Dodržujte pravidla silničního provozu!

Někdo to proboha nakonec přece dělat musí!Šéf policie Husák jel se svým vozem rychlostí 180 km/h ( 5 bodů)
Ministr vnitra František Bublan policejnímu prezidentovi jeho jízdu vytkl ( pan ministr přece v TV na ČT 1 říkal, že zákon už termín ” domluva” nezná)

Rychlostí více než 180 kilometrů v hodině jel se svým vozem v minulých dnech při cestě z Karlových Varů do Prahy policejní prezident Vladislav Husák. Povolenou nejvyšší rychlost překročil se svým vozem i v obci a pravidla porušil rovněž při předjíždění. ( takže na dálnici, v obci, špatné předjíždění….)

Nový silniční zákon by jeho jízdu ohodnotil třinácti trestnými body, pokutou 22.500 korun a zabavením řidičského průkazu.

Redaktoři deníku sledovali jízdu policejního prezidenta v úterý a ve středu. Husák se k rychlé jízdě přiznal až poté, co mu novináři prozradili, že jeli za ním. “Štve mě, že se to stalo. Zapomněl jsem se a je to pro mne velké ponaučení,” řekl deníku a dodal: “Můžete napsat, že jsem alespoň svítil a byl jsem připoutaný?” ( Smysl pro humor tedy rozhodně má)

Ministr vnitra František Bublan policejnímu prezidentovi jeho jízdu vytkl. “Shodou okolností u toho byli krajští policejní ředitelé, a tak jsem je hned upozornil, že je nezbytné, aby zákony dodržovali,” řekl MfD Bublan ( opravdu?? no tojsme ale celá překvapení!!) Podle premiéra Jiřího Paroubka udělal Husák “velikou chybu” ( jo chybu za 13 bodů)

Tvrdou kritiku si šéf policie vysloužil od představitelů ODS. “To už není o bodech, ale o trestu smrti,” míní předseda strany Mirek Topolánek. “Policisté by podobné věci neměli dělat. Tím, že dodržují zákon si u lidí získají přirozený respekt – ne že si ho pak vynucují pod hrozbou trestů,” reagoval poslanec Ivan Langer. S tím, že Husákovo jednání je velmi nešťastné, se ztotožňují také místopředsedkyně Strany zelených Dana Kuchtová a poslankyně KDU-ČSL Vlasta Parkanová ( no tak aspoň v něčem panuje mezi politickými stranami shoda). Tak tohle všechno nám odhalila MFDnes, krom poznámek v závorkách:-)
Pravda je, že při posuzování tohoto konkrétního přestupečku svého šéfa asi neviděli podřízení, ale “jen” veřejnost, takže vlastně se vůbec nic neděje, tedy krom toho, že jsme se o tom dozvěděli. Kdyby u těch prohřešků byli policisté a ne novináři, asi bychom se nedozvěděli nic:-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

27 komentářů u „Dodržujte pravidla silničního provozu!

 1. Ano, musím se objektivně přiznat… včera jsem jel na dálnici 170 a nejspíš bych to udělal i jako šéf policie ;o)

 2. To máš těžkýon totiž každej zákon definuje pod záminkou rovnosti kastu “rovnějších”, co maj na jeho plnění dohlížet. A každá profese má svoje prebendy. Už si nepamatuješ na speciálního agenta 007 obdařeného “právem zabíjet” koho se mu zlíbí? 😉

 3. jonášijak víš, já zas moc nechápu ty technické obory:-))), alre jak ti odepisuju v tom mejlu, fakt, že už někde někdo má nějaké prebendy napsané i v tom zákoně, samozřejmě snadno zneužitelné, protože VŽDYCKY když se něco stane plnili samozřejmě služební úkoly, mě neuklidňuje. Led, ocet, gel na žihadla a lýtko jak Hegerlíková:-))))))

 4. Jejejmoc neoteč, máš po ruce led?Ono je to asi jak s tou listinou lidskejch práv, kde se na konci každého odstavce píše “toto právo může být omezeno zákonem”. Právníky nechápu a už se o to ani nesnažim :o]

 5. To sem přetiskávala co říkal Bambas, že můžou, mně je to teda divný a nechápu proč by jako mohli, protože pravidlo že “co je pro joba není pro vola” se mi aplikovatelné zrovna v tomhle případě moc nelíbí, teda pokud si nejezděj podle sbého někde na cvičišti. A vůbec píchla mě včela:-(

 6. No víš co je nejlepší,že jak procházim ty dikuse, tak by ho dneska křižovali za “nebezpečně rychlou jízdu” většinou ti samí, co ještě včera psali že je nemaj co buzerovat, neboť jezděj “rychle ale bezpečně” :o) ale upřímně jsem nic jinýho ani nečekal. To Husáka samozřejmě neomlouvá, ale aspoň se zachoval coby dospělej. Tak jsem zvědavej jestli se k tomu stejně chlapsky postavěj i redaktůrci.Jo jaks tuhle psala že polis může prasit jen s majákem, tak jsem prolistoval literu a našel namátkou pět míst, kde se jim lecos povoluje i bez majáku, to bude další affaira “spadla lžička do kafíčka”. A je to všechno docela logický, protože šerif s dřevěnou špuntovkou je voličům vcelku na prd. Je to delší tak to pošlu mailem.

 7. Já přiznávám, že jsem jela 145, ale nejsem schopna posoudit, zda bych si to dovolila, kdybych byla šéf těch, co na takové věci mají dohlížet.No a nakonec jonáši, třeba to, že ti manželé Stodolovi někoho zabili, to nakonec taky nikdo neviděl, že Jonák navedl ty, co zastřelili jeho manželku, to taky říkali jen ti, co ji zastřelili, atakdále.

 8. No zatim jsem viděljen fotku na který se redaktoři přiznali že jeli 170, tak doufám že řidičáky už taky odevzdali šéfredaktorovi 😉 ale jakékoli důkazy proti policejnímu řediteli spočívají jen na tom, že to tak psali v novinách. Prázdninová affaira zcela ve stylu radia Jerevan.

 9. Mikeno jo, je prostě v čerstvém šoku, ty další možnosti možná příjdou na pořd dne později:-)) a nebo má dobrého a normálního právníka, nebo rozumnou manželku:-))))

 10. Samozřejmě, že ho to neomlouvá. To v žádnym případě! Toho řidiče mu zaplatíme stejně my (daňoví poplatníci) a 10.000 si vydělá, řekl bych, tak za 3 – 4 dny v práci. Ale nepamatuju si, že by nějaký jiný politik v minulosti udělal podobné “gesto”. Obvyklé je spíš vymlouvání, lhaní, svalování viny na jiné, zahrávání do outu, protižaloby, atd…

 11. Mike,ale tohle je průser I. kategorie a když to zvážíme v globálu, tak “Koláře vlastně odvolali za to, že rychle řídili jeho podřízení”. No a řidičák by měl odevzdat na půl roku a té nadaci by měl zaplatit těch 22.500,- nebo ne?

 12. Topolánek zase hrubě přehání, jako obvykle. :o)Husák už ale oznámil, že na tři měsíce dobrovolně odevzdá řidičský průkaz a na konto nadace Národ dětem dá 10 tisíc korun.Sice ty tři měsíce ho bude do práce vozit řidič a těch 10 tisíc pro něj asi taky není moc, ale takovýhle gesto u českýho politika nepamatuju. U mě má malý plus.

 13. Zajísté, normální člověk by očekával, že šéf policie složí funkci a při západu slunce se ve své kanceláři slušně zastřelí.

 14. průser je, že v “normální” zemi by z toho ten člověk vyvodil ne politickou, ale osobní (lidskou) zodpovědnost a u nás SKUTEK UTEK!

 15. Já bych chtěla panu Husákovi poděkovat – až se jednou v obci neudržím a pojedu 53 km/h (což v mém kraji už policisté netolerují) a zastaví mě, tak se prostě OMLUVÍM a budu celou věc považovat za vyřízenou.

 16. Jak typické :o( Proč si nezaměřit na 30tce a něco vydělat, když jezdíme jízdu králů kam se podíváme…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *