A zas ten silniční zákon

Tak nevím, zda jste dnesla sledovali Moravcovy otázky, ale pokud ano, doufám, že jste zírali jako já!

Ve studiu Bambas, dále šéf MP v Praze, dále asi budoucí ministr dopravy / i když nevím jak moc budoucí,protože už jsem nabyla dojmu, že Paroubek to s tou svou vládou ty 4 roky už nějak doklepe/ a na kameru taky šéfredaktor Světa motorů, psycholožka odkudsi, předseda svazu dopraváků a profesor Moos a galimatiíš na3:-)

Svět motorů tvrdí, že ten zákon je nejpřísnější v Evropě a je aplikován ve státě s nejhoršími silnicemi a dopravním značenímv Evropě, dále pak, že postihuje řádově asi 6 přestupků, ovšem další 26 vtipně vynechal ( kupříkladu jedete-li bez vzorku, je to bez bodů)

Šéf MP tvrdí, že MP je benevolentní, zřejmě víc než Policie ČR a že je potřeba odstranit mnoho značek

Bambas připouští, že zákon má některé nedokonalosti, ovšem kroutí se, pokud má říct které to jsou.Nicméně říká " to omezení rychlosti, to by tam mělo rozhodně ve většině případů zůstat!"

Profesor Moss ukazuje tabulky s výpočty co se stane když to něčeho narazíte určitou silou.

Budoucí ministr vysvětluje, co všechno je v zákoně potřeba novelizovat okamžitě a co až zítra.

Psycholožka přes dopravu říká, že zákon by měl zůstat takový jaký je, ale různými lokálními vyhláškami by se řidičům mělo tu a tam dovolit něco navíc, aby měli dobrý pocit (:-)))))))) )

Šéf dopraváků žádá, aby se kamionům zakázalo to, co měli zakázáno do 1.7. i když to bylo zdánlivě horší, protože to, co je jím dovoleno teď je nutí prakticky odevzdávat ŘP po prvním vyjetí na dálnice těsně před víkendem ( Kamiony nesmí na dálnici snad v pátek odpoledne, ale na parkovištích, kde jsou nuceni zastavit jsou omezené počty parkovacích míst, třeba na 40 kusů, ovšem kamionů se tam sejde třeba 150. Za nepovolené parkování je tuším 5 bodů, pokuta a vé Bůh co ještě, takže pokud se kamion z přeplněného parkoviště vydá na parkoviště jiné a vjede na dálnici, čeká ho 5 bodů za jízdu v nepovoleném čase, pokuta a ví Bůh co ještě)

Moravec ukazuje šot natočený ve 3 vesnicích a městysech z okolí Prahy, v kterých se na každých 20ti až 50ti metrech vyskytuje dopravní značka omezující rychlost na 20,40,20,50,20 km/hod, všechny v souvislosti se stavem vozovky.

Tak já teda vyloženě těším na vývoj věcí příštích:-))))

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „A zas ten silniční zákon

  1. Čo já viem, však nejsu žáden bambas .. ale s těma gumama mě to hned napadlo že kecá, to je přece logický. No a mobil je tam duplicitně, protože povinnost plně se věnovat řízení porušuješ i když si rozbaluješ tatranku. Spíš mě fakt štvou ty lesy značek schovaný ve větvích, už mě bojovky nebavěj a hlava to nebere :o)

  2. jonášiten redaktor byl nejen novinář a šéf, ale taky byl mladej a docela hezkej a mladí a hezcí lidé mohou blábolit mnohem víc než třeba Bambas, nebo Šimonovský:-)))No a co jinak jonáši? co vlastně naplňuju, když třeba nesvítím nebo telefonuju? a co ty kamiony, co se nám hromadí na těch parkovištích?

  3. Jedeš-li bez vzorku, Mo.,pak nepochybně naplňuješ “řízení vozidla, které je technicky nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích podle zvláštního právního předpisu tak závažným způsobem, že bezprostředně ohrožuje ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích” a je to za pět a půl roku do čistírny. Von ten redaktorskej vypadal na první pohled jako ten, no, novinář 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *