Dárek

k narozeninám.No já budu mít narozeniny, nakonec každý je každý rok má, nic zvláštního. Budu mít narozeniny na které se mne ptá 10 lidí denně, včetně toho, jakže to budeme slavit. No budeme,celý rok:-))
Dnes jsem dostala taky první dárek. Dárek od své matky a jejího manžela. Složenkou typu C mi přišly 3.000,-Kč, slovy:Třitisícekorunčeských:-/////////, takovou tou složenkou, kterou dostáváte přeplatky, nebo nemocenskou, nebo tak.
Je úplně jedno, jestli 3,- ,300,-, 3.000,- nebo kolik, i když, při naší poslední hádce vloni v létě mi bylo řečeno, že ” Mě na ní zajímaly vždycky jen peníze.”,což mi vyrazilo nejen dech, ale otevřelo mi to údivem i pusu, protože …….., no připomnělo mi to příhodu starou asi tak 20a kousek let, když jsem se stěhovala se synem do Prahy a moje veškerá finanční hotovost dělala si 120,-Kčs a tehdy jsem šla poprvé v životě za mámou, půjčit si:-), tak 2.000 jsem si myslela “Vrať si lahve z chalupy, je jich tam dost.” řekla mi tehdy a já už bych od té doby nikdy.Nikdy. Prostě nikdy.
Tak. Představa dárku v podobě mechanického 20 let starého kráječe na cibuli po babičce, ta mě rozesmála, upřimně rozesmála:-).
Ta složenka mi dneska nahrnula do očí slzy.
A pak mě ještě rozplakalo, že mě to bude stát 24.-Kč za doporučený dopis, protože poslat ji zpět obyčejným se mi zdá riskantní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

39 komentářů u „Dárek

 1. …………………………………………………………………………………………………….

 2. Už ti chodí gratulantí?Mo, já vím že dnes neslavíš žádné jubileum :o)) a že máš jen 30 a půl, :o)) což můžeš, jak píšeš, slavit celý rok, :o)))a navíc doufám, že se najde vhodnější příležitost jak ti popřát, tak promiň že jen krátce:Mo., přeji ti, aby se ti dostávalo vždycky hodně lásky, nejméně tolik, kolik jí máš dnes, protože je fůra věcí, které se dají koupit, ale láska ne. Také ti přeji hodně zdraví, i když se ho snažíš, přes protesty lidiček kolem tebe, neustále důmyslně likvidovat. :o) Přeji ti, abys i v dalších letech zůstala tou samou Mo., jakou tě známe, protože právě takovou tě máme všichni rádi.A ještě ti přeji opravdu hodně a hodně času na Gremliny, Karču, pesy, Ňuninku, Danulku, na Aloe, Járu, Tomíka, … prostě na všechny, které máš zase ráda ty.Jo, a málem bych zapomněl: a stejně tak hodně úspěchů při jednáních s právníky, sepisování smluv o smlouvách budoucích, při stavbách kotelen, rekonstrukcích bytů, ČT1, i celé české politiky :o))))Napadá mne ještě spousta věcí, ale mluvit o nich bez závěrečného políbení? To si raděj počkám. :o)

 3. Proč bych tě křížkovala:-))) prostě to ber tak,že každý nemá to štěstí jako Ty, aby mu doma bedlivě naslouchal a ještě to příhodně a přijatelně komentoval:-)

 4. a vůbec, to si mám povídat sám? Tak to si raději půjdu povídat domů, abych ti sem pořád nepsal pseudointelektuální kecy :o))))))

 5. ale jinak mne neber vážně :o))) někdo jiný zase nechápe, co lidi vidí třeba na rybařině, na chytání velkých sumců a kparů, že :o)))

 6. vím, že mne teď asi ukřižuješ: 99% článků na blozích jsou pseudointelektuální kecy, tak jako komentáře pod nimi. Celou dobu jsem si kladl jednu otázku: proč lidi píší raději sem, proč si nepopovídají o tom co je trápí nebo z čeho se těší doma, se svými nejbližšími? U asTmy je to jinak; píše srdcem.

 7. btw blog asTmy je mimořádný zážitek, něco jako moře, nebo vesmír, takže mě nezneklidňuje, že ne vždycky rozumím,mě spíš znervozňuje, když rozumím třeba jabkovejm kompotům, nebo tak:-

 8. mám jeden malej dotaz, Mo, a to jako kdy můžeme začít chodit s gratulacemi k tvým narozeninám. :o)A nebo je opravdu chceš slavit po celý rok, jak jsi tady slibovala?

 9. vymýšlím si, není to nijak. Snad jsem ji jen otrávil svými názory na potrestání vrahounů, na euthanázie, a registrovaná partnertsví. To jsem vážně nechtěl, ale vzdát se svého přesvědčení, bez toho, že by mi někdo nabídl lepší alternativu,to jsem vážně nechtěl. ANo, blog má, jak říkáš, zajímací. A stejně jako ty se bojím zeptat, co ty leckdy divoce snové děje mají znamenat.

 10. A nejen tenhle názor, asTmi blog mi připadá obdivuhodný i když pravda někdy nevím o čem je a bojím se zeptat.

 11. No to já nevím,jak vy to máte, ale její názor na tuhle věc beru jako smysluplný a zcela mu rozumím:-))

 12. možná by bylo dobré na celé věci hledat spíš to pozitivní, jako to dělá Marcony nebo Blue. Řeknu to možná hodně drsně: je lepší maminku mít, i když nás leckdy něčím “štve”, než na ni jen vzpomínat.

 13. a já myslím asTmo, že ti Mo velmi dobře rozumí, ale dělá, jakože ne :o))) Jo, a moh bych pipojit fůru podobných zážitků, ale nemá to smysl,jednou budem, ať chceme nebo ne, úplně stejní, tedy jako pro mladé – úplně nesnesitelní a nemožn :o)))

 14. Mo.: Já jsem neměla na mysli nemohoucnost fyzickou, Mo. Manželova babička je velmi křepká dáma. Ale začíná reagovat zvláštně – a dost to ubližuje. U ní je to o to horší, že nikdy dřív taková nebyla a nebyly ani náznaky. A fakt tím Tvou maminku neomlouvám, to jen na okraj, že s věkem se ty věci zhoršují.

 15. Mod, netrap se. Abys věděla, všude něco je…Sestra koupila na netu pro maminku hodinky.Hodinky nechala poslat poštou na matčinu adresu./Vidíš nějaký rozdíl mezi těmi hodinkami a těmi tvými 3 tisíci?) Hodinky neměly daleko od těch, co za našeho dětství prodávali šouglaři.Řemínek = korálky na gumičce.Vlastní hodinky tak malušenké, že čas můžeš tak akorát odhadovat. Co čert nechtěl,když mamce ty hodinky došly poštou domů,tak byl u ní můj syn.Mamka dala hodinky bez řečí zpět do krabičky, ale chlapeček se je jal zkoumat. Hodinky mu spadly na zem a mamka na ně omylem šlápla a gumička se roztrhla:-)Tak si ti dva vymysleli teorii, že se ten “řemínek” roztrh při zkoušení, zavolali sestře, aby si pro hodinky přijela a vrátila je zpět, že je to drek a nechala si poslat za ně peníze. Když mně to syn s babičkou vyprávěli, tak jsem se docela bavila. Jenže :-), přišla neděle a sešla se celá rodina k oslavě těch maminčiných kulatých narozenin. Všichni jsme jí popřáli a dali dárečky. Švíca jí dala znovu ty hodinky. Místo, aby ten průšvih vrátila, tak švagr řemínek opravil.Kdybys viděla, kolik bylo od těch narozenin kvůli hodinkám už ostudy….

 16. asT:-)) moje maminka je na to jinak velmi dobře. klidně docestuje do Ria, naposled před půl rokem, do Thajska-nedávno:-)), proto si myslím, že když je možné dojet deo Prahy kvůli letišti, mohlo by být aspoň 1x za žvot kvůli narozeninám. Takže asi tak a proto se Marcony a blu s Vašim názorem tentokrát neztotožním a kupovat si taky nic nebudu:-),jako varianta se ještě nabízí http://www.psidomov.cz:-))

 17. Já chápu, proč Tě to rozplakalo. A taky si umím představit, že když už je maminka v letech, bude s ní pořízení čím dál horší a budou ji napadat čím dál větší (a víc zraňující) hovadiny. Manželova maminka teď takové věci zažívá se svou maminkou. A všichni nechápavě vrtíme hlavou. A jinak, propána, abych nezapomněla! Všechno nejlepší! :o)

 18. Taky souhlasim s blue a hlavne s nazorem Paa … jen doplnim, ze ja bych bral jako nejdulezitejsi hlavne fakt, ze si vzpomene, ze mas narozeniny … forma neni dulezita. Ale asi Ti rozumim, ….. proc ty slzy …

 19. Kdyby žil můj tatínek, tak by ti řekl, že to ta tvoje máma zřejmě jinak neumí. Že tě má zcela určitě ráda. Že bohužel někteří lidé nedokáží dát svoji lásku správně najevo. Že ji to zcela určitě mrzí, i když si to nechce připustit. Že je stejně jako ty nešťastná z toho, že si k tobě nenašla tu pravou maminkovskou cestičku. Poradil by ti, aby se přes to přenesla. Penízky jí zpět neposílala, nýbrž si za ně něco pěkného pro sebe koupila.

 20. Proč blb? Copak já někomu říkám někdy, že má blbé názory?:-)) Prostě máš jinou zkušenost s rodiči, asi:-)) Můj otec byl velkorysý třeba, když jsem ještě bydlela tam a on tady a byla jsem v nemocnici, in za mnou přijel z Prahy na otočku a přivezl mi v krabici puding s piškotama:-)) a to jsem tam ležela jen 3 dny:-), pravda,máma to za ty 3 dny nestihla z tama tam, teda 2 km asi. A vůbec,kde jsi?

 21. No u nás to přišlo divné tak nějak všem jako. Nejprve mi volala Kára ” Máš tu nějakou poštu, ale já se Ti to úplně bojím říct.”. Pak volal Filip ” Mám Ti tu složenku přivézt nebo ji mám hodit rovnou do koše?”, pak šel asi k Adamovi protože krátce na to mi psala Adéla ” To je strašné ale,jak Ti je?” 🙂 a pak psal Adam ” Ty jsi socka normální, choděj ti složenkou dávky:-)))”.No a jinak, vyplnit složenku není žádné umění, to umí každý, no každý. A vůbec. no prostě bude s tím mít dvojí práci ažsi pro ty peníze zase půjde na poštu.

 22. já vím, ale kdo jiný než my, by měl být trochu velkorysý? Přece to není tak, že nám ti druzí chtějí jenom stále ubližovat? Kdyby chtěla, neposlala ti ani ty 3K blbou složenkou :o(

 23. já vím, je to někdy těžké, ale každý bysme měli mít svou maminku rád. Jak bysme ostatně mohli milovat někoho jiného, kdybysme neuměli milovat osobu nejdražší, která nám dala život, vychovala, maminku..?

 24. vat,tak to jedině, že bych ty 3 litry vyzvedla,koupila naftu na cestu tam i zpět, vzala si od toho účet a ten účet s penězma co zbyly, bych vrátila:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *