Moje mozaika:-)

Ano, díky Honzovi máme opravdu i obrázek:-)
Mozaika

Jsem blázen do mozaiek, všude kde je vidím je osahávám, zkoumám techniky, materiály, zejména pak v Brně:-)), protože v Brně bydlí pan Havlíček, mozaikář největší.

Vloni v létě jsem udělala 2 malé mozaikové pokusy na dřevěná prkénka ze skleněného materiálu, takových 1x1cm skleněných různobarevných čtverečků, které jsem si štípala do příslušných jednoduchých tvarů. Dopadlo to celkem dobře, ale nikdo z těchto mých výtvorů neomdlel:-)

Samozřejmě, že jsem si po dokončení děl připadala jako zkušený mozaikář a tak jsem se letos pustila do mozaiky opravdové, velké, no, prostě trochu větší.

Moje aktuální mozaika, kterou určitě (jednou) uvidíte na obrázku:-)), má rozměr cca 80x160cm a je zhotovena ze sanitárního obkladového materiálu, tudíž z obkladaček, z kterých jsem různě vyštípávala potřebné tvary, nebo jsem je prostě jen rozbíjela na potřebně velké kousky.
Mozaika je situována na prádelníku-příborníku, který bydlí venku u domu pod střechou a já do něj ukládám všechno co můžu potřebovat a pro co se mi nechce nikam chodit, například pracovní rukavice, malou motyčku, nůžky na stříhání růží, svíčky do trávy na zahradu, přehozy na gauče a křesla pro lidi a pro pesy.
Prádelník je zatím modrý, ale myslím, že modrý nezůstane, jen, musím vymyslet jaká barva jemu a mozaice bude slušet nejvíc.
Když mozaiku, ještě ne úplně dokončenou, uviděl můj syn, pravil ” Ty jo, to vypadá skvostně.”, vzhledem k tomu, že můj syn je zároveň mým největším kritikem, měla jsem radost:-)

Takže, toto je moje první opravdová mozaika ( a už mám rozdělánu druhou na zídce u vstupních dveří a pak ještě další, skleněnou na skleněném nástěnném krytu svítidla).

Příspěvek byl publikován v rubrice Chlubírna a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Moje mozaika:-)

  1. At ziji mizaikyAhoj,možete mi napsat na můj email, taky delam mozaiky a rada bych si o nich s někým popovídala. Jest-li je to možne. Přeji Vám hezky den.Žaneta

  2. pochopeníAhoj, mozaika je krásná, jistě tě moc naplňuje radostí a další touhou po dalších tvorbách. Já maluji na sklo, na plátno, chtěla bych zkusit práci s hlínou. Ráda bych s někým, koho tato činnost zajímá v kontaktu. Jestli chceš, můžeme se navzájem inspirovat :)S pozdravem Petra z Budějovic

  3. Jééa já mám nový comp s XPčkama a ten obrázek teď taky vidím, to je divné:-))Estel, jo zátiší je psí kost hračková měkká gumová taková ostnatá:-)))

  4. Já ten obrázek vidím, Mod jsi fakt moc šikovná, vůbec netuším jak se taková mozaika dělá, ale příjde mi, že to musí dát strašně práce. To zátiší vedle je psí kost? (rozuměj kost pro psi, né kost ze psa)

  5. Mo.: rozhodně nejsi slepá, já taky žádnou mozaiku nevidím. dobře, že sem dal catana ten odkaz. NÁDHERA!!! jsi šikulka! :o)

  6. To netuším :o/ Pokud budeme postupovat podle manuálu, zodpověz si, prosím, následující otázky:1, máš otevřené oči?2, máš zapnutý monitor?3, máš zapnutý počítač?Pokud jsou všechny odpovědi kladné, tak se podívej na http://dekor.mysteria.cz/mozaika.jpg Odtud se to stahuje :o)))

  7. Hma proč ho teda sakra nevidím já:-(((? cat, je to nejen hladké, ale taky absolutně rovné:-))) a nic tam nepadá!

  8. Obrázek vidím :o) Je to celkem pěkné, ale těch roztřískaných dlaždiček by mi bylo líto :o) Máš to zalité ještě v nějaké vrstvě, aby to bylo hladké? Na mozaikách mě rozčilovalo, že do spár, které jsou vlastně úplně všude, rádo něco padá a kdo to má vyndavat :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *