Turecko by se rádo stalo členem EU? Patří vůbec do Evropy?

Turci zakázali medvídka Pú kvůli Prasátku!“Medvídek Pú se v turecké televizi TRT neobjeví. Důvodem je podle deníku Cumhuriyet jeho malý kamarád Prasátko. Turecká vláda podle Cumhuriyetu zatlačila na televizi, protože prase je pro muslimy nečisté. Turecké děti tak zůstanou “ušetřeny” nezdravého ideologického vlivu růžového Prasátka.
Nejdříve chtěli pracovníci TRT Prasátko vystříhat, ale nešlo to, protože je ve filmu příliš často. Nakonec tedy film úplně vyřadili. Televize TRT je kontrolována vládou a už dříve si její zaměstnanci stěžovali, že současní politici stále více zasahují do programu a to hlavně z náboženských důvodů, dodává německý časopis Der Spiegel. Tamní vláda přitom současně usiluje o vstup do EU.
Situace je o to absurdnější, že jiné televize, které lze v Turecku sledovat, už film vysílaly a navíc se dá zakázané Prasátko sehnat i na DVD či na internetu.” /převzato z Novinek.cz/
A teď mi povězte Vy všichni, kdo znáte Prasátko,mimochodem nejoblíbenějšího pohádkového hrdinu mého syna, zda je toto normální a zda země, která je schopna vymýšlet takové krávoviny, patří do světa ( který nebudu nazývát civilizovaným, nebo civilizovanějším), majícího jakési obvyklosti a nebo, zda by se měla přiřadit spíš k nějaké Únii 3. světa?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Turecko by se rádo stalo členem EU? Patří vůbec do Evropy?

  1. Ono je to těžký, nařízení jsou vždycky divná věc, ale vem si spojené státy, tam existuje pravidlo ” pod pravidly a ne pod lidmi” proto mají asi na každou situaci dodatek k ústavě, na který se pak lzde odvolávat jako na precedens a nemůže se se stát, že nějaký podplacený úředník, či moc zákonodárná nebo soudní, si může dělat co chce.

  2. Nepatří. A pak můžeme dlouho rozebírat, co všechno by museli udělat, aby patřilo.Snaha EU o organizaci každého pšouku je evidentní a pokud se s tím něco včas neudělá, dopadne to s EU nedobře.

  3. 🙂hlavně že nezakázali Ijáčka – oslík jim evidentně slouží a ten je stejně nejlepší… prasátko je moc takové “mouchy snězte si mne”…

  4. No nevím, myslím, že svůj ke svému, takže Turecko do EU přesně patří. Je to podobné, jako když Evropská komise svojí směrnicí nařídila společnosti Coca Cola, aby 20% místa ve svých chladicích boxech, které má v různých restauracích a prodejnách povinně vyhradila pro konkurenční nápoje.To, že v Turecku jsou taková omezení z náboženských důvodů zas tak důležité není. Myslím, že se mezi nás Turecko velmi hodí, budeme si rozumět. 🙂

  5. Mno, z náboženských důvodů to normální není… ale co se mě týká, tak ten seriál bych stáhnul taky, protože ukňouraní aktéři jsou naprosto příšerní :o))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *