“Podepište čestné prohlášení”

Komu co usnadňuju?Už je to dost dávno, telefonoval mi na pevnou linku domů nějaký člověk, ví Bůh, kde vzal telefonní číslo, tuším Šťovíček, z jakési společnosti, s dotazem, zda má moje s.r.o. ve svém vlastnictví rádio.
V první chvíli mě to tehdy zmátlo, nemohla jsem si uvědomit, zda rádio má, kdy jsem ho pořídila, prostě mě to zaskočilo, ale pak jsem si uvědomila, že vzhledem k předmětům činností své firmy bych tam jistě ráda vpašovala ještě tak TV přijímač, kvůli navýšení výdajů, ale rádio? nesmysl.
“Nemáme žádné rádio! určitě ne!!”
Šťovíček patrně loví koncesionářské poplatky napadlo mne, a fakt.

Dnes se Šťovíček ozval znovu a znovu stejný dotaz, rozšířený o ” a co takhle ve firemních autech?”.

” Moje firma je chudá pane Šťovíčku, nemá firemních aut, ani rádií, přiznávám, že jako její jednatelka se tu a tam zaposlouchám do některé stanice, ale ta se line ma 100% z rádia přihlášeného mnou jako osobou fyzickou….”.

Zasmáli jsme se se Šťovíčkem a já myslela, že to je celé.
Není.

Před chvílí mi přišla na mejl mého s.r.o. výzva ” Otevřte si prosím přílohy”, otevřela jsem přílohy, je jich asi 6, jednu z nich tvoří upozornění, co se mi může přihodit, pokud nepřihlásím své rejdiou, druhou tvoří čestné prohlášení, které mám vyplnit, podepsat a mejlem vrátit zpět ( netuším, jak to mám udělat, resp., ten podpis mi dělá starosti), ty ostatní jsem si dovolila neotevřít.

Tak tedy nevím, co komu čím zjedodnušuju vyplňováním nějakých přiznání, byť čestných?
Rádio moje firma prostě nemá a to ani v automobilu, a je mi známo, že pokud by tomu tak bylo, bylo by mou povinností přiznat, že jsem koncesionářem, vyplnit přihlášku a platit paušální poplatky, tak praví zákon a já ho znám.

Krom toho, kde ksakru vzali telefonní číslo na pevnou linku do mého bytu, jejímž majitelem nejsem ani já, ani mé s.r.o., ale úplně jiná osoba a navíc je to číslo neveřejné?!

Tak nevím, asi se mi to prohlášení vyplňovat nechce, nebo, co myslíte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „“Podepište čestné prohlášení”

  1. Ahojky, to samé se přihodilo nám. Jednou takhle vezmu telefon, a stejná otázka, stejné odpovědi. Volali několikrát, pokaždé jsem jim tvrdila že rádio ve firmě nemáme. Chtěli mluvit s majitelkou, ona s nimi ne. Prý jestli můžou poslat četstné prohlášení. Přišlo poštou, majitelka ho hodila do koše, že nic podepisovat nebude. Tak nám včera přišel ten mejl. Skončil kde jinde??? Máme vůbec nějakou povinost, jim čestně prohlašovat, že rádio nevlastníme??? No každopádně nás tím otravují už pěkně dlouho, a taky nechápu, kde na nás vzali kontakt, asi z obchod.rejstříku, kde jsou uvedeny provozovny, a pak na informacích. Ale je to tedy pruda.

  2. To jsou mi věci… vzniká otázka, jestli když majitelem vozu je leasingovka a provozovatelem já, jestli mají nárok prudit. Protože to rádio mě do auta přeci vnutili proti mé vůli 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *