Hrdost nade vše………..

Faktem je a asi to tak i zůstane,že mohu těžko pochopit jakékoliv teroristické akce. Určitě nemohu pochopit, proč by mělo civilní obyvatelstvo trpět za rozhodování nebo politiku některého státu, případně jeho představitelů.
Taky si nejsem jista,zda teroristé přesně vědí PROČ to dělají, nebo, zda to dělají jen PROTOŽE.
Jako jsem nechápala proč se udál 11.9. v USA, teroristické akce ve Španělsku, v Londýně, nechápu proč Egypt. Možná proto, že žije z turistického ruchu nás všech špatných? Nevím, nechápu to a jsem ráda.
V každém případě jsem se domnívala, že v počínání teroristů vždycky hraje roli jakási hrdost spojená s obdivem k vlastnímu světu a odporem k tomu světu druhému.
Dnes však v novinách čtu:
Britská policie v pondělí zveřejnila jména dvou podezřelých, kteří se ve čtvrtek neúspěšně pokusili spáchat 21. července atentáty v londýnském metru. Podle úterního vydání listů Daily Mail a The Sun oba muži z východní Afriky žádali v zemi o azyl a dostali tisíce liber podpory.

No, takže přišli před mnoha lety do země, kterou nenávidí, zřejmě se vším všudy, nenávidí ji tak, že jsou ochotni v ní zavraždit a zmasakrovat stovky nevinných lidí, ale není jim vůbec proti mysli nejen zde požádat o azyl, ale dokonce až 6 let žít z podpory nenáviděné země.
Čtyřiadvacetiletý Somálec Yasin Hassan Omar přijal údajně od Británie za šest let svého pobytu až 23.000 liber jako podporu na bydlení, v bytě si pak tenhle dobrák žřejmě zařídil továrnu na výrobu bomb.

Zvláštní přístup, žádná hrdost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Hrdost nade vše………..

  1. catdnes mám nějaké aabsolutní intelektuální míííínus, takže se pokusím reagovat později nebo zítra:-)

  2. Nicméně nejzásadnější problém je v tom, že naše civilizace je šíleně zranitelná. Ono stačí málo a je tady skoro konec. Kupříkladu ochromit Prahu na dlouhé týdny či měsíce je záležitostí 3 (slovy tří) grafitových bomb. Můžeme sice hovořit o ochraně strategických objektů, ale přestože jsou naše ozbrojené složky sebelépe cvičené, všechno uhlídat nejde. Ostraha po určité době otupí a hlavně – mám dojem, že v davu lidí poznat teroristu je stejně pravděpodobné, jako odhalit sebevraha, který se za chvíli plánuje podřezat za rohem nebo skočit… Podle mě to nejde a je to záležitostí náhody. Jakmile se k organizovaným teroristům přidají ti, kterým se sebeodpálení někde v centru dění bude líbit jako způsob ukončení svého problematického života, máme mizivou šanci, že tomu zabráníme. Prostě frajer si s sebou místo svačiny vezme granát a… A nám nezbývá, než věřit ve štěstí, že tam nebudem.

  3. Ono to je poměrně těžké. Tito lidé nemají žádné životní hodnoty, buď jim je bere náboženství (islám víceméně oslavuje život po smrti), kultura (postavení žen je u vybraných národů šílené – btw slyšel někdo o teroristce?? Já ne) nebo nulová perspektiva. Ono se to z pohledu toho žadatele o azyl dá brát i tak, že šest let žije jakoby za plotem, skoro nic nemůže a nezbývá mu, než čekat, jestli se úřady konečně smilují. Mo. dokážeš si představit, že bys 6 let svého života nemohla zpět do vlasti a v nové by stále nevěděli, jestli Tě chtějí? Ač to neomlouvám, dříve či později člověku v té hlavě rupne a začne hýbat starými pořádky. A bomba v metru jimi rozhodně hýbat začne.Jinak k těm útokům jinde. Ono to není tak nesmyslné, jak se zdá. Každý takovýto útok vyvolá řadu otázek a otřese základy naší "nezničitelné" demokracie. Způsobí snížení turismu (vy byste teď fakt jeli do Egypta?), což znamená menší příjmy. Část lidí tedy přijde o práci. A ta snížená část zaměstnaných se bude bát jezdit do práce . Stačí pár vyhozených meter a nikdo soudný s ním jezdit nebude. Ale z jiného pohledu. Nebýt 11.září, tak Bush druhé volby nevyhrál. Ale on, ač nepříliš inteligentní, zvítězil ne jako prezident, ale jako vůdce, který ví, jak ochránit své ovečky. Pro lidi je to ten, který staví vesmírné letecké štíty, ničí teroristy, atd… A nikdo neřeší, že je to sprostý invazník a vrah. Totéž bude kdekoliv jinde. V Anglii a Egyptě také ve volbách získá nejvíc hlasů ten kdo lidem "zaručí" bezpečí, ne ten, který zemi pomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *