Neubližuj !?

Aneb první předsevzetí roku 2006.
Neubližovat je myslím normální, normální pro normální lidi. Myslím neubližovat někomu vědomě, vědomě ubližují asi jen lidé zlí. Nevědomě se to občas stane, protože prostě není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem, praví pořekadlo velmi pravdivé, prostě to nejde, protože i kdyby se člověk chtěl chovat podle nějakého vzorce správného pro jedny, nebude to vzorec správný pro druhé.
Na ono ” neubližuj ” nemusím myslet, ani to nemusí být mé motto, je to prostě normální a pokud jde o lidi kolem mne, je také zbytečné jim to říkat, s ničemníky, co to dělají úmyslně se nekamarádím a těm s jiným vzorcem je nesmysl tohle motto držet před očima.
Pokud narazím v běžném životě na člověka, který mi jako jednu z prvních vět řekne ” Mám strach, abych Ti neublížil..”, začnu být ostražitá, protože se mi to zdá podobné, jako bych šla s někým na hon a on mi před vstupem do lesa řekl ” Mám strach, abych Tě nezastřelil…”, nebo když s někým vařím v kuchyni a on má v ruce nůž řekne ” Mám…” no,vite co myslím:-)).
No nevím, zatím mi to před lesem, ani v kuchyni ještě nikdo neřekl a tak ještě žiju, no a z těch nechtěných, leč zřejmě plánovaných ublížení jsem se prostě zatím vždycky dokázala oklepat, nicméně, tímto vyslovuji své první předsevzetí pro rok 2006 ( snad se smí předsevzívat i v průběhu roku):
Jakmile uslyším nějaké to ” Mám strach, že…..” hned ho vemu přes hlavu palicí!
Bude-li to v kuchyni, válečkem na těsto.
Před lesem sukovicí.
V Mlýně lavicí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Neubližuj !?

  1. Hele, hele zavádíte to jiným směrem:-))))) i když jo, “nechci Ti radit, ale…” je taky dost dobré:-)))))))))

  2. Hehehe… kombinace “Nechti ti radit, ale…” je výborná. Horší je, že to někdy taky používám ;o) Takže Mo., nechci Ti radit, ale… ;o)

  3. Nene, to máš špatně, správně to je ” Pojďte já Vás přes ten nebezpečný park doprovodím i přesto, že mám strach, že Vás znásilním.” :-))) Neraď, neraď:-)))))abych nemusela začít chlastat:-)))

  4. A nebo slecne pred parkem… Pojdte, ja vas pres park doprovodim, at se vam nic nestane… A nebo, coz je asi hodne caste… Nechci ti radit, ale… :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *