” No podívejte se, pane redaktore”

Ve vodě po kotníky se ještě hraje na hrdinu dobře,když už má člověk vodu po pas a nebo ještě výš, je to už horší a tak se z původně bravůrního Paroubka stal jen kecal.
Voda stoupá a my se dozvídáme od hejtmanů nejpostiženějších krajů, co všechno se z hlediska ochrany za uplynulé 4 roky udělalo. NIC, neudělalo se nic, ale stálo to 4 miliardy. Jaké 4 miliardy? No asi za vypracované projekty, protože na druhé nadechnutí říká Paroubek ” No podívejte se pane redaktore, to není tak jednoduché, musely by se prostudovat územní plány a pak by se musela prosadit jejich změna………..”, nač jsou tedy vypracované projekty, pokud nepočítají se změnou územního plánování?
A pak, zapomeňme na období 4 let, první velká voda přišla přece už před léty 9ti:-( a tak se ptám: ” Proč je problém s územním plánováním po tak dlouhou dobu, když není vůbec žádný problém vyvlastnit lidem pozemky kvůli výstavbě jakékoliv posrané fabriky? Proč strávili poslanci ČSSD a KSČM nejméně 2 roky přípravou a prosazováním zákona o vyvlastňování ve státním zájmu právě kvůli těmto komerčním zájmům?”.
A nakonec si musím položit i tuhle otázku, a to i přesto, že charitativní akce jsou mi velice blízké ” Proč cpeme humanitární pomoc kamkoliv kde zaprší, pohne se voda nebo země, když se nenajdou peníze na to, aby se proti přírodním katastrofám zabezpečila vlastní země?”
Tak jsem zvědavá, jestli nám teď G.B. pošle zpět ten milion dolarů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

37 komentářů u „” No podívejte se, pane redaktore”

 1. Ne, já si to nepamatuju, ale před měsícem už bylo tak nějak aspoň v hrubých obrysech jasné, že bude duben:-)

 2. Ono je to blbý. Na jednu stranu by všichni rádi měli plně fungující stát, na druhou stranu nikomu se nechce ho sponzorovat (a nepopírám, že když vidím, jaká neskutečná černá díra to je, tak to i chápu).Nevím o nikom, kdo by řekl, že “pokud by peníze sypané ve stávajícím množství do státního rozpočtu byly využíváy efektivně, nehledal bych daňovou optimalizaci”.Ano, rozumná správa přehrad mohla něčemu pomoct. Mohla. Stejně tak v roce 2002. Jenže… Rok 2001 a rosničkáři varují před rizikem povodní. Kaskády se vypouštějí tak, aby mohly chytat co se dá. Bylo sucho, a hrázní dostali sprduňk, že rekreanti měli daleko k vodě. Kdo z vás by potom v roce 2002 tu přehradu vypustil? Já ne.Napoleon kdysi řekl, že jednou z věcí, které dokáže i ten nejhloupější poddůstojník, je vyhrát bitvu, která už skončila. Pamatujete si, že ještě před měsícem odborníci tvrdili, že riziko záplav je minimální, protože by musela teplota skočit prudce nahoru?A o tom, jak se zachránila Olomouc v roce 1997, se snad taky není potřeba zmiňovat…

 3. Mně rozčiluje, že jsou schopni za 2 roky vyčerpat z fondů EU cca 25% prostředků, které čerpat mohli, tvrdí, že mají posudky a projekty,ale nemají peníze. Ale proč je teda sakra nemají, když ty peníze kdesi leží???

 4. Bohužel Čechy na tom s tou vodou o moc líp nejsou. Možná jen tím, že pár litrů jsme ušetřili správou kaskády. Dobrou správou vranovské přehrady by se také dosáhlo plusu. Ale v globálu je to jinak taky krize. Peníze jsou kdesi v luftě a hráze se trhají, voda stoupá…. už to, že někdo vymyslí NOVOU silnici v záplavové zóně. To může opravdu jen idiot nebo ústecká radnice.

 5. JO a Praha už je mimochodem jen na 2. stupni, hasiči už demontují ochranné hráze:-). Zato se připravuje evakuace Lounek, Labe bude zítra v Ústí prý na 9ti metrech:-((

 6. Ajajaj:-))) a co bratři Slezané? Nic?:-))))Kurňa tak mi řekněte, jestli z toho mého ranního podnětu vyplývá, že Čechy jsou na tom líp s vodou, dotacema, atd.,atd., já hergot mluvila o situaci obecně, o vodě jako takové, tedy mokrém studeném a špinavém živlu bez ohledu na to po kterém poli se zrovna válí. A za další trvám na tom, co jsem doposud vůbec neřekla, Paroubek je blb:-))))))))

 7. chtěla jsem catanovi odpovědět.ale pro dnešek bude zřejmě lepší, když budu následovat pandu 🙂

 8. samozřejmě vlády nemyslely… Jsem přeformulovával větu a na ypsilon zapomněl… A když už jsme u toho. Ano, je pravda, že Praha si ochránila metro a částečně nábřeží, ale za svoje peníze a za své dluhy.Když budu úplně hnusný a spousta moraváků mě bude chtít zašlapat do země tak musím kontatovat, že ty peníze do Prahy přivážíte v nemalé míře vy a ještě jste rádi. Tolik Ostraváků a Brňáků, jako tu pracuje v posledních letech se hned tak nevidí. Takže se snažte udržet své “krajany” doma a ono se to jistě projeví i na redistribuci daní. Ono nás taky dvakrát netěší, když nám narušujete bytovou politiku (4 vidláci v jednom bytě zaplatí těch 16 litrů měsíčně), parkovací místa, atd.

 9. Ať se to pojmenuje jak chce, faktem je, že za 4 roky se pro ochranu území neudělalo téměř nic a za přihlížení vládních činitelů se rozfrcaly miliardy bůhví jakým způsobem. Pak vykoukne vykuk typu Sobotka a řekne, že za to ČSSD nenese zodpovědnost, protože tu vládne teprve 8 let a za všechno můžou předchozí vlády, protože dávno nemysleli na nějaké povodně. A těch 8 let potřebovala sociální demokracie k tomu, aby nalezla správného premiéra, správné ministry a teď dělá vše proto, aby napravila škody před 10 lety vzniklými. To co je nové tudíž řešit nemůže, ani se zamýšlet nad tím, co by mohlo nastat. A jak známo, prohra 40 mld v arbitráži je přeci “plichta”.

 10. a protože mé názory byly opakovaně označeny za hloupé a nebezpečné šovinistické kecy, tak se omlouvám, že už nic nenapíšu.

 11. nesedím u televize. A na Jihlavě, Svitavě, Svratce nebo Dyji, to znám z reálu, a určitě líp, než třeba kdokoliv od Kladna. Nezlehčuju to, ale hrozně nerad slyším když se zvýrazňují problémy jedněch a umenšují problémy druhých.

 12. Víš, Mod se na tu hrůzu kouká z oken své chalupy. Vidí tu beznaděj svých známých. To jsou vždy jiné pocity, než když se na to koukáme v TV.

 13. to bude asi tím, že v posledních příspěvcích jsem uplatnil svůj ironicko-černej humor. Což Mo zřejmě neunesla. Příště budu muset vtipkovat na jiné téma, diskuze o Češích a Moravácích končí vždycky stejně, tj. debaklem pro obě strany :o)))

 14. tedááá,měla jsem ten předchozí vzkaz napsaný dřívě a odklepla až po telefon.hovoru. během té chvilky jste zde napsali vy dva věci, se kterými souhlasit nelze:-)))))))))

 15. kašlu na 3 zastávky metra v Brně, radši si za ty prachy koupím deset ruských zmrzlin. My tady v Brně jidášské peníze od našich českých přátel nepotřebujeme… to oni potřebují naše. :o)))

 16. kašlu na metro, na Paroubka, na CME, na Tošovského vládu, na počasí, na vodu, na Tnojmo i na Ústí, na Bushe, na New Orleans, na milion dolarů, na krajské hejtmany, na volby, na opozici, na Novu, na ODS, na komáry, na Mlýny, lužní lesy, ochranáře, arbitráže, a všechny šovinisty, abych se nestal jedním z nich. Spokojena, Mo.?

 17. btw, slibuji, že se v příštím volebním období budu u svých zástupsů dovolávat vybudování Metra v Brně, ty 3 zastávky zas nemůžou být tak drahé:-))))))))

 18. Pokud k tomu jedním dechem nedodáváš, že by se ty peníze ,kdyby se neprohrály, pak stejně vrazily do metra, tak nejsi:-))

 19. omlouvám se, že mimo téma, ale….. jen zdánlivě. Někteří členové Tošovského vlády způsobili, že stát prohrál arbitráž s americkou CME a musel jí zaplatit 10 miliard. To jsou zase ty ohromné peníze, které teď třeba chybí jinde. Pořád jsem šovinista? :o)))

 20. holt, tak to se potom nedá nic dělat, asi jsem na tyhlety větičky typu “z paní /pana/ XY vůbec není nutné blba dělat …” víc citlivý :o)))

 21. Jaké urážky? Popsala jsem, co jsem slyšela v TV a co mi přišlo jako hloupé výmluvy. Pak jsem si dovolila zmínit ten milion dolarů, co je na tom špatně?

 22. Pravdu… V této souvislosti jsem si vzpomněl na dlouholeté snahy ochranářů přírody za zrušení vodního díla Nové Mlýny a obnovu lužních lesů. Přitom díky obrovské retenční schopnosti nádrže se každoročně podařilo minimalizovat škody právě v úseku od Dyjákovic k Novým Mlýnům a dál, směrem k Lednici, Břeclavi, Hodonínu. Proč myslíš, Mo.,že teď ochranáři mlčí? Každá mince má dvě strany a vždycky se musí hledat kompromis který minimalizuje nutné zlo. Urážky místo argumentace jsou k ničemu.

 23. Mo, ty dobře víš, že je to jenom fráze. Nejpodstatěnější je si říkat pravdu a nelhat, a to jako hned, a ne až voda opadne.

 24. Roj, problém je v tom, že z Paroubka dělají všichni blba, ale první větší povodně, co já vím, byly už v roce 1997 a to u vlády socani zdaleka nebyli. Co tehdy udělala ODS? Nebyla schopna ani o vývoji situace referovat. Kdyby se tehdy toho nechopila Nova, bylo by to jako za komárů …

 25. znovu jsem si přečetl svůj první příspěvek, a neshledal jsem v něm nic šovinistického. Co je šovinistického na výroku, že prašule jsou jen jedny a že se jich z čísi lajdáckosti nedostává někde jinde?

 26. bohužel, krátce před volbami se povodně využívají k vytloukání politického kapitálu opozicí, která navíc má tu vyhodu, že obsadila téměř všechna místa krajských hejtmanů. Jak je to potom s “objektivitou” zpravodajství je nasnadě…

 27. Že “se” zbytečně vyplavilo metro, to je pravda, ýže “nikdo” nezavřel ty komory a v nich třeba vlak s lidma, to je taky pravda a díky tomu jsme se ani nedozvěděli, jestli by to uzavření vrat vůbec pomohlo. Za 2. šovinismus bych z toho úplně teda vypustila a zopakovala bych, že Vranovská přehrada se mohla opravit za ten milion dolarů poslaných do NO.Třeba.

 28. no on je možná problém i v tom, že státní prachy jsou jen jedny, a když se muselo vyplatit několik miliard na opravu zbytečně zaplavenýho metra, chyběj potom “drobné” na postavení protipovodňových hrází ve zbytku republiky, a je jedno, jestli je to v Ústí na Labi, a nebo ve Znojmě na Dyji :o(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *