A co Vy, máte se kde umýt?

U Labe 1.Když jsme před 9-ti lety v červenci tenhle domeček koupili,
byla to taková malá roztomilá chaloupka ve které krom předsíně a 1 mrňavé místnůstky, byly ještě 3 další cimry, vpodstatě všechny ne zcela obytné. Místo WC venku jen C:-).
No a tak se nejdříve ze všeho začala v malé místnůstce budovat, poněku chaoticky koupelna a WC.
Chaoticky říkám proto, že chaoticky, neboť jsme už nejméně 10 x museli konstatovat, že ” je to úplně na hovno” a tak se tu předělalo to a tu zas ono, čímž se postupně odkrývala místa bez obkladů, případně bez dlaždic, přinejhorším pak odněkud vykukovaly trubky.
Poslední ránu pak Filip dle mého názoru, koupelně zasadil ve chvíli, kdy dovnitř vbudoval vanu, která je tak nějak větší než ta koupelna. Třeba Tina do koupelny vůbec nejde, pokaždé se hned ve dveřích lekne té vany a uteče.

Chaloupka se za posledních 9 let hodně změnila.
Ne to není správně, stále se mění, takže kuchyň mám třeba napůl rozebranou už 2 roky ( včera přivezl sporák větší než kuchyň).

Po přebudování krovů, včetně pozednic a posléze i podlahových trámů, máme i novou střechu. Pod novou střechou bylo ovšem pojednou spousta nového místa a tak vznikly v patře 3 nové pokoje a místnost pro novou koupelnu. Do patra sice vůbec nechodím, ale přestěhování velkovany jsem odkývala s neskrývanou radostí a poznámku o tom, že 3 místností a 2 koupelny po 2 lidi ( Adam má rozestavěnou chalupu v chalupě), jsem spolkla.

Z koupelny v přízemí zmizelo v sobotu umyvadlo, bylo takové malé, rohové… ” Tam kde stojí vana bude jiné, velké umyvadlo!”
No fajn, nevadí, klidně se můžu mýt pár let nad vanou, pomyslela jsem si v neděli.
Včera jsem přijela z Prahy, Filip zrovna odjížděl, do Prahy a tak jsme se vlastně jen potkali na zahradě, pak jsem vešla do domu a pak do koupelny, vana nikde.
Fajn, konečně se dá normálně projít k záchodu:-)), jak vidíte, beru si ze všeho opravdu vždycky to lepší:-).

Když se dnes dopoledne Filip vrátil, otázala jsem se:
” Kde se teď jako třeba myješ?”
” No dneska jsem se tu ještě nemyl.” odvětil.
” Dobrá, tak jinak, kde se tedy dneska budeš třeba večer mýt?” položila jsem další záludnou otázku.
Filip přejel pohledem místnost s pračkou a WC a začal se smát ” No dneska se asi teda mýt ani nebudu:-)))) “.
” No dobrý, a kde se teda mám umýt já?” ??????????

Blíží se 18tá a v koupelně se nachází nová baterie a velké umyvadlo. Voda do něj sice teče jen studená, protože pan instalatér neměl dvě trubičky a tak mi dal mezi teplou a studenou vybrat. Zvolila jsem studenou, protože teplou vodu mám sice ráda, ale umývat se ve vodě o teplotě 60 stupňů tekoucí přímo z kotle mi připadalo přece jen příliš odvážné.
Krom toho, pan i. zprovoznil i vanu, takže mohu jít vzít koupel do patra:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „A co Vy, máte se kde umýt?

  1. cat:-)))popsals poměrně přesně detaily, které jsem vynechala:-))) Těžko říct, co bylo to kde je teď koupelna, protože špajz byl-je u kuchyně taky, ale teď je v něm kuchyň, protože já razím teorii, že na sporák vidět nemusím.Původně jsme to koupili kvůli našim dvěma kokrám, aby měly kde běhat:-). Stodoly tu naštěstí nebyly, jen takové menší hospodářské stavby, z některých je dílna, z některých kancelář a pracovna, z některých vzniká další část domu v domě situovaného na druhou stranu:-), protože kromě pes nám přibyli ještě navíc ti Gremlini….:-))

  2. budováníJo, budování, to je kapitola sama pro sebe. Takhle rodiče před šesti lety koupili barák "na přespání" v kraji, který máme rádi. No, pak se ukázalo, že "C" venku není zrovna pohodlné a jalo se teoreticky uvažovat, kam s koupelnou a WC. Nejdřív podle teorie, že to je jen barák na přespání, takže jedna minimístnost ala dřívější špajz se předěla na minikoupelnu a bude to v pohodě. Ale pak kdosi přišel s nápadem, že bude lépe příčku zcela zrušit a špajz připojit ke kuchyni a udělat jednu velkou místnost… No, tak co s koupelnou. K baráku byla připojená ministodola… Takže logické řešení postavit novou místnost místo stodoly… Ten nápad se líbil do chvíle, než přišel kamarád a jal se komentovat:prosimtě, neblázni, to bude krásný pokoj. Vemte bagr, kousek odhrábněte stráň a tam si postavte koupelnu se záchodem. No, ano, dopadlo to přesně tak. Z malého dobudování koupelny nakonec byla ohromná rekonstrukce, kdy se nejenom vyzdila stodala, odbagrovala stráň a postavila další místnost, nad tím samozřejmě balkón a když už v tom člověk byl, tak nová střecha a podkroví. No a když je koupelna, tak co s odpadem… Takže se rovnou postavila i čistička :o)))) A víš kdo za tím vším stojí? Pes. Táta kdysi prohlásil, že pes do bytu nepatří… Takže přes týden přežíval v bytě a na víkend mu rodiče koupili tohle :o))))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *