Asi jsem koupila koně….

Jak moc asi? No zatím asi :-) Jmenuje se Fatima, ale to je nick, je Starokladrubská vranka s technickým průkazem, výkonostníma zkouškama, zapsaná v Starokladrubské plemenné knize, a to všechno je fakt:-)

Je  černá jako uhel, ušlechtilá a nádherná, na místě samém byla bohužel prakticky nevyfotitelná, protože počet ovádů na 1cm2 koně, byl asi 200 kusů, takže při tom všem  ošívání zanikl i klabonos.

Špatná zpráva je, že nadále mám zákaz kupovat koně a pesy :-( , nechápu proč, pes je tu dneska 6 a ani je nikde není vidět :-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

47 komentářů u “Asi jsem koupila koně….

 1. „mám zákaz kupovat koně a pesy“
  no však pesy ani nejak nie je treba kupovať ;-)
  kolegynka má šteňa a veruže ho nekupovala (našli ho vyhodené, zatvorené v krabici pri smetiakoch)
  máš to tu, milá Modonka, v poslednej dobe úplne nezazverené ;-)

  • Holka, to je tím zimním obdobím, vpodstatě se nic neděje, včera koníky poprvé po zimě vyběhli z ohrady na louku, takže si trochu zaběhali, jinak to byla dlouhodobá nuda:-(
   A já mám od ledna furt nějakou práci, takže se soustředím spíš na stavy vody a odvoz odpadků, než na zvířectvo :-(

 2. 6 pesů neni nikde vidět, jo? já mám 3 pesy a je jich všude plno. esli to nebude tím, že máme malej domeček a zahrádku jako dlaň. :)
  jinak Tě moc zdravím, Mo., jsem ráda, že prosperuješ. papalala!!!

   • kdybys neprosperovala, nebylo by za co utrácet, Lálo. :) )
    i když sem moc nechodím, často si na Tebe vzpomenu. jsem ráda, že seš a že seš, jaká seš. hrozný je, že to, co mně připadá normální, mnoha lidem přijde jako bláznovství.
    představ si, že máme taky Blondýnu. „kde se vzala, tu se vzala“, prostě se k nám nastěhovala od zlých sousedů. zpočátku si pro ni chodili, doma seřezali, ale utekla zase. trošku nám zničila plot neustálým přeskakováním k nám, ale my na tyhle pozemský statky moc netrpíme, takže je nám to fuk. důležitý je, že je tu veselo. už ji máme přihlášenou.
    v praze jsem za poslední tři roky byla 3x. dvakrát z donucení úředně a jednou za dcerou skorodobrovolně. :) ale furt to není ono, časem chceme blíž k přírodě a dál od lidí. anebo blíž k takovým lidem, jako jste vy.

    • Blondýny jsou super, viď? Dobře, že to dobře dopadlo:o), psi, kde se vzali…. jsou ještě víc prima než ti, které si člověk koupí:o)
     BuBu z Dubu čeká na Filipa 24 hodin denně a Daisynka vlastně taky, akorát je handickapovaná, že nevýjde do schodů, takže musí noci trávit semnou:o))
     Taky jsem čím dál tím víc ráda, že jsem jaká jsem, ale bez Fiiipa by to takhle nešlo, on je naštěstí přes ta zvířata ještě větší blázen než já :o ))

     • tak my tý naší přezdíváme „Blbá blondýna“. k tomu snad nemusím nic dodávat. :)
      ale je to asi ve výchově, víš. když na psa od malička mluvíš a věnuješ mu pozornost a lásku, je to znát. tahle byla jako hlídací celé dny a noci sama venku, takže nerozumí. ale už se to lepší, i když to jde pomalu.

      • Znala jsem jednu 2 letou blondýnu,která ani nevěděla, jak se jmenuje, protože na ni jménem za ty dva roky nikdo nezavolal:o( Našla jsem jí podstatně lepší bydlení:o)

 3. Připomnělo mi to syna mých přátel, když kdysi před mnoha lety, ve školce sdělil tatínkovi, že má “ pokulvené papučky“, ale on nemyslel zasviněné, ale pokrvené:o)).
  Nějak se mi z toho vytratil ten kůň, zítra pro něj jedem!!! :o )

 4. Aha, lingvistický krůžek :-) . Tož tak:
  zajebaný: 1) silně znečištěný 2) působící osobní diskomfort
  zasraný viz zajebaný
  zkurvený viz zajebaný 2)
  pokurvený: vykazující zásadní odchylky od standardní funkcionality
  Slovesné tvary pak mohou, ale nemusí souviset s adjektivem – např. pokurvít: modifikovat do stavu pokurvenosti, zasrat: silně znečistit nebo provést akt flatulence.
  Jak je vidět, angličtina je v tomto ohledu proti češtině/slovenčině zasraně zkurvená.

  • Eli k image? myslíš jako, že je jí taky kus?:o))
   Na tu práci sem chodí děvčata, co sem chodí trénovat a jezdit, řídí si je Jana, já to jen kontroluju a chodím je maximálně večer krmit, nebo mazlit.
   Pokud jde o práci, je moje maximum 2 koně a to jak pokud jde o údržbu, tak pokud jde o úklid hoven. No, zvládnu i ty čtyři, ale tak maximálně 2x do týdne, denně bych to nezvládla a v zimním období, kdy se krmí 3x denně, vůbec ne.

  • No jo, fakt je překrásná, když jsem ji uviděla na vlastní oko, nevěřila jsem vlastním očím:o))
   V Kladrubech jsou asi především bělouši ( rodí se černí a bělají i 7 let třeba), ale možná sem tam i černouši, kteří jsou především ve Slatiňanech. Líbil by se mi bělouš, ale kdo by ho furt myl:o)