Rozklíčování babiček 1.

Ne všechny babičky byly Sedláčkovy.To je důležité si uvědomit jakože za prvé.
Za druhé pak, žádná moje babička nebyla Skokánková.

Babičky jsem měla dvě,
Lidušku, to byla maminka matky a
Gabrielu, zvanou Ela, to byla maminka tatínka.
Až doposud je to, domnívám se, celkem jasné.

Babička Gabriela přišla do Česka, když to bylo ještě Rakousko-Uhersko (:-))))) bosa a to se svou maminkou, vdovou po štětkaři Langerovi a s ní přišly ještě 3 sestry ( bez Famánka) Adéla, Stephanie a Olga.
Vdova měla původně ještě 3 syny z nichž zůstal živý jen jeden a ani nevím jak se jmenoval, protože za 2. války se dal jako Němec k Němcům a bylo navždycky zapovězeno o něm hovořit.
Tato babička Elinka byla úžasná žena, celý život děsně pilně kouřila a pila panáky, pekla úžasné zákusky a byla s ní vždycky veliká legrace. Taky luštila prakticky závodně kžižovkya umřela v 90ti letech / v roce 1994/.

Někdy kolem 20. roku se babička provdala za mého dědečka Otakara, co byl přednostou stanice v Krasíkově.
Babička Ela byla velmi krásná žena a já se jí v určitých obdobích svého života podobám ( momentálně takové období bohužel nemám).
Taky stejně pilně kouřím a piju ty panáky, ovšem lišíme se například ve vztahu k vodě a slunci. Babička byla ve vodě jednou a topila se, na slunci rovněž jednou- dostala úžeh.
I pokud šlo o jakékoliv jiné sportování, chůzí počínaje, byla babička silně asportovní, to máme společné.

Dědeček Otakar byl skvělý a hodný muž. Poté co skončila jeho kariéra na dráze, dal se na stavění a jako stavbyvedoucí postavil třeba přehradu Olešná a posléze ostravské krematorium v kterém byl posléze zpopelněn ještě v zaváděcím provozu. Bohužel zemřel velmi brzy a tak si na něj pamatuju jen velmi matně.

Takže abych to shrnula, babička 1. byla němka, Langrová a drahám měla kladný vztah, protože měla 100% slevu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *