Jak pejsek a kočička čistili koberce

aneb, co je možno udělat zítra, odlož na někdy.A ne že bych to nevěděla, a ne, že bych se tím často neřídila a ne, že by to nebylo lepší, protože mnohem líp se snáší ” Tys dneska celý den nic nedělala?”, když nic nedělám:-)
Z Prahy jsem si na tento víkend přivezla na vyprání 3 koberce. Rozložím na trávu plachtu, na ni rozložím koberec, proleju ho vodou, pak ho vyčistím kartáčem a pak znova polívám vodou z hadice tak dlouho, dokud pění.
Kočička čistila sama, pejsek jel do loděškoly.
Vůbec mi nevadilo, že je čistím sama, ani, že jsou velké, ani, že je problém ten mokrý koberec pak zvednout na klády se zašitýma očima:-).No, čistila jsem je půl dne a pak jsem opravovala tu mozaiku. Pak se zatáhlo a já objevila na autě cement a tak jsem ho přikryla, aby nezmokl. V mezidobí jsem snědla 3 centimetry rolády, 2 plátky bábovky a 1 chleba se sýrem. 1/4 kedlubny. Pak jsem ještě váhala nad zdejším kobercem z kuchyně / ne k jídlu/, ale usoudila jsem, že ten neunesu ani suchý, tak nic. Uvařila jsem večeři.
Šéf dorazil v půl osmé a
” Škoda, žes nechala zmoknout ten cement!” /nenechala, ale …….našla jsem ho náhodou/.
” Jíst nechci, měl jsem takový hlad, že jsem cestou snědl dvě housky!” / aha, asi jsem měla vyrazit vstříc s ešusem/.
“Kde je ta roláda???” / no já……../
” A tos snědla i takový kus bábovky??”/…….no ano/
” Kam zmizelo to uzenéééééé?” / je tady, odkrojila jsem z něj 5 centimetrů na bramborové knedlíky se špenátem/
“Není to škoda, takové krásné uzené!” /……………/
” I tenhle sýr si jedla, ts!”/…………../
” No, běž si k počítači. Ty koberce si čistit nemusela, sem říkal, že to zítra udělám!” / říkals, že ta loděškola je v sobotu a neděli/
“Zítra tam nejedu, protože neděle, je o slova NEdělat a večer pojedu do Prahy.” / ……………/
Od podvečera prší a ty skoro suché koberce, které jsem už neměla sílu sundat a pověsit přes něco jiného, jsou úplně mokré.
Tak, nazdraví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

11 komentářů u „Jak pejsek a kočička čistili koberce

  1. Tak holky, nejprve jsem celý byt řádně vysprejovala a potom jsem poslechla Ibádovo oko a v každé místnosti vyvěsila ty samolepky na moučné moli. Zítra začnou chodit potenciální podnájemníci,tak tam musím být o něco dříve, abych vyvětrala a hlavně zlikvidovala ty samolepky ověšené moli.Ach, ach, ach

  2. blu: před rokem jsem řešila tentýž problém s moučnýma molama. To když (a než) jsme se konečně nastěhovali do bytu, co jsme koupili. Hnus. Všude hejna a všude zakuklený larvy. Zvedal se mi kufr. Ale stačilo rozvěsit takový ty lepicí papíry a do tří měsíců zmizli. Od podzimu se zatím neobjevil ani jeden…

  3. Pan inženýr a paní učitelka tam byli 2 roky.Ve spíži ani v lince už moli nejsou. Vše jsem už vygruntovala.Nemají se čím živit. Drží se na zdech. Nejjednodušší by bylo zbavit se jich plácačkou na mouchy :-)Ale to bych mohla i malovat.

  4. Přesně tak. Na potravinový moly existují speciální odchytávací “domečky”. Stojí to asi 80 Kč, postaví se to někam na skřínku a za pár týdnů jsou fuč :o) Tedy, pokud úspěšně mezitím nepřezimují v mouce a nevylíhnou se noví, že? 😉

  5. Jak dlouho tam bydleli? Vlastička od 85:-( a když pomyslím, že mě stálo 350, abych se jich zbavila, přičemž ještě dlužili na službách skoro 30, tak bych blil:-))))))))))

  6. Slyšela jsem včera v drogošce, že i na potravinové moly jsou takové ty pytlíčky jako na moly šatní, zkus tohle, spray je humus. A panáka mám čtvrtého, dopila jsem rum a přešla na Tulamorku:-)))

  7. Očekávala jsem lecos. Ale, že tam budou doslova hejna moučných molů mě tedy nenapadlo. Musím koupit nějaký hubící spray a jít to tam zítra vyšplíchat. Už mám v sobě kolikátého panáka a ty moly mám stále před očima.

  8. blu, vsadím se o svého Chanela, nebo i o ten odér Armaniho, co na mě včera nastříkali v drogošce, že Vlastičku NIC nemůže přerazit:-)))))))) Deratizátora neznám, ale doporučuju chlorové vápno:-))))))))))))

  9. Mod, zapomněla jsi napsat, že jsi celé odpoledne proškytala. Kdybys věděla, jak já na tebe vzpomínala. Teda na tebe zase až tak ne. Spíš na smrad co zbyl po paní doktorce. Kdyby věděla, co zbylo po panu inženýrovi a paní učitelce, tak bys děkovala za smrad po paní doktorce. Kurňá, neznáš nějakého deratizéra?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *