No tak to je teda fičák

aneb Tabletka.Nejméně posledních 20 let jsme měli pesy a je fakt, že o tom, co to budou za rasy, jsem vždycky rozhodovala já.
Kdyžjsem kdysivybrala zlatého kokršpaněla, můj syn ještě neměl sám moc představu a tak kokršpaněl vyhovoval. Když jsme k ní pak přidali černou Madlenku, vyhovovala taky.
Když bylo synovi 19 a už bydlel sám, chtěl svého psa, ale jeho představa už byla vyhraněná, takže “bulteriér”.
“NEEE bulteriér NE” hulákala jsem ” budu ho muset občas hlídat a jako první nám zakousne Madlenku, protože ta ho nebude chtít respektovat,jako ostatně nikoho!”, no a tak jsme pesířady rozšířili o blond labradorku Geri.
Dokud měl syn volné zaměstnání, byli spolu 24 hodin denně a Gerinka byla velmi šťastná, ale před pár lety začal normálně chodit do práce a tak už byla Geri víceméně stále s námi a ostatníma pesama a domů chodila jen na večer a na noc.
Od doby co s Adamem bydlí Adéla a Gremlini, Gerinka už tam být nechce. Podívat se tam na chvíli, to ano, ale zase honem, honem pryč. Já to vidím tak, že Gerinka si myslí, že Adéla s dětma přijela na návštěvu a někdy zase odjede a tak se Gerinka prostě občas chce přesvědčit, jestli tam ta návštěva ještě je. Je.
Adamův kamarád Jirka si před měsíce koupil bulteriérku, bílou, proto Tabletka:-), ovšem v průběhu toho měsíce se ukázalo, že pesa je hluchá, ovšem když ji Jirka v chovné stanici “reklamoval”, řekli mu, ať s ní prostě něco udělá a k nim si přijede na jaře pro psa jiného…..
Zlobit se můžu jak chci a argument, že hluchý pes téhle rasy není ideální kombinace s třemi miminy nenídostatečný. Možná kdyby nebyl Adam můj syn, nechalo by ho ” něco s tím psem udělejte” v klidu, ovšem, on můj syn je a tak budeme s napětím očekávat, zda se dá hluchá pesa bojového plemene vychovat tak, aby mohla žít s malými dětmi a nebo nedá…….
Pravda, musím k tomu ještě dodat, že jsem vymyslela ďábelský plán, odvézt Tabletku na Moravu tatínkovi:-)), no co, je pořád doma, bydlí na samotě u lesa a pesu má jen jednu.
V každém případě musím doufat, protože jinak by se mi mohlo stát……………., ani to nebudu vyslovovat nahlas:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „No tak to je teda fičák

  1. Měla jsem hluchou fenku argentinské dogy a právě díky své hluchotě byla nejlepší pes co jsemkdy měla,poslouchala a milovala lidi psi i děti. Nebojte se toho,to jen lidé si myslí že hluchota u psa je něco špatného

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *