Lužnice, Berounka a Sázava už dokulminovalya klesají!

Stále ale prší:-(Přesto, že žiju v blízkosti dvou veletoků, Vltavy a Labe, moje postavení je hodnoceno a to i pojišťovnami, jako v mimopovodňové oblasti. V Praze je to tím kopcem a u Roudnice asi nějakýma vrstevnicema.
Labe nevypadá dobře, taky aby ano, samo o sobě má co dělat a když se k němu přidá v Mělníku ještě Vltava posílená z před Prahy Berounkou a Sázavou, je to síla.
Města na Labi od Mělníka jsou chudáci, s výjimkou Roudnice,která stojí na kopci, prptpže Labe není jak č ím v téhle oblasti regulovat, prostě se do něj navalí miliony m3 vody a hotovo.
Jiná věc je Vltavská kaskáda, přehrady,které by měly jistit přítok do Prahy a měly by počítati s přítokem Sázavy v Davli a Berounkou o kousek dál.
Vltava vypadala do dnů nedávných v Praze velice poklidně, náplavky s vodou na normálu a tak nechápu.
Nechápu proč jsou kaskády plné, když se zajisté muselo počítat s obrovským táním a možná až nezvyklým přítokem vody a proč je nutné vypouštět je přeplněné až nyní k obrovské mase vody ze Sázavy a Berounky.
Nechápu, asi neslyšeli tu Nohavicovu písničku o zimě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Lužnice, Berounka a Sázava už dokulminovalya klesají!

  1. Proboha to snad je úplně jedno proč byly stavěné!ZOO v Praze e taky postavená proto, aby do ní chodili lidi dívat se na zvířata,která tam žijí a ne proto, aby se tam topili sloni a každých pár let si lidi brali domů tuleně do vany.Ovem připouštím, že pokud je za Vltavskou kaskádu zodpovědný nějaký tupou a přečetl si proč byla zbudována, tak tu vodu šetří a pravidelně ji neupouští, za což by měl dostat aspoň desítku.

  2. PřehradyAč uznávám argument o tání a předpovědích a dalších sněhových kalamitách které se teď valí našimi (dovolím si říct) velkými řekami, pokud tyto dvě porovnám před svým soutokem (tedy hlavně ty zmiňované “kaskády” Vltavské a Labské, doporučuji si projít popis jednotlivých “stupňů” na povodí Labe a Vltavy http://www.pla.cz/planet/default.aspx pro Labe a http://www.povodivltavy.cz/Aplikace/pvl.nsf/0/7F6DDABB85AED664C1256BB400272348?OpenDocument pro Vltavu). Pokud porovnám informace, které jsou dostupné na zmíněných stránkách většina přehrad na Labi byla budována právě kvůli předejití, nebo zmírnění povodní v obcích pod nimi. Většina přehrad na Vltavě, byla stavěna s jiným účelem, než je ochrana před povodněmi. To jsou prostě fakta a jestli se úřady nedohodnou, od roku 2002 bylo dle mého názoru času dost, žel tlak nás malých čecháčků nebyl dost velký, tak se budeme stále divit, proč se ta voda na Vltavě už dřív neodpustila apodobně. Snad jsem se a Vás do toho moc nezamotal 🙂

  3. Jistěže se z povodní v roce 2002 nikdo nepoučil, protoženikdo nakonec nenesl za nic zodpovědnost, přitom třeba člověk,který nenechal zavčít ta vrata v metru, měl vyfasovat aspoň 10 let. Památkáře, kteří nedovolili nainstalovat držáky na protipovodňové zábrany na kampu, protože by to narušovalo histrický ráz čtvrti, jen odvolali a přemístili na jiné úřady, atd.atd..

  4. No tě%d si o tom píšu s Pitrosem a on mi vyjmenovává na co všechno se musí využívat přehrady a že to zadržování vody povodňové je až na posledním místě. Ale, já říkám, že lidi spíš pochopí, že budou třeba 2 dny bez elektřiny nebo pitné vody, než aby pochopili, proč mají mít vodu zase všude, špinavou, studenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *