Zemřel velký herec Boris Rösner

Herec Boris Rösner bohužel podlehl své těžké nemociPo dlouhé těžké nemoci zemřel ve středu večer v nemocnici v Kladně člen činohry Národního divadla v Praze Boris Rösner. Oznámila to mluvčí činohry Kateřina Ondroušková.
V lednu bylo Borisi Rösnerovi 55 let. Na jevišti české první scény se po dlouhé době objevil koncem března, když předával jednu z prestižních Cen Thálie.

Rösner tehdy na prkna “zlaté kapličky” vstoupil znovu po deseti měsících. Dlouhodobé onemocnění ho odvolalo z herecké práce loni v květnu.

V činohře Národního divadla Rösner působil od roku 1987. Jeho jméno se pojí spíše s velkým dramatickým repertoárem. Cenu Thálie za rok 2004 však dostal za mimořádný jevištní výkon, který podal při ztvárnění role Harpagona v Moliérově Lakomci.

Rösner absolvoval pražskou DAMU v roce 1973. Na šest let pak zakotvil v Liberci. Od konce 70. let do roku 1987 byl členem Městských divadel pražských.

Spolupracoval s Českým rozhlasem, řadu rolí ztvárnil ve filmech i televizních inscenacích, pracoval i v dabingu. Rösner také působil jako režisér a pedagog pražské divadelní fakulty AMU.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Zemřel velký herec Boris Rösner

  1. S jeho hlasem jsem se poprvé setkal už ani nevím kdy… “Hopsá” – kdo by si to nepamatoval? A pak jsem ho několikrát i viděl hrát. Takových Herců je málo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *