Dnes jen kopíruju, ale………..

škoda, že chybí pravděpodobný obrázek vzhledu vraha!
Nevím, jestli jste slyšeli, nebo viděli, ale včera došlo v centru Prahy na Karlově náměstí k obrovské tragedii. Tragedii nejen proto, že zemřel mladý člověk, ale zejména proto, že zemřel proto, že nebyl srab a to je vždycky tak nějak horší….

“Nova dá sto tisíc za dopadení Velíškova vraha
Střihač televize Nova následkům střelných zranění podlehl.

Televize Nova vypsala odměnu 100 tisíc korun za informaci, která policii dovede přímo ke konkrétnímu pachateli, jenž v úterý večer zastřelil jejího střihače Michala Velíška. Oznámila to tisková mluvčí Novy Veronika Šmítková.

“Skutečnost, že Michal Velíšek podlehl svým zraněním a takto tragicky a nevinně zemřel, je pro Novu smutná a naprosto zničující zpráva. Skutečnost je o to smutnější, že byl zastřelen člověk, který se zachoval tak, jak by se měl zachovat každý z nás,” vysvětlila Šmítková rozhodnutí Novy.

K tragédii došlo v úterý v podvečer v parku na Karlově náměstí. Michal Velíšek se se tady při procházce s dcerkou v kočárku zastal ženy, kterou neznámý útočník ohrožoval pistolí. Muž však na něho vystřelil a Michala Velíška poté nezachránila ani několikahodinová operace. V noci na následky střelných zranění zemřel.

Jméno Michala Velíška diváci znají z titulků řady zábavných, publicistických i zpravodajských pořadů. Za všechny jmenujme 1 proti 100, Chcete být milionářem?, Pálí vám to?, Prásk!, Rady ptáka Loskutáka, Snídaně s Novou či Televizní noviny. Jeho manželkou je reportérka TV Nova Iva Velíšková, která je v současné době na mateřské dovolené. ”

Paní Velíšková, hluboce se před Vašim mužem skláním.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Dnes jen kopíruju, ale………..

  1. Pořád se o nás Češích omílá, že jsme lhostejní, a když se někomu něco stane, nikdo si ho nevšímá, viz různé pořady kdy na ulici ležel ožralý bezdomovec, a 20 minut si ho nikdo nevšiml, krom toho že si pár kolemjdoucích zacpali nos tak mu nikdo "nepomohl". Ani se nedivím, ožralých bezdomovců kteří páchnou máme tak nějak všichni dost, takže toto myslím nebyl zrovna šťastný pokus. NO nevím. To co se stalo na Karlově náměstí, mě mluví za vše. Toto náměstí v nás asi vzbuzuje nějakou solidaritu, protože onehdá jsem se tu o solidaritě přesvědčila na vlastní kůži, a vzpomněla jsem si na to zrovna při zmíněném pořadu. Nebylo to nic tak dramtického jako v případě Michala Velíška, jen jsem prostě dobíhala tramvaj, byl leden a namrzlo. Jestli si ještě pamatujete nejvtipnější scénku ze Sám doma, jak lupiči uklouzli na rozsypaných autíčkách, a při tom vyskočili metr vysoko, tak něco podobného jsem předvedla já. V tu chvíli se ke mě seběhl hlouček lidí s nehranou starostí, jestli jsem si neublížila. Velmi mě tenkrát překvapily, a ten pěkný pocit si pamatuji dodnes. Proto se mi nechtělo věřit, že bychom byli tak nevšímaví, a po tom co se stalo minulý týden, už tomu nevěřím vůbec. Bohužel tentokrát to skončilo opravdu moc špatně.

  2. No tak koukni Aloeo,kdo by už jako jo, kdyby Ty ne?! A pokud jde o energii, moc jí sice v posledních dnech nemám,ale ta, co ji mám, tak ta je Tvoje:-))

  3. Me si vsima… ale asi nejsem cizi… zitra pocitam s vasi vseobecnou podporou, je vam to jasny!!! Mod, vsechnu vesmirnou energii!!! Musi se spojit, aby se nemozne stalo skutecnosti!!! Jinac ja videt podivne individium, tak vyhraje asi pud sebezachovy, jsem srab… Ale nevim… Na Karlaku by ho slo pretahnout sochou.. ale tolik sily nemam…

  4. Je asi fakt,ža zatím nejsme na takové události moc zvyklí, tedy, pokud se na ně dá zvyknout vůbec:-((, ale já bych byla mrtvá taky, protože moje fyzické síly na napadení zezadu asi nestačí a slovně bych se do něj jistě pustila taky, jak se znám:-((No ovšem pokud jde o Pitrose, musím to trochu odlehčit:-)) asi by záleželo na okolnostech. Nedávno jsme se měli potkat na K. náměstí, tedy já přijížděla autem a on mě čekal na rohu u MaTu a před ním prošla velmi atraktivní, dobře oblečená blondýnka, tak 25 let a asi 2 metry od něj pak velmi ošklivě upadla, ale fakt ošklivě, ovšem Pitros už mě viděl přijíždět a tak si nevšiml ani, že prošla, ani, že upadla, přitom to musela být děsná rána:-)))No zkrátka a dobře, Pitros si cizích ženských prostě nevšímá:-))

  5. Ta zpráva se mnou dost otřásla. Byl to tátův kolega ze směny, takže tam ten vztah byl přeci jenom bližší, než nějaký anonymní muž z titulků. Bavil jsem se o tom s několika lidma, včetně Pitrose, a přestože to zní stašlivě cynicky, mám trochu dojem, že hrozivě riskoval a nezvolil asi úplně nejšťastnější zásah. Určitě ignorace je nejhorší možná, ale mám pocit, že vidět někoho se zbraní, což on prokazatelně viděl, navíc někoho dosti pochybného, jedinou možností je razantní překvapení, pokud možno takového kalibru, aby útočník neměl šanci reagovat. Přemýšlel jsem, co bych udělal a zodpovědně musím říct, že nevím. Ale slovně se zastat paní, aspoň podle všeho to tak bylo, je neskutečný hazard. Jediné řešení, které mě napadlo, kdy se člověk zastane oběti v nesnází a sám sebe ohrozí minimálně, je útočníka přetáhnout vší silou klackem, šutrem nebo něčím, co se dá i na Karláku rychle sehnat. Je to hnusný, ale v tomhle případě historický podlý útok zezadu je snad jediné řešení… Nebo jak byste to řešili Vy??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *