Když se o mně hned ví, NO TO MILUJU….

aneb, odvoleno.“Zbožňuju” situaci, když třeba čekám v čekárně nějakého lékaře, to je jedno, třeba gyneokologa, když se pootevřenými dveřmi ( případně někdo výjde ven) a ozve halasně mé příjmení ” PANÍ K………..”, zvednu se ze židle a sledují mne při tom všechny oči, které se v té čekárně nachází:-(.
Podobně to dnes vypadalo ve volební místnosti, podobně.
Vešla jsem to své místnosti okrsku 879, pozdravila sem a někdo z přítomných u stolu rovněž něco zabručel. Už to mě znátlo, nemám ráda když lidi neodpovídají na pozdrav, proto třeba nejezdím ráda tramvají.
“Bydlím ¨v ul.D……č. 10”
“Jméno!” zamumlal mým směrem mladý muž, ale pohled od novin nezvedl. Řekla jsem jméno.
“K………….” zopakoval to muž velmi nahlas, evidentně proto, aby si jiný muž, který nečetl noviny, ani nesvačil 5ti cm krajíce chleba se salámem, jako muž od toho novinového vpravo, našel mé příjmení v seznamu-
Vyfasovala jsem obálku a nové volební lístky a šla jsem si ke stolu položit tašku.
” Za plentůůůůůůůůůůůů!” zahulákal muž s novinama, taky ten s mým jménem na volebním seznamu, taky ten s chlebem v puse a taky dvě ženy, které vedle stolu stály a hlasitě si celou dobu vyprávěly cosi vyloženě nevolebního.
“Položím si tašku” udělala jsem druhý pokus.
“Za plentůůůůů…………..”
“Snad nejste u voleb poprvé!” sekla po mě jedna z těch stojících bab.
“Třeba jsem paní!” odpověděla jsem už zpoza plenty a byla jsem v té chvíli tak nasraná, že si nejsem jista jestli se mi ta modrá změnila v rudou, nebo ta rudá v modrou.
Jednou jsem taky seděla ve volbní komisi, dokonce jsem byla jejím předsedou a vím na milion procent, že si tam nikdo nečetl na volebních seznamech, ani na nich nikdo nesvačil, všichni uměli pozdravit a blbé kecy si každý nechával až na chvíli, kdy uvnitř žádný volič nebyl.
Já vím, je to možná otrava tam sedět, ale členové volebních komisí jsou zástupci státu a stát má , nemýlím-li se, zájem na tom, aby lidí chodili k volbám, tak proč je otrávit za každou cenu?!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Když se o mně hned ví, NO TO MILUJU….

  1. Mod.: No, já tam byla už včera, asi dvacet minut po tom, co se otevřely volební místnosti, tak možná komise ještě měla sílu tvářit se mile ;)Další možnost je, že když mě viděli, jak nevím, co mám dělat, jen mě tiše litovali.Anebo třetí možnost – strnuli hrůzou, že i něco jako já dostalo volební právo :o)

  2. Mně to připadalo, jako bych si přišla pro televizor zdarma, kterých mají jen 110 a už jich vydali 100 a těch 10 si mysleli, že jim zbyde pro ně.

  3. Já bych asi strachy utekla. K volbám jsem šla skoro stejně vyděšená jako chodím k doktorovi a z čekárny jsem schopná utéct kvůli nepříjemné sestře. U nás byla volební komise naštěstí příjemná a nikdo se mi dokonce ani nesmál, když jsem zmateně bloudila po volební místnosti a hledala urnu, takže jsem ankonec odvolila v pořádku 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *