Žádné rady

ani rozumy nerozsévám.Je už to pravda dost dávno, co jsem já měla dítě a rozhodně jsem nebyla matka z nejpečlivějších, jako některémoje kamarádky, které všechno tisíckrát vyvařily a převařily, aby jejich děti následně stejně trpěly nejrůznějšíma chorobama.
Kouření jsem omezila na naprosté minimu, stanovila jsem si pevný limit,kterýjsem nikdy nepřekročila, to jsem šla raději v 8 večer spát. Nepila jsem vůbec žádný alkohol. Adam byl nemocný furt, záněty uší střídaly těžké trachitidy, tak těžké, že mne na pohotovosti v nemocnici primář učil provedení tracheotomie se slovy ” Příště ho sem nemusíte donést živého, i když bydlíte v baráku za nemocnicí…”
” Po jídle jim dám napít piva, aby jm slehlo.” pravila po obědě 26.12. Adéla. Měli jsme husu se zelím a knedlíkem, Adámek s Matějem jedli víceméně zelí s knedlíky sem tam s kouskem libového masa. “Jasně.” odpověděl Adam a já zachytila Filipův pohled, protože předtím na židli malinko nadskočil. Chlapečkům bylo na Vánoce 14 měsíců….. neřekli jsme nic, ani jeden.
Tyhle děti běhají věčně bos a většinou mají na sobě jen pleny a tričko s krátkým rukávem ( tedy doma:-)), lahve se nikdy nevyvařovaly, pokud je doma pes, jeho misky s vodou a jídlem zůstanou na zemi ještě několik dní poté co tam už není, takže děti “chodí na granule” a do vody namáčejí všechno co je napadne. S plenama se samozřejmě šetří, protože jsou dva.
Adéla minulé i toto těhotenství kouřila a kouří hodně, nemá stanovené žádné limity, prostě kouří kdy se jí zachce a víno nebo pivo si dá taky kdykoliv má chuť.
Tyhle děti nebyly ještě ani jednou nemocné, neměly ani rýmu, ani kašel, žádné potničky nebo opruzeniny. Matěj měl jednou zvýšenou teplotu, asi 5 hodin. Předměty jako teploměr, mastičky, olejíčky, sirupy proti kašli doma vůbec nemají.
V noci se nebudí, večer dostanou do postýlky v lahvi svou kaši, samy se přikryjou, dopijí, sbalí se do klubíčka na kolínka a usnou, budí se v 8 ráno. Chodit začali oba v 10ti měsících, Adámek už ví co je klávesnice, jak se to s ní musí a dokáže i restartovat comp:-))
Takže, tady není každá rada drahá, ale zatraceně zbytečná.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Žádné rady

  1. Pravdive prislovi ci porekadlo tvrdi – SPINA V BYTE, ZDRAVY DITE. A myslim, ze neco pravdy na tom bude. I kaktusy umiraji ve vetsine pripadu na premiru pece.

  2. Jo to máš určitě pravdu a pokud jde o ty hóvna, co bych se urážela, hoven je v tom double furt plno:-)))))

  3. Mod, to je způsoběné tím,že jsou dva. Nemá na každého z nich tolik času,co by měla,kdyby bylo pouze jedno miminko.A stará pravda je, že čím víc se s hovnem mažeš(promiň mi to přirovnání,ale lepší mě nenapadlo :-),tím víc smrdí !Je to radost mít tak zdravé a šikovné dětičky !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *