“Když tu jsou ONI, domů nejdu!”

” A když jo, tak až leda v noci!”Platilo do nedávka. Prostě, když tu byli ONI- teda Adam s celou tou svojí šílenou partičkou, kočk domů nešel a trávil 2,3 dny tu za plotem, tu na stromě, prostě kdekoliv, hlavně v nedohlednu. Kočk má totiž hrůzu z Matěje, který je dost hlučný a z Pastelky, která je bulteriérka. Kočkovi to nerozmlouvám, dobře činí, taky bych nejraději za plot, na strom, nebo prostě kamkoliv.
Co přišel kočk o koule, zdržuje se doma víc, rozhodně přes den když je horko, protože v chládku v posteli je rozhodně líp. Nebo za deště, to je v posteli rozhodně líp, no a o bouřce ani nemuvě, kočk bojí. No a protože venku buď prší, nebo je bouřka nebo horko, kočk je v posteli vlastně pořád.
Dneska nepršelo, ani nebyla bouřka, vlastně nebylo ani žádné výjimečné vedro, bulice byla pořád venku a Matěj byl celý den dost hlučný a kočk trávil celý den kdesi.
Vpodvečer už mu to ale bylo asi dlouhé a tak tu a tam poskočil za nějakým rohem, případně tryskem přeběhl od jednoho plotu k druhému. Večer pak zřejmě zaťal zuby, Matěj už nehlučel a bulice pospávala v křesle, a s výrazem ” Budu dělat jakože tu nejste!” vkročil do baráku, pomalým krokem prošel kolem nás všech a pak tryskem opustil dům oknem.
Teď už je tu ticho, všichni šli spát, i kočk už spí na peřině v mé posteli.
Uvidíme ráno, jestli vyhraje chuť na smetanu, nebo hrůza z bulice:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „“Když tu jsou ONI, domů nejdu!”

  1. Tento kočk je také náš první a dnad i poslední a hlavně je prostě víc divoký než domácí. Ale pokud jde o tu zmiji, hmm, škoda, že nemám dost vysoký servírovací stolek:-))))

  2. Kočk mých rodičůmizel z domu, když jsme zahýbali na předposlední křižovatce. Pak už mu to nějak nešlo, tak jen zalezl pod jakýsi servírovací stolek a hrál si na zmiji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *