Konec 7mi letého boje

Vlastička a Péťa, jsou manželé a bydlí vedle mne.Ona je léékařka, on býval bankovní expert, co je teď netuším, no prostě jsou to vzdělanci, vyšší třída, Vlastička léči celebrity.
Když jsem se sem přistěhovala, nebylo dne, aby Péťa nezaklepal a nepřinesl mi třeba vejce(?) nebo kytku, která už se ten který den Vlastičce nevešla do žádné vázy, vždycky zaklepal, když šel před dům kouřit ( v létě v dámských kalhotkách a bez trička -65 let), doma nesmí ani na balkoně, asi by načichly zdi.
Vaječné časy ustaly, když jsem shlédla jejich koupelnu a dovolila jsem si vyjádřit názor, že mít kuchyňskou linku mezi vanou a WC mísou a dřez naproti WC mísy, není až tak. A taky jsem konečně pochopila, proč v bytě pod nimi kvete ta zeď už v rozměrech metru2. Stal se se mne třídní nepřítel. Naštěstí se to obešlo bez vajec, ale moje rohožka byla najednou pravidelně o patro níž, záhadně se mi vysypávaly na chodbách květináče. Když při malování chodby malíř potřsnil Vlastičce dveře, přijela policie k domu v protisměru jednosměrky se zapnutým majákem a kvůli čemukoliv jsem trávila měsíčně hodiny vysvětlováním na poilicii a u přestupkové komise. Proč? no kvůli “zničené schránce” , “poškozeným dveřím”, nastiutrání a tak různě podobně.
Jednou jsem Vlastičce na chodbě řekla, že je ale opravdu kráva, tehdy mne přestupková komise projednávala kvůli tomu, že jsem nadávala a vyhrožovala jí napadením.
Tu krávu jsem ráda přiznala a dostala jsem za to pokutu 200,-Kč. Když jsem ji s potěšením platila zeptala jsem se ” A kolik by tak asi stálo, kdybych jí k tomu přes tu hubu dala?” ” To by stálo tisícovku.” smál se úředník. “tak já to zaplatím rovnou, jo?”.
Trvalo asi 3 roky, než se moje srdce zklidnilo a přestalo poskakovat, když jsem jí nebo jeho potkala na chodbě nebo před domem, pak mi prostě začali být jedno a udělalo se mi mnohem líp.
Za chvíli se oblíknu a jedu k notáři podepsat dohodu a vyplatit odstupné.
V březnu pak zruším tu kuchyň mezi vanou a WC a přestanu konečně platit Stavebnímu úřadu pokytu za užívání bytu v rozporu s kolaudací. Ale nejprve si tam sehnu někde na zem a otevřu si lahev sektu:-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Konec 7mi letého boje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *