U nás na Labi špatné!

Roudnice jako město je samozřejmě na suchu, protože je vysoko,ale na druhou stranu se Labe vylilo už na stovky metrů, vesnice, Lounkami počínaje, přes Okna, Křešice a atd,prostě vesnice po pravém břehu Labe, jsou už pod vodou. tedy ne celé, ale domy prostě stojí ve vodě, na silnici se nedá vjet, všude jsou už zátarasy.
Před chvílí jsem mluvila se starostou Černěvsi, pod kterou patřím, říkal, že se čeká ještě nejméně metr navíc, protože v horách mohutně taje a co nezaplní Labe samo, doplní i regulovaná odpusť z Vltavských kaskád.
Není to dobré. Ještě, že se část obce v které stojí můj dům jmenuje “Na Výšecku”.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „U nás na Labi špatné!

  1. Aby ne blu:-), celý může život je jeden velký černý humor, jinak už bych byla zavěšená někde:-))

  2. No, myslím, že manželka Vency, co jel s Filipem na dovču, máradost, že už sedí 3 dny doma na stole a Venca bude mít taky radost až se hodinu po příletu bude brodit po stehna ve studeném Labi.

  3. no… zprávy jsou hodně děsivé. v roce 97 a 02 to byly letní povodně, teď první jarní, ze sněhu. pěkně ten rok začíná… co přijde v létě? myslím, že se situace brzy značně zdramatizuje, od zítřka má pršet, dlouho, až do příštího pátku. Nezbývá než držet palce, aby počasí nevyšlo a ochladilo se. :o(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *