” Do jedné řeky…..” a i jinak pro blu:-)

Tak jsem tu měla ráno od Honzy zprávu, že už na Damoklu opravdu nestraším:-) a taky článek o vstupech.Je to už hodně dávno, co jsem článek s takovým nadpisem na Damoklu četla, napsala jej jedna tamní renomovaná novinářka a tehdy tvrdila totéž, inu do jedné řeky…..:-).

Žádná řeka není déle než setinu vteřiny stejná řeka, všechno v ní i kolem nás se stále mění a vyvíjí bez ohledu na to, zda my stojíme, ležíme, aktivně plaveme a nebo splýváme a kocháme se.
Ani voda v bazénu není 2x tatéž, párkrát se nadechneš a hned je v ní víc ph nebo klesne hladina chlóru.
Ani lidé nejsou nikdy stejní, nálady se mění spolu s klesajícím adrenalinem, nebo cholesterolem:-)
Od ničeho se nemá odcházet po prvním nezdaru, ani od věcí, ani od lidí, tím spíš, že ten nezdar jsem mohla stejně dobře způsobit já něčím, co si neuvědomuju, něčím co mi dojde až časem, nebo nedojde nikdy. Ale i strana druhá musí mít svůj čas pro pochopení, ovšem, přes zavřené dveře se těžko dochází k porozumění.
Kdybych to měla hodně zjednodušit, nebo zesložitit, všechno podstatné co se kdy na světě odehrálo se nepodařilo po prvním vstupu do řeky, vezměme si pro příklad třeba takovou Marii Sklodovskou.
Jsem pro opakované vstupy do řek nejen proto, že každý nový vstup může být i lepší než horší, ale i každé nové poznání za to stojí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „” Do jedné řeky…..” a i jinak pro blu:-)

  1. Já vím blu…….., ale je strašně těžké posuzovat řeku v které člověk sám nestojí. Že se člověk zamiluje, to se určitě stát může a že mu to vydrží, to se stát může taky. Může se stát i to, že se mu to stane právě z důvodu potřeby úniku od zoufale bolavé reality. Stát se to může, otázka je,jak s tím vším člověk naloží. No a ty Boží mlýny, většinou semelou ty míň otrlé aktéry.Ale netrap se tím blu, vlastní osud člověk nezmění, může se mu na chvíli vyhnout, nebo od něj poodejít, nakonec se na svou cestu osudu stejně vrátí.

  2. Víš Mod, Ty dva,co se rozhodli vstoupit znovu do stejné řeky,dobře znám. Ten příběh se dá strašně zjednodušeně napsat takto.Na jedné straně ohromná zamilovanost muže,ale také strašná podlost vůči své manželce(V té době měla po první chemoterapii.Dnes již nežije) Na straně druhé ohromná vyčůranost ženy-milenky. Skončilo to děsnou ostudou a rozchodem muže a milenky.Dnes ona znovu potřebuje pomoc a tak si vzpomněla.On nezapomněl, je stále ještě zamilovaný a vstupuje do stejné řeky podruhé. Mod, oba dva dobře znám.To nemůže dobře dopadnout. Ten článek jsem si napsala sama pro sebe-jak dalece se trefím nebo seknu. Mod, boží mlýny melou pomalu,ale jistě.Musí mlýt.Bylo to tehdy strašné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *