypůjčit přepravník pro dva koně a ještě kolem půlnoci uzavíral ( i s Adamem) s Janou sázky, že se jí nepodaří jUráše do přepravníku nastoupit.

No, ovšem,  lidé míní a koně mění, a tak se stalo, že naprosto vpohodě, a opakovaně, do přepravníku nastoupil jUráš, ale zcela rezolutně ( i přesto, že to několikrát vypadalo nadějně) odmítl nastoupit Pepíno.

trochu si to očmucháme

/files/znastup.jpg

ale dovnitř nejdu!

/files/znenastup.jpg

No, a tak jel „závodit“ pouze jUrášek ( „vycítil svou šanci Hujer jeden“ jak pravil Láďa), a pojednal to velmi statečně, trošku jako módní přehlídku, ale oběhal co oběhat měl a to pokaždé dvakrát, když měl ty dvě jezdkyně:o) 

barely s Janou

  /files/zjurbarel.jpg

kužely s Ivetou

/files/zjurkuzel.jpg

A já sem na něj byla pyšná, jako každá máma:o)), zejména, když sem z řad diváků sem tam zaslechla (to když jUrášek běžel) „Tyjo, to je snad klusák a je kráásnej!“. Navíc byl celý den strašně hodný a neudělal ani jednu krávovinu!

 Jinak byl světlým bodem horkého dne bez jedinného stinného místa a navíc absence piva bez alkoholu, náš známý Frízský hřebec ( vloni v Lysé vypadal stejně hubeně a opelíchaně:o) ), opravdu nádherné zvíře, ovšem zapomněla sem se jeho majitelky zeptat, čím ho maže, že je pořád černej i přesto, že sem tam musí pracovně na slunce:o)

/files/zfris1.jpg

/files/zfris2.jpg

/files/zfris4.jpg

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 komentářů u “Lidé míní a…

  1. Včera měli oslavu, od zelináře přišly melouny, hrášek ( ten jim jím já), jahody, třešně, lupení z květáku a kedluben, banány, tak jUrášek udělal raut i pro ovečky, sám si vzal banán:o))

  2. Ovšem kdyby tam býval byl Pepíno, tak ten měl na úspěch šance už dané i tím, že předchozí majitelka Míša s ním jezdila westernové slalomy a býval opravdu rychlík:-)

  3. Gombovůbec netuším, startovalo tam cca 40-50 koní, jUrášek se musel nějak umístit 4x. Tipuju, že s Janou musel být rychlejší a líp mu šly ty kužely než ty barely, nic neshodil a neudělal žádnou chybu, ale zas ho pro změnu zpomaluje tenm klus, tedy to, že když má běžet opravdu rychle, dá se do klusu, jak je zvyklý z profi závodění, že nesmí cválat:-)), což ho zpomalí, protože ostatní koně to natáhnou cvalem.Navíc závodili v jedné kategorii všechny možné koně, westernoví, angličákovi, poníci,…. no mazec:-), takže řekněme, že se mophl umístit někde v polovině peletonu:-)

  4. Dneska sem měla jet na přirozenou komunikaci, možná bych se tam dozvěděla i to, jak přemluvit koně k nastupování, ale představa celého dalšího dne v plném slunci mě odradila:-(

  5. Jasněže žádný zvířata:o), já teda připouštím facáka nebo pohlavek, třeba Anka dostane tak 20 pohlavků denně, nejmíň:o)

  6. zadny zvirata se mlatit nesmi.. uplne si vybavuju ten pocit, jak mi z toho tenkrat bylo smutno..

  7. Mimochodem, byla tam tak debilní organizace, že jsme v 6 večer koně odhlásili z posledního závodu, protože se nám zdálo, že od 10ti od rána musí mít dost na tom slunci.

  8. kámoškotak u nás se koně mlátit nesmí, takže se to zkoušelo vysloveně podobrém, by%t rázněji, ale když bylo jasné, že nechce, tak jsme ho prostě nechali, Jana byla sice asi zklamaná, ale nedá se nic dělat.Měli to zkusit už včera a mohla s ním vyjít brzy ráno pěšky, těch 6-7 km by ušli.

  9. ty jo vzpominam, jak jsem jako malej prcek videla "nastupovat" konika.. bylo to strasny, mlatili ho ze vsech stran a kun silel, nakonec ho tam stejne nedostali