Když nebudí zvěř,

probudí zedník.Tak ponejprv musím zmínit, že narozdíl od Ňuni, jsem si já v hlavě ten letní čas ještě nepřeřídila, prostě chodím spát tehdy, když bývala 1 a vstávala bych někdy, kdy bývalo mezi 9-10.Z toho pak logicky vyplývá, že když si jdu lehnout ve 2, ve svou 1, a ráno mne někdo vzbudí v 8. mám 7.
Zkraje týdne minulého mě vzbudila v 8.7 smska syna ” Tak a dost! Nikdo tu nebude nic přestavovat od půl 8 ráno.”.
Jak se posléze zjistilo, zedníci za zdí začali vybourávat futra a světlíky, před zdí spí Gremlini které to vyrazilo z postýlek.
Jasněže se nic nebude vybourávat v půl 8, ani v 8, protože “paní domácí” vydala svého času naprosto jasné pokyny,”stavět se může ve všední dny mezi 9-18, o sobotách a nedělích jen zametat”.
Z neděle na pondělí jsem spala v Praze, bez zvěře, sama a opravdu jsem se těšila, jak si užiju rannědopolední vstávání, v 10.
Probudilo mě bouchání do zdí, ale nechtělo se mi dívat, jestli je 9, nebo už vysněných 10:-). Z postele mě vystřělilo zvonění, cestou jsem mrkla na hodiny v pracovně, zimního času půl 8, takže půl 9, sakra.
Za dveřmi stojí zdeník, usmívá se a sděluje mi, že praskla voda a že by bylo dobré, kdybych šla zavřít hlavní uzávěr. První co mě napadlo bylo ” Jak ´mohla prasknout voda před půl 9tou,když máte dělat až od 9ti???!!!”. Mile se na mě usmál.
Dnes ráno mě probudilo bouchání do zdí,ale budík mi ještě nezvonil, mrknu na foun, 8.15! Na zvonění jsem dneska nečekala a vlítla jsem tam rovnou ” SAKRA VY NEMÁTE HODINKY, NEBO SI DĚLÁTE PRDEL?”.
No a pak jsem se sbalila a odjela jsem za zvěří, Zlato s Ňuňou mě přece jen budí šetrněji. Gremlini zůstali doma, chudinky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Když nebudí zvěř,

  1. No toto :)) to ja když si chci pospat přes všední den, tak za cenu toho, že na půl osmou mě přijde vzbudit malá (nejčastěji ála boxnutím do obličeje) se slovy:”tak dělej ségra”…ale k těm zedníkům – to jim někdo vyhrožoval, že dělají dříve než mají a nebo ještě nevymřeli pracovití a pilní lidé?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *