Stavba roku!

Ačkoliv je teprve začátek března a teplých dnů zatím moc nebylo, koníkům přibylo už nejméně 70% naplánované střechy a na 100% se uskutečnil plán, který se zrodil teprve kolem Vánoc, stavba venkovní kočičí voliéry gigantických rozměrů:o), proč totiž šetřit místem, když je místa dost, hlavně vzadu za domem! 

Nejprve jsme bádali nad materiálem, posléze nad tím, kde ho sehnat, potřebné sítě totiž nesměly být moc okaté a musely mít rozměry 9×2.4,  7.5x 2.4, 8×2.4 a 9×8, to vše v metrech.

Na místě samém vymyslel Filip projekt kůloví, zemního a výškového spojoví, a než to všechno zakopali a přichytili do země a k sobě,

/files/kocvol.jpg

dorazila krabice plná sítí a začalo se obmotávat, a obmotávat, a obmotávat,……., tatínek se totiž rozhodl, zakomponovat kočičkám do výběhu i obrovký strom.

/files/kocvol1.jpg

Po týdnu motání, přitloukání, přitlučených prstů a stovek několiknáctkrát na zem upadlých hřebíků, došlo dnes k slavnostnímu odhalení prostoru o velikosti cca 9 x 8 x 2,40.

/files/kocvol2.jpg

a zejména k otevření :o ). Šumachr nevěřila vlastním očím :o ))

/files/kocvol3.jpg

Ještě nevím, jakou ptákovinu vymyslím teď :o )

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

33 komentářů u “Stavba roku!

 1. Bezva! Chci se zeptat, na kolik to tak zhruba vyšlo Kaček? Máme dva kocoury, jsou zvyklí na vodítko, ale chtěli bysme je taky takhle nechat volněji běhat, tak uvažuji na podobnou voliérkou.
  Díky za odpověď

  • Jeje, to už si asi nepamatuju:-( dřevo jsme tady měli už nějaké starší svoje ( ale asi by se to dalo vyrobit i z nějakých hliníkových profilů, dřevo je dobré na to, že si ho zároveň škrábou :o ) ), a ty sítě, fakt už nevím, zeptám se muže, jestli si nepamatuju tu firmu od které jsme to kupovali, když uvidíte senu za m2, tak si to propočítáte. Mám pocit, že to bylo něco kolem 10ti tisíc, ale možná by se to dalo vyrobit bez té horní sítě, protože co mám za ty 3 roky vypozorováno, po těch bočních nahoru nelezou.

 2. Mimochodem, včera jsem nad tím prostorem přemýšelala, 9x8x2.40m, 72m2, můj první Pražský byt ve Strašnicích byl2+1 a měl 60m2, ten druhý v Malešicích 3,5+1 měl 72m2, zdál se mi strašně velký:o)). Do voliéry by se vešly 2 Vltavské garsonky, to je neuvěřitelné.

 3. Saulezrovna včera jsme četli, že se o 100% navýšil prodej slepic.V Německu prý stojí 10 vajec cca 1 euro, možná to bude tím, že do těch ekologičtějších klecí už museli investovat dávno.Slepice nechci, jsou blbé a serou po dvorku a moje spotřeba vajec je ročně taková, že se vejdu i při dnešních cenách zhruba do stovky.

 4. jestli to uvidí v Bruselu,tak bez voliéry už budou kočky zakázaný.Nechceš tam chovat radši slepice?Při ceně vajec bys byla ve vatě a mohla kočkám mohla dopřát výběh i do volné přírody v doprovodu ozbrojené ochranky.

 5. reniimyslím, že spousta lidí si myslí, že jsem se zbláznila už dávno, a mi je ti to nějak jedno:o)), dělám si to co chci, pokud na to " dosáhnu", obrovská výhoda samozřejmě je, že můj muž všechny ty ptákoviny nejen akceptuje, ale ochotně se na nich podílí, můj syn je s úsměvem akceptuje;o).

 6. Mod., spousta lidí si řekne, že ses zbláznila, voliéra pro kočky. My jsme měli dřív všechny kočky venkovní (chodily si ven kdy chtěly), ale teď, co máme "papíráky" a čím jsme starší, tím se o ně víc bojíme (a taky mnohem víc narostl provoz). Takže je cíleně venčíme, jednoho na vodítku, druhý se bojí tak, že chodí u nohy a jen po zahradě a jak se na něj houkne, tak už maže domů… Takže chápu to, že máš kolem kreténské myslivce, a dalšímu osudu Pepíčka je nechceš vystavit. Ať se jim tam líbí!

 7. Bosorněco jim tam určitě vysázím:o)vloni, a vždycky, to byl jen takový průchozí prostor pod ořechem, teď to bude rezervace:o)

 8. Ještě by tam miciny mohly mít zasazenou šantu kočičí a kozlík lékařský, aby to tam měly jako v kočičím ráji ;-)

 9. SVno jasnačka:o) a až to obroste trávou, keřema, břečťanama, případně fazolema, nebude to mít chybu:o)

 10. Mirko, ale nemusí se to nutně stávat mým kočkám,že nevěří vlastním očím, tím spíš, že myslivec o Pepíčkův ocas neměl zájem, kdyby jo, zastřelil by ji úplně, nemusela by ležet celý den v křoví a celou noc se plazit domů a mně by to pak nestálo 5 tisíc na veterině.

 11. Krom toho nám zadní "stěna" vytvořila plot mezi domem a Adamových domečkem, kde teď máme nájemníky, takže jim tam nemůžou chodit opruzovat a trousit pesy:o)

 12. Tak ratko, ano, ochrana před útoky zvenčí pro Šumáka a Paštiku, které jsou kočky vnitřní a neumí se venku orientovat v tom, co je a není bezpečné. Prostě mají svůj, poněkud zvláštní, pud sebezáchovy, ale klidně se přikrčí před jedoucím autem, běžícícm koněm, atp. Ňuninka do voliéry určitě chodit nebude, ten je zvyklý lítat venku a do jisté míry je schopný rozpoznat, kdy je dobré utíkat a kdy se radši někam schovat a čekat.

 13. rozumim, to je ochrana kocek pred utoky zvenci. nase kocka se boji kosů. oni silene rvou a nalitavaji na ni. uz je z toho uplne zpitomela.

 14. ratkostřecha a les, to už tu právě bylo, a v lese pak myslivec s malorážkou.Šumachr občas z domu unikne, ale běží do stáje ke koním a tam si sedne a když přibíhá kůň, neuteče, jen se trochu zmenší:o), no a Paštička, ta by ven ráda, ale bojí, tak třeba tady se bát nebude.