Vítejte v popelnicovém blbákově!

Společnost, která v Praze obhospodařuje odvoz našeho komunálního odpadu už z toho bordelu zblbla!Vůbec ten systém nechápu, když chci vyvážení popelnice na venkově, musím mít vlastní popelnici a za její vyvážení (půl roku 1x týdně a půl roku 1x za 14 dní) zaplatím cca 2.200,-Kč.
V Praze mi popelnice prostě dodávají podle smlouvy o odvozu odpadu, smlouvu mám na 2x týdně furt 2x 220l a 2x 110 l, takže dvě velké plastové a dvě malé plechové. Takový odvoz stojí ročně 21.970,- Kč. Jasný nepoměr, ale to jen tak mimochodem.
Někdy před měsícem koukám, jedna plechová popelnice je v čudu a druhá ( ta už pamatuje Švédy u Brna) leží na zemi, dno je mimo a odpad všude kolem. ” Hm, no nic, zítra přijedou” pomyslela jsem si, protože byla středa ” a dají to nějak dopořádku.”.
V úterý jdu k zaparkovanému autu a mrknu k popelnicím ( jelikož máme i venku vlastní pozemek, nemusíme mít ten puch uvnitř v domě, ale zase si tam hodí kdo chce co chce), stojí tam zas jen ty dvě plastové a ta bez toho dna tam pořád polehává. “Sakra!”, zašla jsem k plastové a vytočila číslo z popelnicového štítku.
” Dobrý den………..,bla,bla,bla, ztratila se mi jedna plechová 110l popelnice a druhá tu leží už druhý týden, zničená bez dna…….”. Pán zrekapituloval kolik nádob mám mít a zdálo se, že pochopil co chci. Jak jsem zjistila v pátek, pochopil částečně, přivezli jednu novou plechovou nádobu a jednu novou plastovou a tu bez toho dna tam nechali ležet.
Další telefonát “Dobrý den…….bla,bla,bla,……moc děkuju za ty nové popelnice, ale já potřebovala 2 plechové, protože jedna se ztratila a druhá je zničená a taky jsem potřebovala, abyste si odvezli tu zničenou, což se nestalo a na místo toho jste přivezli jen jednu plechovou a jednu plastovou, kterou jsem nechtěla, je sice hezká, ale popel z kotelny do ní prostě nenasypeme! Zkrátka, potřebujeme tu mít, tak jak je to ve smlouvě, 2 plechové 110l a 2 plastové 220l, chápete?”
Zdálo se, že chápe, dokonce mi zrekapituloval obsah smlouvy:-))), nicméně v pondělí, zřejmě po vývozu, jdu z domu a před domem u dveří (nikoliv za rohem u popelnic) stojí 2 zbrusu nové plechové popelnice.
A co já na to? Rekapituluji si pro sebe ” Takže teď mám fyzicky 3 plastové 220l a 4 plechové 110l, z toho jednu bez dna.” a bojím se tam zavolat, protože žádné další nádoby už bych neměla kam postavit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

13 komentářů u „Vítejte v popelnicovém blbákově!

  1. tak jo :o) vo čom je ten článek, O přidávání? :o) Jo, a radši skončíme, než nás majitelka blogu utíííípne :o)))

  2. Já Ti samozřejmě rozumím a je fakt, že vezmu-li v úvahu, že týden má 7 dní, tak z těch 7mi zaplňuji popelnice v místě A např. 3 dny, v místě B pak dny 4, nicméně Filip je zaplňuje v místě A např. 2 dny a v místě B 5 dní, což však nic nemění na tom, že zatímco v místě B máme popelnici jen pro 2 osoby, v místě A máme ty popelnice cca pro 23 osob v domě přihlášených a dalších cca 5 nepřihlášených, přičemž některé z oněch 23-28 osob zaplňují popelnice nejen v místě A, ale i ve svém místě B ( jejich místo B je zcela odlišné od mého místa B). Je to jasné?:-))))))))))))

  3. a navíc si myslím, že když jsem místě “A”, zaplňuji popelnice v místě “A”, když v místě “B”, dělám bordel v místě “B”, a protože nemohu být zároveň v místě “A” i “B”, platím něco nesmyslně dvakrát, protože i o odpadcích platí zákon zachování energie, a suma bordelu co udělám na různých místech světa, je rovna sumě bordelu, kdybych nevytáhl nikdy paty z Brna. Mo., doufám, že mi rozumíš, a že si teď nepřipadáš jako ouřednice :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *