Říkají si prý Pat a Mat, a fakt!

Slečna Patricie a Ondřej Netymach se nastěhovali 1. března, staršně spěchali, odněkud je zřejmě vynesli v zubech. Ještě obydlený byt si 28. února prohlídli, 29. večer do něj nanosili své švestky a králíka, 1.3. už pobývali a 2.3. podepsali smlouvu a zaplatili kauci.

Je fakt, že se v bílém pokoji zeptali, zda-li si mohou vymalovat nějakou veselejší barvou a já neměla námitky, jednak sama nemám žádné zdi bílé, druhak jsem si myslela, že rok, dva, pobudou.

Před týdnem ale Mat přes Adama vzkázal, jestli by nevadlo, kdyby se odstěhovali, protože si našli něco lepšího a většího, a tak jsme si řekli, že je zbytečné někomu bránit ve štěstí a taky je zbytečné, aby se tak jako tak odstěhovali a přestali platit víc tajně než veřejně.

Před 5ti dny mi Mat napsal mejl, nejvíc se staral o vrácení kauce, zaplaceného nájmu a ještě si mi dovolil nabídnout nějaké vybavení, které mu za kauci pořídil předchozí pronajimate a které už nepotřebuje, konkrétně postel, nějaký štendr na šaty, závěsovou koupelnovou tyč ( kterou mi přivratal do zdí), novou hadici ke sprše, protože ta původní nevyhovovala, vše v hodnotě 8.900,- Kč…..?!

Odepsala jsem, že o žádné věci nemám zájem, ale byt jsem ochotna převzít 21. nebo 22.3., dále jsem ochotna vrátit kauci a zaplacené nájemné a poplatky za služby vyúčtovat a přeplatek vrátit cca do týdne.

A tak jsem dneska v 9 ráno vešla do svého oblíbeného bytu po panu profesoru Horynovi a zůstala zcela stife. Vůbec jsem nevěděla, jestli mám řvát, nebo se smát, slečna Pat se na mne dívala a evidentně si myslela, že jsem nějaká blbá kráva, která nerozumí designu. Nakoec vzala své koště, kterým předtím vyrobila po podlahách asi 20 hromádek různých bordelů, a odletěla do neznáma.

/files/nety1.jpg

/files/nety2.jpg

/files/nety3.jpg

Mat převzal kauci a z mých projevů snad pochopil, že ze zaplacebého nájemného už patrně nic nedostane, snad pochopil, ale pro jistotu se asi ještě 3x zeptal a znovu se mi pokusil prodat tu postel, a když jsem nejevila zájem, pravil, žeuž ji nemá jak odstěhovat a musí ji tam nechat.

Když odešel i on a já naložila ty hromádky, přešla k posteli a zvedla matraci, pak druhou

/files/nety4.jpg

A to si člověk pořád myslí, že už ho nemůže nic překvapit. Každopádně jsem se od rána snad ještě nepřestala smát:o)))

Mimochodem, ty fleky a nedobarvené kusy jsou na zdech samozřejmě jen proto, že došla barva!!:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

35 komentářů u “Říkají si prý Pat a Mat, a fakt!

 1. Květinky ať si namalujet ten, kdo tam bude bydlet, pokud miluje zahrádky ( mimochodem ten byt má krásnou lodžii s truhlíčky), ale ať ty květinky po sobě uklidí, až bude odcházet:o)

 2. Mod 28: tak to je fajn ;-) a kebyže holka predsa len chcela tie kvetinky, tak ja ti ich môžem prísť nakresliť ;-)

 3. Ale teď to vypadá dobře, ve středu se tam byla podívat taková mladá holka, že bydlela už v té oblasti, ale vloni se odstěhovala Na Vinici do nového moderního domu, ale vydržela tam necelý půlrok, barák prý je postavený tak kvalitně, že se v něm nedá bydlet. Říkala, že na patře je 7 bytů, a pořád má pocit, že není doma sama, protože z těch zbávajících 6ti bytů kolem, je slyšet absolutně úplně všechno.Říkala, že červenou má ráda, ale takhle to STAČÍ:o))

 4. Mod 25: a to bude držať, 4 nátery na sebe? nojo, vieš, akoto hovorieval pan Werich:"lidi jsou ruzní. většinou hovada" ;-)

 5. SVuž zůstala červená jen jedna stěna a kousek druhé, přemalba červenou stačila jednou, na bílo sr to muselo vzít 4x.No nechápu, jak může někdo něco během 14ti dní tak pokurvit, jít a ještě vznášet nároky. Prostě debil:o)

 6. no super, konečne mi to prepustilo komentár :-) Mod, a čo tak nejako to ich červené veľdielo využiť? napr. tam dokresliť nejaké žlté kvetinky a zelené lístočky? ;-)

 7. ratka 19: myslím, že riešite podstatne horší problém. (tých "umelcov" čo pomachlili Mod polku bytu by som vykopla bez mihnutia mihalnice) ale tohto človeka by mi bolo ľúto. ak je to slušný tvor, chvilku by som ho tam nechala aj za polovičné nájomné. slušných podnájomníkov je málo.

 8. Dneska mi Adam nechal na Skajpu vzkaz, že se mám zastavit u naší momentálně nejstarší, regulované nájemnici, že chce ukončit nájem. Tak nevím, že by ouřad přestal vyplácet dávky na nájmy? Každopádně je to ta paní, co měla velký barák uPrahy,kterému říkávala "chatička" a když jsem jí dala před léty výpověď, převedla ho na dceru. Tak jsem docela zvědavá voco teď de, před 5ti lety jsem jí nabízela odstupné, teď už samozřejmě nedostane nic, když letos končí regulace.

 9. ratkotak to je asi větší probůém a není k smíchu. Já jsem Matovi odepsala, že postel je na smětišti a tyč může mít,pokud zaplatí 500 za zasádrování děr po ní a vymalování koupelny, hadici můžemít,pokud vrátí tu původní, kterou vyhodil a můžu mu to poslat na dobírku. Následně jsem zablokovala jeho adresu, takže jsme skončili:o)To co popisuješ patří do kategorie " on je vlastně chudák" a to se řeší strašně svízelně:o(

 10. řešíme zrovna podobný problém. ona odchází za jiným a jeho tam nechává. již nechtějí prodloužit nájemnou smlouvu a ta končí. On je úplně bezradny a vyšínutý. Teď nevíme co s ním :o ) Netroufáme si mu ani říct že má dát byt do původního stavu. přemýšlíme co s ním :o ( sám to neutáhne a nemá kam jít.

 11. Tak mi Mat včera napsal, poté co jsem mu vyúčtovala za nákupy barev a vymalování CELÉ 3.150,-KČ" , že je ochoten zaplatit maximálně dva a že chce zpět svou tyč na závěs k vaně a hadici ke sprše:o))))

 12. L. no jasně:o))))já se směju nahlas od včerejšího ráda, kdykoliv si na to vzpomenu:o))Filip, když jsem mu to vyprávěl, se samozřejmě rozčílil a pak se rozčíliol, že jsem blbá, že se tomu směju, no a pak uviděl ty fotky a začal se smát:o))

 13. ratkotak ta červená sama o sobě není úplně belbá červená, je to taková ta červená, kterou se vymaluje třeba jedna zeď, aby se oživila nebo oteplila místnost, nebvo, že chceš podtrhnout nějaký nábytek. Dokonce konstatuju, že by jednu zadní stěnu pokoje v té barvě nechala…Rozhodně to je příšerná barva na vymalování celí místnosti, to je prostě úplně nemyslitelné, a hlavně, je to flekaté jak sviňa, naprosto nechápu, jak může někdo vymalovat s flekama barvou namíchanou strojově, to snad museli ředit vodou nebo co.A máš pravdu, to bude potřebovat cca až 4 nátěry bílé:o))

 14. LOOOL tohle musím ukázat manželovi! On minulý týden maloval ten byt, co za týden vracíme majiteli, aby tam nezůstalo po naší Hance načmáráno. Pidlil se s malým štětečkem ve všech rozích, aby žluté stěny nepřečuhovaly do bílého stropu a podobně. Já mu příště ten malej štěteček seberu, takhle se to má dělat!:-DDD