Nebudu sahat na ptáky

rozhodla jsem se pevně!
Ptáky stejně nerada a že to jednou v nějaké formě příjde, na to nás upozorňoval už Hitschkok.

“Poslední kuřecí řízky”, oznámila jsem v pátek večer svým mužům Filipovi a tomíkovi, a to je díky tomu, že je to starší zmrzlá zásoba / i když si pravda nejsem jista, zda se sem kuřecí řízky nemohly dostat dávněji třeba z Vietnamu/.
Já jsem smířená, že bych nemohla ptačí masa mi nevadí, víc mi vadí, že nemohu třeba velrybu /kdo někdy jedl velrybí maso, jistě chápe/, no a tak jsem obalovala ty poslední kuřecí řízky, rozklepávala vejce a……………………
no jo sakra, vejce, v čem všem co běžně pozřu mohou být vejce? a co všechno z toho není tepelně upraveno nad 70 stupňů, tedy tak, aby byly viry zničeny? Jako první mne napadla majonéza:-(, tu já ráda, pak různé krémy v dortech, ty já taky ráda.
Vepřový řízek obalený v obalu sestávajícího z nikoliv staré zásoby vajec, jsem snědla plná chmur.
BSE, HIV a teď ještě H1N1 a H3N2 ,H5N1,H7N7,H5N1, člověk už úplně ztráci přehled, od koho a kde může co chytit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Nebudu sahat na ptáky

  1. Jasně cat:-), na samotě s prostředkem proti ptačí chřipce nechytneš ani HIV:-))))) a lepší přihřátý kuřecí steak než Vladko:-)))))

  2. Právě… je tolik chorob, kterých by se člověk opravdu měl bát. A pravděpodobnost, že s nima něco udělá je stejně vysoká, jak s tou ptačí chřipkou. Můžu se odstěhovat na samotu, v lékarně si koupit univerzální prostředek proti ptačí chřipce (=strašák de luxe) a v klidu čekat, až mě sežere rakovina ;o) … Já kuřecí, krůtí a vůbec maso rád :o) A říkám si, že 70 stupňů není hodně :o))))

  3. cat, já opravdu nevím. Jak jsem řeklam, drubeží maso nemusím, teda husu můžu:-)) a slepičí polívku s domácíma nudlema, ale jinak nee. Proti běžné chřipce bych se očkovat nenechala, neb moje velmi praktická lékařka vždycky říká, že to nemá smysl, krom toho chřipky nemívám, ani angajny, když, tak zánět nosohltanu. Faktem je, že lidi šílí kvůli pandemii ptačí chřipky,ale fakt kolik lidí se denně nakazí virem HIV je tak moc neleká a to ani přesto, že tahle šílená hrozba tu je někdy od roku 81.No takže nevím zda tohle je humbuk nebo ne, v každém případě ochránit se asi nemůžeme v tomhle případě vůbec nijak, takže já volím pasivní rezistenci:-))

  4. Mo. nemáš dojem, že celá ptačí chřipka je bublina geniálně nafukovaná médii a hlavně výrobci léků, které se tváří, že by mohli pomoci či ochránit? Vždyť na ptačí chřipku celosvětově zahynulo mnohem méně lidí, než za jeden den jen u nás skolí infarkt?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *