Je smlouva jen cár papíru?

Možná záleží na tom, s kým ji uzavřete.Když uzavřete nějakou smlouvu třeba s paní Vopičkovou, můžete si být tak na 50% jisti, že se domůžete svého práva v případě, že něco zahapruje.
Když uzavřete smlouvu s partnerem, podporovaným státní organizací, zdá se, že jste v prdeli.
Já, moje firma, uzavřela smlouvu s poskytovatelem internetového připojení Tele2 a jak se tak dodatečně dívám, na smlouvě není datum, nicméně první faktura přišla měsíc před tím, než byla moje společnost zapsána u soudu. Tohle všechno se stalo proto, že jsem připojení včetně přístroje-mikrovlnky za kterou byla zaplacena i vratná záloha, jsem přebírala ve stejném sídle po jiné společnosti a ta předtím po další jiné společnosti, která někdy v roce 95 složila tu vratnou zálohu.
Připojení fungovalo, jen bylo čím dál tím dražší a z původní ceny kolem 1600 s daní, jsme se dopracovali až na cenu kolem 2.500 s daní a to se mi zdálo moc. I přečetla jsem si smluvní podmínky a smlouvu jsem řádně vypověděla, Tele to akceptovalo a napsalo, že připojení skončí k 31.12.04 a dále, že se dostaví technik, přezkouší funkčnost, bude sepsán protokol, proběhnou další administrativní úkony( možná vrácení té zálohy) a já zaplatím za poslední vyúčtování cca o 1700,- s daní víc. Ve smluvních podmínkách to bylo taky, tak jo, proč ne.
Připojení vyšumělo ráno 2.1., a za pár dní přišlo vyúčtování na částku 3.867,50, nevím co obnášela, rozhodně to nebyla suma sumárum za prosincové připojení a deinstalační poplatek, nicméně žádný technik se neozýval, nikdo nic nedeinstaloval, nepřišel žádný protokol, ani administrativní kroky, nikdo nevrátil vratnou zálohu a tak jsem zaplatila z vyúčtované částky jen část za připojení 2tisíce a něco.
V květnu mi Tele poslalo upomínku i zavolala jsem Teleti a ptala se, kde je protokol, kde je vratná záloha, kde je technik? “Aha” řekli “zjistíme”. To zařízení totiž nepatří Teleti, ale Českému telekomunikačnímu úřadu.
Je březen roku následujícího a technik, ani záloha, ani protokol, se dodnes nedostavili ( že se nedostavil normální cestou technik, to vím jistě, musel by přes poklop, který je na zámek od kterého jediný klíč mám já). Zato se dostavilo obstavení mého účtu pro částku 12.860.39 Kč a následně sdělení o nařízené exekuci pro částku 1500+ DPH , poplatky advokátní kanceláře, poplatky exekutora a DPH-celkem těch 12 a něco.
No, hezky, dnes je to 1.500 bez daně za přezkoušení, které nikdo neprovedl, zítra to podle smluvních podmínek může být pokuta 30.000 za neumožnění deinstalace o kterou nikdo nepožádal a možná to nevadí, ten protokol taky nikdo nevystavil a já ho nepodepsala, jak “přikazují” smluvní podmínky. Nakonec vratnou zálohu zaplacenou v roce 95 mými právními předchůdci taky nikdo nikomu nevrátil a ani si z ní “nestáhl” své pohledávky, jak to umožňují smluvní podmínky.
Tak jsem podala stížnost do usnesení, kterým soud dovolil, aby si uloupli z mého účtu skoro 13. tisíc a uvidíme, pak už mi zbyde jen Občasnký jouda nebo Proti srsti, nebo Reportérka, nebo Černé ovce, nebo Bohnice, kde buď skončím já a nebo tam budu chodit navštěvovat nějaké Tele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Je smlouva jen cár papíru?

  1. tak to mas asi chlapce problemkdyz neumis telefonovat a zeptat se … z oficialnich kontaktu na webu se da dovolat primo na technika, ktery se o deinstalace stara …

  2. a tak to máte každý den. A nedovoláš se. Exekutor přijde, sáhne si na co chce a dokonáno jest. Ty jen breč a plať. Já jsem úředník, já jsem Bůh.

  3. No mě to hlavně zarazilo, jsem sice bordelář, který tu a tam zapomene zaplatit nějakou složenku,případně se nějaká ztratí a tak to řeším až na upomínku. Složenek mi chodí desítky týdně, protože platím veškerý provoz domu s 18ti domácnostma, ale nikdy se mi nestalo, že by ze mne musel někdo nějaké peníze tlačit. Na druhou stranu se mi opravdu nelíbí platit za něco, co někdo neudělal, nebo jak říkáš, nedodal. To už je opravdu blázinec!

  4. Svět je krutý… a jak píšeš Mo, největší drzost, kterou si smrtelník může dovolit, je vypovězení smlouvy 🙂 Mnohdy je to vážně k smíchu …..nás to stálo nedávno také 13tis, sic ne Tele, nýbrž sada nadobí, kterou jsme v životě nedostali.

  5. No Tele v této věci není vlastně ani oprávněný, tu pohledávku, patrně v balíkujiných pohledávek, protože kdo by kupoval pohledávku za 1300,-, prodalo společnosti Real Consult.

  6. No zdá se, že největší drzost,kterou si můžeme my smrtelníci dovolit je, vypovězení smlouvy:-))

  7. Musim potvrdit, ze teleoperatori vseho druhu jsou nejvetsi kurvy na trhu. Me uz okradlCesky telekom 10000Oskar 1000Eurotel 2500UPC 1200Proste si nevyberes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *