Jsi inženýr?

tak………………Znáte film “Na úrovni”? Je to hodně starý Americký film, dokonce dostal inějaké Oskary, ale je tak starý, že je ještě černobílý.
Je to film zamilovaný s “běžnou” tématikou, on ženatý s dvěma dětmi, ona rozvedená, prostě dva lidi, kteří se náhodně setkají v taxíku do kterého oba najednou nasednou, každý jedněma dveřma, začne flirt ( protože manželka není ve městě) a po společně prožitém víkendu pak vztah.
Pronajmou si spolu byt ( americký milenec totiž nedochází do bytu milenky a nečeká, že dostane ráno snídani), spolu ho zařizují, spolu do něj nakupují ( vztah trvá i když už manželka ve městě je.).
Ona na něj čeká, on stále přibíhá – při venčení psa, z divadelního představení absolvovaného s manželkou………,
nakonec je ten vztah natolik únavný, že přesto, že se oba velmi milují, z jeho popudu se rozhodnou pro rozchod ( on neříka patetetické kraviny typu ” šíleně tě miluji, ale……….”, ani patetické kraviny typu ” miloval jsem tě jako když mi bylo 16, ale po měsíci mě to přešlo……….”), prostě to vyplyne a tak muž odchází, žena si balí své věci a ( jak jinak), také z bytu odchází.
Muž ujde 2 bloky a uvědomí si, že ta láska za ten shon zřejmě stejně stojí a do bytu se vrací,
Žena nasedá do taxiku,
prší,
druhými dveřmi do taxíku nasedne cizí muž ( v NY je evidentně málo taxíků),
žena si ho prohlédne a zeptá se ” jste inženýr?”,
pardon, tak to není, zeptá se ” Jste ženatý”?
“Ano jsem.” odpoví muž a usměje se.
“Tak jeďte!” řekne žena a vystoupí do deště.

Závěrečné titulky,
konec:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

8 komentářů u „Jsi inženýr?

  1. tento tvůj článek Mod je tak nádherně ze života :-),že jsem ho vyprávěla mamince a ta si dokonce vyžádala,abych jí ho přečetla.to bys měla slyšet,co se na adresu "inženýrů" sneslo 🙂

  2. Nene cat, já chtěla říct, že to co říkám je nedůležité protože validní, chápu, že tomu nevěříš, ale to je to jediné co s tím můžeme oba dělat:-)

  3. jo taaak.. Tys chtela upozornit, že v dnešní době jsou správné informace zatracovány a schovávany, neb by mohly způsobit paniku a neklid veřejnosti, což je zvlášť před volbami (tedy 48 měsíců v průběhu 4 let) netaktické a apolitické :o)

  4. Nazdarek… Tedy Mo., z poslednich textu mi padaji brejle na klavesnici… Trochu sily z kosmu by to chtelo, ne? :o) Tak preju, at prijde. A jinak v diskuznim prispevku se mi zda nelogicke "informace jsou validni"… Validni je korektni, spravny… Tak jak to muzes prelozit jako "kecam kraviny"? :o)

  5. blu:-)))nebyla bych až tak příkrá:-)) dárky jsou milá věc, ale být fakt nemusí:-), tady jde spíš o to, že mi bylo řečeno, že jsem psychologicky neslučitelná:-) no a pak, moje připomínky nejsou relevantní a mnou sdělované informace jsou pak validní (česky – kecám kraviny a jsem drzá), no a nakonec, nejsem dost rychlá, to co si inženýr prožije za 2 měsíce, mně trvá i několik let:-), no a tak:-))

  6. Smutné a pravdivé.Kdo na vlastní kůži nevyzkoušel,nepochopí.Ještě bych tam přidala láhev vína,kterou muž přinese,případně útlounkou knížečku básniček k ježíšku.Nikdy vícekrát "inženýra" !:-) blu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *