Některý smrad nevyvětráš

:-(((((Vlastička v tom bytě bydlela takových zhruba 20 let, Vlastička je léékařka, tedy taková ta skupina, které klienti-pacienti nosí krom kytek, bomboniér, kafíčka, vajec a kořalky taky voňavky. Příliš mnoho Vlastičky voňavek, Modonky smrt.
Znám to od své mámy, taky patří do jedné takové skupiny a problém je v tom, že než se dopracuje na nikdy nekončící konec, bombóny jsou šedivé a voňavky zkažené.
Vždycky jsme bezpečně poznali, kdy šla Vlastička chodbou, i za několik hodin byla identifikovatelná.
V tom bytě už 14 dní pracují zedníci, oškrábali všechny zdi a stropy, přebetonovali podlahy v hale a menším pokoji, vytrhali parkety ve velkém pokoji, otloukli dlaždice v koupelně. Všechen odpad, včetně parket je vynesen, stejně tak vana, WC, umyvadlo. Po Vlastičce tam nezbylo vůbec nic, krom toho žluklého voňavkového smradu.
Stěhování je ohroženo, tohle nikdy nevyvětrám:-(

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

37 komentářů u „Některý smrad nevyvětráš

 1. No já nevím co teda nešlo, ale pokud jde třeba o to ICQ, tak to nejde když není puštěný comp, jinak vlastně pořád jde, ale když není puštěný, tak prostě nejde.

 2. Právě si říkám, “to určitě není Chanel!!”:-))))No, p.d.byla takové to, čemu se říká “nahoře huj, vespod fuj”,ten byt nebyl od roku 85 ani vymalovaný, ani přetapetovaný, kuchyň měli udělanou v koupelně, prostě vedle umyvadla přidělali další baterii a pod ní dřez a míht v hrncích se dalo sedíc/e/ na WC. No, moc prima:-)))))

 3. V zaměstnání ICQ nemám,takže neporadím. A proč by se z psího hovínka působením sucha a hlavně času nemohl stát vysušený bobek ?

 4. nevím jak je to možné, ale připomíná mi to tady nedělní diskuze v naší poměrně rozvětvené rodině (upřesňuji – diskuze u jednoho stolu v čase obědu), kdy jakékoliv téma nakonec stejně skončí u … jo, správně, bobků. :o)

 5. Jasně Mod. …. musí vonět jako …. a ne po konvalinkách :-))))A teď vážně. To ještě neznamená, že když paní doktorka po sobě zanechala smard žluklého chanelu, tak že byla bordelářka, ne? To jen, jak některé smrady jsou urputné. Teda chanel jsem zřejmě vybrala blbě.Chanel nemá nárok žluknout.

 6. Blu, tak mi prosím tě řekni jestli ti jede ICQ a nebo jestli je porucha na mém vysílači, dřív než zkolabuju

 7. Ten dopis mně připoměl jiný dopis, přiložený u balíku s psími bobky 🙂 Vážená paní, při stěhování z bytu jste si pod linkou zapomněla rodinné stříbro.

 8. a já myslel, že to nedošlo, tak se omlouvám teda… jo, a blbne všechno. Taky vám nejede 2 dny ICQ??? :o(

 9. no, je li to tak zlé, myslím že nadešel čas k sepsání dopisu:”vážená paní doktorko, jen velice nerada vám musím oznámit, že od 1.4.2006 vám budu i nadále účtovat úhradu poměrné části dříve vyměřeného nájmu dle mezi námi uzavřené nájemní smlouvy. Rozumím tomu, že jste byt prokazatelně opustila již před dvěma měsíci, ale současně nemohu nevyslyšet hlasy nových nájemníků, kteří si stěžují na to, že neustále cítí vaši přítomnost. Snažte se, prosím, mé důvody pochopit. S co největší úctou vaše milá M.” :o)

 10. no, je li to tak hrozné, myslím že nadešel čas k sepsání dopisu, třeba s tímto textem:”vážená paní doktorko, jen velice nerada vám oznamuji, že od 1.4.2006 vám budu i nadále účtovat úhradu poměrné části z dříve vyměřeného nájmu, dle mezi námi uzavřené nájemní smlouvy. Rozumím tomu, že se v bytě prokazatelně nevyskytujete již déle než dva měsíce, ale nemohu neslyšet hlasy nových nájemníků, kteří poukazují na to, že jste v bytě stále cítit. Snažte se, prosím, mé důvody pochopit. S co největší úctou vaše milá M.” :o)

 11. No a např. v bytě o patro níž, kde buduje soused, tam není po těch předchozích lidech cítit už vůbec nic a to se odstěhovali o měsíc později a teprv se tam bourá.

 12. Paa no:-)))) já to mám s těma pachama složité:-)) zouvat se mi tu lidi nesmí, aby nebyly cítít ty ponožky v kobercích, nesnáším zakouřené byty ale furt kouřím, voňavkuju se až na chodbě:-). Po pořád mokrých pesách všechno na chalupě převlíkám každý druhý den /ony mají rády vůni čistých postýlek:-)))/ a teď mám obavy, aby nebylo cítit kočka a tak se všech pořád ptám ” nesmrdím tou kočkou?”. Ježiš já tu mám binec:-))))))

 13. Ty jo, no vy jste mi to tu ale převoněli:-)))ibo možná to bude chtít ještě chlórové vápno:-))))), ale že to zmizí už přestávám doufat:-(.Romíku, myslíš pach Marlborek:-)))) Péťa musel chodit kouřit před dům, aby to tam nezasmradil:-)))))))))))))

 14. Paa, já ti zapomněla ještě na jednu vůni.Zabijačkovou :-)Ach ta vůně škvařeného sádla a jitrniček a křenu a slivovičky a čerstvého chleba. V Brně je nádherně. Svítí sluníčko a já mám děsnej hlad 🙂

 15. vůně povlečené postýlky, uááá… vůně vanilkových rohlíčků a horkého čaje s příměsí rumu, uáááá.. vůně manadarinek, uáááá… jak jsem na tohle mohl zapomenout ??????? Blu, čauky, jak je v Brně?

 16. Co dostane mě je vůně čistě povlečené postýlky. Vůně malého miminka. Vůně sazeniček rajčat, které mám za oknem. Vůně donesených hub z lesa.Vůně vanilkových rohlíčků.Vůně vody po holení, kterou používá můj přítel. V autí žádnou vůni nepoužívám. Ale kdyby, tak nějakou kokosovou. Se dívám, že je dnes odpočinkové téma 🙂

 17. no , on asi každý byt má svou jedinečnou vůni, a neznám dva byty, které by měly stejnou.Mám rád když byty voní.Miluji vůně jemné, těžko blížeji specifikovat jaké, ale určitě to nejsou ty osvěžující citronové, které se linou bytem od WC až ke vstupním dveřím. Mám rád byty jimiž se line vůně piškotových bábovek a nebo borůvkových koláčů, takový zůstal v mých vzpomínkách byt abičky, k níž jsme jezdívali každé léto na prázdniny, a dodnes je byt maminky.Nemám rád byty tmavé, s těžkou vůní nevětraných koberců a záclon. Byty zasviněné pachem mokrých ručníků visících přes koupelnové šňůry, a čpící potem nikdy neustlaných lůžkovin. Byty zasmrádlé nevynesenými odpadkovým koši a kuřecími kostmi v pekáči s vypáleným tukem, ponechanými v toubě od neděle do neděle…Co nemusím také, je “ponožkový” pach z neumytých psích tlap, čičičí močovina nevyneseného písku, pach cigaret, a popelníků s přepadajícími vajgly. Strašná a šílená je kombinace toho všeho…Ale co je úplně nejhorší a z čeho se mi chce zvracet, je pach sava.To proto, že nemám rád sterilní byty.PS: a co třeba vůně v autí? máte je rádi? a jaké?

 18. To zmizí samo, jakmile se vymaluje čerstvou voňavou barvou 🙂 Si představ co musí zažívat ti, co opravujou byt po nějakém takovovém tom “voňavém” sběrateli veškerého bordelu, co vyhrabal z popelnic, za celej rok vypotřeboval kubík studený vody a večeřel okenu :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *