Korupční prostředí je naše, máme ho rádi a budeme si ho hýčkat!

Včera jsem ve zprávách, v souvislosti s ptačí chřipkou vyslechla cosi o chystaném očkování.Věřte-nevěřte, česká republika má připraven program, podle kterého bude připravena vakcina pro, podržte se, 60% obyvatelstva ( Francie, Polsko, Belgie, Rakousko připravuje vakcinaci pro 100% obyvatel).
Tak, nebudu se tu matlat v úvahách, která skupina obyvatel asi bude tvořit těch 40%, protože já nevím, já bych asi žádnou skupinu nebyla schopna odsoudit k potenciální smrti, takže, necháme to prostě na lékařích, rozhodovat budou oni komu vakcínu předepíší, případně budou rozhodovat lékárníci komu a za kolik ji vydají ( prodají) a komu budou nad receptem tvrdit, že není na skladě.
V jednom článku jsem se dnes dočetla, že tablety léku Tamiflu, řádově 20 kapslí se už nyní prodává třeba v Německu, v přepočtu asi za 8000 Kč, zatímco jejich hodnota ve skutečnosti činí cca 1900 Kč, takže zdá se, že skupina oněch 40% je už tedy tak nějak předem dána.
Nevím, kolik bude stát taková jedna ampule vakciny, ale představa, jak za ni platí 2 důchodci třeba 16.000,- nebo rodina s 3 dětma tisíc 32.000,- , je poněkud deprimující.
Nuž, budu muset vyhledat svou velmi praktickou lékařku a zeptat se ji “zač je v Praze Tamiflu”, budeme potřebovat 2-3 ampule, pak 3 pro pesy, 1 pro kočka, 2 pro Gremliny a 1 pro Pokemonku, no, budu muset příští týden víc šetřit!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Korupční prostředí je naše, máme ho rádi a budeme si ho hýčkat!

  1. Na přepážce v bance sedí vrána s visící kapkou na zobáku a říká pokladní : naval prachy nebo kýchnu !!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *