VyVolení pro Kapku Naděje

V tomto týdnu se průběh soutěže o Vyvoleného trochu změnil, nutno říct, že k lepšímu, a to o charitativní akci pro Nadaci Kapka Naděje, spočívající v aukci předmětů darovaný Vyvolenými ( některé z nich jimi přímo vyrobené).
Prima zajisté využila nebývalý zájem svých diváků pro velmi dobrou věc, podporu nadačního fondu zabývajícího se především dětmi s onemocněním krvetvorby.
Zúčastnit se akce může prakticky každý a to buď formou účasti v dražbě ( Reginino prádlo je už na 150.000,- Kč:o)), nebo formou zaslání DMS v hodnotě 30,- Kč ( z niž částka 27,-Kč jde na konto nadačního fondu) ve tvaru
DMS KAPKANADEJE
na tel. Č. 87777
Další podrobnosti najdete na stránce www.kapkanadeje.cz, zde najdete i tel. číslo a emailovou adresu na Vendulku Svobodovou, najdete zde ale i kontakt na Registr dárců kostní dřeně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „VyVolení pro Kapku Naděje

  1. Hehe, zas tak mladý nejsem, na Nikolu si pamatuju a dokonce i na tu sbírku :o) Nicméně už nikdy nebyla informace o tom, jak si tato lidmi dotovaná holka žije. Jestli v tuto chvíli z ní je řádná studentka, pracovnice a nebo žije na sociální podpoře? Pokud by to byl druhý případ, pak bych litoval, že jsem si za daný peníz nekoupil boty a nebo třeba nafukovací balónek…

  2. MoMyslím že to snad byla první sbírka, na kterou se dalo přispívat smskou… Teda jestli jsem to s něčím nepoplet…

  3. btwTy si cat při svém mláví asi nemůžeš vzpomenout na "žlutou Nikolku" asi 2 letou tehdy- odněkud z Moravy byla, která potřebovala transplantovat játra ( možná je to už 8-10 let zpátky). Tady to nikdo neuměl a v USA to stálo mnoho dolárků, prostě bylo to několik milionů korun a VZP prohlásila, že to platit nebude. Nikolku operovali tam někde pak na základě veřejné sbírky, na kterou lidi během týdne složili částku asi 5ti násobně převyšující částku nezbytnou. No, Nikolka dodnes žije a VZP od té doby operace, které nejsou schopny provádět české nemocnice, proplácí, takže to mělo dvojí účinek a ty- tuším 2 tisícovky, které jsem tenkrát poslala, mě nikdy nemrzely, pravda mohla jsem si za ně koupit boty- které už bych dávno vyhodila, nebo cokoliv jiného, co už bych dávno vyhodila a tak:-)

  4. cat,jako téměřž vždy, máš 100% pravdu, nicméně, mne nenechává klidnou, že dětem, kterým už zbyl jediný životní prostor a to nemocniční pokoj v Motole, případně už jen postel 80×200, teče prakticky na hlavu voda ze stropů, není možno otevřít okno, protože by mohlo vypadnout, na balkon se nesmí, protože by mohl upadnout, atd.. Kromě toho věřím VS, že ví proč, nakonec jí tam dítě zemřelo.

  5. …omlouvám se za expresivum. Ale alternativa nedokáže vystihnout mé přesné pocity :o)) Ano, snižte daně a otevřete konkurenci na zdravotním pojištění. Ať si každý z nás rozhodne, jestli chce pojišťovnu, která za něj zaplatí i plavenky do bazénu, nebo pojišťovnu, která mu nezaplatí jediný lék, v nemocnici ho šoupne do nejhoršího pokoje, ale bude super levná? Proč stát jen nedefinuje minimální úroveň pojištění a to ještě ne finanční částkou, ale službami, které v tom musí být zahrnuty? Například ošetření v akutním případě, atd.

  6. Opět mé oblíbené téma nadace. Charita je fajn, ale do hajzlu proč mám platit nějaké organizaci za to, že dělá to, co má dělat stát / zdravotní pojišťovny, kterým každý rok cpu peněz, že by z toho průměrný vidlák vyžil minimálně dva roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *