“Výzva Moravákům!”

Z důvodu úpravy státních hranic naléhavě žádáme všechny Moraváky žijící dočasně v Ústeckém kraji, aby se neprodleně vrátili domů. Děkujeme
$$OBR110685$$

Příspěvek byl publikován v rubrice hehe:-)) a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

14 komentářů u „“Výzva Moravákům!”

  1. no jo, ale dopadlo to jak to dopadlo a jsem zvědavý jak se nakonec kdo dohodne.Myslím, že ODS bude mít sakra problémy dodržet svůj volební program

  2. No vidíš dalimile a já si uase myslím, žedaňová zítěž je příliš vysoká a peníze z ní vybírané jsou rozdávány příliš široce. Když tomu tak nebude, budu se mít lépe já, tak proto jsem to chtěla vyměnit.

  3. a není to náhodou tím,že lidí na moravě mají pocit,že tato vláda pro ně něco dělá ? a že se jim vede dobře ?a není to tak správně ?Já bych klidně čssd volil,kdyby tam nebyl ten nablb Paroubek.Mám se dobře a nemám potřebu něco měnit…

  4. IbO, já nevím o kterýcj městech mluvíš ty, ale já mluvím o městech jako je třeba Frýdek-Místek, Havířov, Karviná a podobně, 90% těchto měst je naplavenina, která tam přišla kvůli práci, prostě mluvím o kraji moravskoslezském. A cgtěla bych z toho vynechat chlapy z železáren od pecí, protože ti nebyli slušně za tu dřinu zaplacení nikdy.

  5. chtělo by to po krajích sečíst ODS+KDU kontra KSČSSD neboli sockomunisty a pak to už tak škaredě nevypadá. Jen ti “vozíci” to kazí.

  6. Mod: ono to není tak jednoduchý. Hornický oblasti netvoří na Moravě zas tak velkou část, jak by se mohlo zdát. Lidem, co žijou ve velkejch městech, se to dobře kritizuje a zjednodušuje. Ale on je ten život mimo města přece jen o dost složitější než se vám zdá… To není obhajoba těch, co volili doleva. Jen snaha pochopit proč. A ruku na srdce: voni ti “napravo” za dobu své vlády nic až tak světobornýho nepředvedli.

  7. a pokračuju…Můj bývalý manžel dělal na šachtě jako THP se snovým platem. Když o to všechno přišli, dostal asi na 5 let snovou rentu , řekněme 10 měsíčně, teď už má pár let od 45 jen důchod 10 měsíčně. Líný je jak prase,ne , že by nemohl něco dělat, mohl by, stejně jako kterýkoliv jeho bývalý kolega, kterému se něco dělat chce. Jemu se nechce, tak sedí před svou rozpadlou chalupou, kterou si za lepších časů koupil a od té doby na ni nešáh, prochlastává svůj důchod a jednou za 4 roky de volit socany, protože by moc rád zase dostával ještě víc peněz za nic.// Jeho mladší bratr nebyl horník, ale učitel. Dneska je ředitelem školy, jezdí učit do další školy a k tomu založil folkovou kapelu, která jezdí za peníze po různých festivalech a nejen vydává, ale i prodává své CD. Manželce otevřel hudební školu, oba pracujou 12 hodin denně, mají opravený barák a už dvě dospělé děti, které mají práci a jsou schopny se samy uživit.// A tak bych mohla z osobních zkušeností vypočítat všechny lemply kterým se nedaří a všechny, kterým nikdy nevadilo dělat a to jsou ta %%, která tam, v Moravskoslezském kraji volila ODS.

  8. Dobře, tohle byl teda původně joke jako:-/ ale jinak teda. Žila jsem 30 let na Severní Moravě. Pracující z tohoto kraje byli bolševikem navyklí být zvláštní kastou se zvláštními platby a samozřejmým slušným bydlením v bytech I. kategorie. Zatímco zbytek republiky měl průměrný plat 1500-3000 Kč, lidi v hornictví, železárnách, hutích a válcovnách vydělávali měsíčně desítky tisíc korun. Pokud šlo o manželky, do práce chodila 1 z 10ti, většinou proto, že dělala v kanclu na šachtě.Jedním z hlavním úkolů bolševika bylo ” nenasrat havíře ” a jakmile se vyskytlo v republice nějaké velké zdražení, třeba masa, dětského oblečení a podobně, horníci dostali okamžitě k platům nějaký přídavek. Ano, tihle lidi jsou dneska “chudí” a díky bolševickým výmyslům jsou nesmyslně nakumulovaní v bývalých průmyslových oblastech.

  9. To už jsem viděl několikráte jinde.Ovšem ty si neuvědomuješ, že ODS nemůže vyhrát tam, kde je chudoba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *