Jsem z toho jelen

Tak si o tom silničním zákonu dneska čtu, třeba v souvislosti s alkoholem.A vůůůbec nebudu polemizovat o tom, že pod vlivem alkoholu, by člověk řídit určitě neměl.
Ale tady píšou, že řidiči s 0.8 promile ” mohou sice dostat až padesátitisícovou pokutu, přijít o sedm bodů nebo i o řidičák, ale hrozbě vězení uniknou” tedy pokud se odmítnou podrobit testu na alkohol. Takže to chápu, to je mi jasné, jenže, když neodmítnou, bude následovat co? Předpokládám, že odpis bodů za prokázaný alkohol, tak jako tak pokuta a možnost obvinění z trestného činu, takže se řidič vyhne, možná, dlouhodobému odebrání ŘP okamžitě, protože mu až soud při odsuzujícím rozsudku vysloví zákaz řízení.
Neříkalo se vždycky, že trestat dvakrát za jednu věc se nesmí? Případně, neplatí v našem trestním řádu, že trest se uděluje za věc nejzávažnější? což znamená, že dopustím-li se přestupku a zároveň i trestného činu, měla bych být potrestána za to závažnější – za trestný čin?!
Člověk sedne za volant s 0.8%, což u mne představuje třeba 1 velké pivo. Dostanu ty body, pokutu a příslušník mi řidičák určitě zabaví a pošle ho na úřad. Zároveň budu obviněna z trestného činu a půjdu si na pár let sednout.
To jsou 4 tresty, z nichž 2 jsou v tomto případě úplně zbytečné, ve věznici mi totiž bude asi fuk, kolik mám trestných bodů i to, že nemám ŘP.
Tak já jen, jestli ten zákon není nějaký divný?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „Jsem z toho jelen

  1. Hmmm, a to jeste nevis, ze budes muset pripoutavat i pesany :-)))http://auto.idnes.cz/silnicni-zakon-nepripoutany-pes-je-za-dva-tisice-f6z-/automoto.asp?c=A060630_125502_automoto_fdv

  2. …a proto řidičák nemam a mít snad ani radši nebudu:) Je to na hlavu postavené. Ikdyž naši jsou v klidu, jezdí slušně (‘pry’) ovšem znám takové lidi, pro ktere je jízda pod 200 “nudná” ….Děj se vůle boži..

  3. Justasi no jo, ale:-))jsem-li v base, nepotřebuju body a to ani ty odepsané, ani ty doplněné a řidičák taky nepotřebuju, to je ovšem další aspekt tohoto “problému” , že jsou ty tresty nejen nakumulované, ale i zbytečné:-))

  4. No jo, ale uvědom si, že:- po dobu strávenou v base nemůžeš řídit, čili zákaz řízení proběhne- pokud neřídíš, nezískáváš body, a tak ti znovu naskočí zpátkyČili ty tresty se mezi sebou začínají nulovat…

  5. omyl 0,8 % jsou tři piva a 4 piva uz je přes jednu promily jinak je tam řečeno,že tim, že nedáš krev ani moč tak se vyhneš pouze trestu odnětí svobody což v nejhorším případě je lepší . Ale dnes jsem slyšel že když ti řidičák vezmou, tak tě musí do 5 dnů vyrozumět, když to nestačej jako , že si nepřevezmeš zasilku a nebo cokoli jineho,tak si 6 den můžeš řidičák vyzvednout bez sankcí .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *