Kolik dětí máš, tolikrát jsi člověkem….

A úměrně tomu taky posbíráš moudrosti.Přinejmenším poslední sociální vláda vyrobila populační explozi. Lidi se neberou, ale plodí děti, neberou se, protože, když se neberou, poberou pro ty děti vyšší dávky, rovněž pak pro sebe. Dětí přibývá, nikoliv však předškolních zařízení, stát totiž zapomněl na to, že vyplácet dávky jen rodičům neřeší všechno a tak zanikají školky a jesle, protože se nemají z čeho provozovat. Pravda, ženám na předlouhých mateřských netřeba vyplácet podpory v nezaměstnanosti a není třeba v krátkém horizontu přemýšlet nad jejich případnou následnou zaměstnaností. Mít v současné době 3 děti v rozmezí 12ti let, zajistí rodině příjem nejméně 7.000,- + přídavky, dávky na bydlení, doplatky do různých minim.
Některé ženy už pak ani neuvažují nad tím, že pro nástup do nějakého zaměstnání nestačí kvalifikace ” matka” případně “zasloužilá matka”, některé matky totiž nabývají dojmu, že čím víc dětí mají, tím jsou chytřejší.
Včera mě taky po prodělaném víkendu napadlo, že prodavačka se musí 3 roky učit na to, aby mohla prodávat. Chcete-li postavit dům, potřebujete k tomu nejméně 10 lidí, kteří se vyučili různým profesím a nejméně jeden z nich musí být vysokoškolák. Když chcete podnikat, musíte splňovat podmínky živnostenského zákona a případně mít ještě odpovědného zástupce. Když chcete plodit děti, nepotřebujete k tomu prakticky nic, ani žádné genetické osvědčení, děti prostě může plodit každý……….. Hrozná představa.
Někdy tak letmo, jedním uchem poslouchám jednu matku 3 dětí, která netuší, že v bytech se platí nájmy, že se platí třeba za vodu a za to, že v bytě je teplo a že nemá nárok na výměnu sporáku který jsme koupili, jehož keramickou desku si rozflákala paličkou na maso. Která netuší co je sociální pojištění a že ho aspoň někdo z rodiny musí platit a když ne, nemá nárok na ošetřovné nebo nemocenskou. Ona to nepotřebuje ani vědět, ani platit ” ona má přece děti!”, no a až se jednou rozhodne je odložit do nějakého předškolního zařízení, začne pracovat, nejméně tak za 20, protože má maturitu na soukromém gymplu a jiná kvalifikace? no přece ty děti……….

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Kolik dětí máš, tolikrát jsi člověkem….

  1. sampisiTy znáš jednu, já znám jednu, to už jsme dva a známe dvě:-))) no a pokud budou ty děti geneticky kódované po mamince, tak nám na důchody rozhodně nevydělají. No, teda mně už určitě ne:-))))

  2. Mod,jste nespravedlivá. Tohle je případ jedné hloupé a možná i líné ženy. Já také znám jednu, která raději rodí, než pracuje. Ale někdo nám na ty důchody přece vydělat musí, ne? 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *