Bude mít Geri novou nohu?

Nevím:-(Naše/Adamova pesa Geri je nemocná, ne teď nově, už dlouho, skoro 2 roky víme, že má těžkou displazii a k ní, že se přidala velmi těžká arthróza, zejména v pravé zadní kyčli.
Už před 2 lety vyřkl jeden z lékařů ono ” totální endoprotéza ” a mne vyděsila už samotná představa téhle operace, natož cena, 90 000 jedna noha ( náhrady se dělají v USA a jsou v kombinaci titanu a keramiky).
Co mne ale vyděsilo ještě víc, byla prognóza 25% úspěšnosti při téhle operaci, kterou tu nikdo moc neuměl udělat, protože představa velkého, silného labradora na 3 nohách………..:-(.
V sobotu mne tomík zavezl za doktorem Bendou, oficiálním lékařem Českého svazu agility, z Plzně, který společně s prof. MUDr. Zemanem z plzeňské LF psí endoprotézy prý umí.
Benda koukl na snímek a prohlásil, že Geri nepochybně adeptem na protézu je, nikoliv však na totální,ale jen na částečnou. Taková operace stojí u doktora Bendy 25-30 tisíc, protože si protézy nechává vyrábět u bývalých pracovníků Poldi Kladno, někdejšího hlavního výrobce EP v ČSSR. Tahle náhrada je z nerezi a vydrží cca 15 let, což je vlastně celý život psa, Gerince by asi stačilo, kdyby vydržela let 5-6, Gerince bude totiž na jaře už 8.
Procento rizika vidí doktor Benda tak na 4-5% jako u lidí, nebezpečí prý představuje zejména infekce a pak možnost, že si pes krátce po operaci při prudkém pohybu nohu vytrhne.
Tak. Tak se zdá, že bych se měla jednoznačně rozhodnout pro ANO, ale já nevím, prostě nevím:-(, bojím.
Co myslíte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Bude mít Geri novou nohu?

  1. No počký:-) tak sem to nemyslela, peníze jsou sice vždycky až na 1. místě, ale v tomto případě tak na 3.:-)))

  2. No, jestli to proti nutně chceš slyšet… ano, je to přesně to, co se ode mě dá čekat. To hnusné materialistické… 30 tisíc se dá investovat jinak… nicméně v tomto kontextu mi to přijde neskutečně cynické a nevhodné, protože 30 tisíc / 6-8 let života milovaného psíka… je to zhruba 400 Kč měsíčně a mám pocit, že to je suma, kterou člověk obětuje bez větších osobních omezení :o)

  3. No, na rovinu řečeno… 8 let věku u psa není zrovna málo, zanedlouho se dá označit za seniorský věk. Osobně bych z toho měl trochu obavy. Na druhou stranu riziko 5% je celkem malé… a mnohem menší, než koukat na trpícího psa.

  4. Mocse nerozmýšlej a rozhodni se ano, víš kolik věcí člověk dělá s daleko menší pravděpodobností úspěchu a kolikrát nad tím ani nepřemýšlí? Vím, je to bytost Tobě blízká a i to relativně malé riziko Tě děsí, vem to ale z jiné stránky, zamysli se nad tím, jaké jsi měla v jiných situacích riziko, že o něco přijdeš, nebo se něco nepodaří nakonec jsi se do toho pustila… to Tě jistě přesvědčí 🙂 Přeju Tobě i Gerče ať se rozhodnete správně, protože ať Ti tu kdo chce co chce poradí, stejně to rozhodnutí je na Vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *