Když to nejde pravou je zbytečné to zkoušet levou.

Dneska jsem si konečně koupila ten psací stůl, konečně od listopadu.

Taky konferenční stolky a plné auto úplně zbytečných nezbytností a růžových hraček pro Zlato. Krom  těch hraček všechno těžké jak prase. Nakupovat semnou naštěstí byla Aloe, takže jsem ty stoly nemusela poponášet sama. Aloe si jela koupit stojan na CD. Že to, co si nakonec vybrala není na CD se mi nepodařilo jí vysvětlit, zjistila to až doma. Stejně tak se mi celé odpoledne nedařilo jí vysvětlit, že psací stůl je něco jiného než stůl jídelní, nebo konferenční a tak pokaždé, když viděla něco skleněného, volala " Hele, tady je stůl!"

Když jsem s tím zatraceným nákladem dorazila domů byl tu naštěstí Adam a tak všechno to svinstvo vynosil nahoru a přesto, že už jsem byla na pokraji fyzických i psychických sil, přinutil mě znovu sednout do auta a jet vyzvednout ještě ten stůl psací, který jsem v tom jednom krámě už předtím odmítla nakládat. Řídil, strašně, po kolejích, rychle jako Bublanův šofér a já přemýšlela jestli ho mám raději zpoza toho volantu vyhnat a nebo jestli mám raději usnout.

Když už byly doma všechny ty zatracené stoly, začala jsem je skládat. I na návod jsem se výjimečně podívala.

Nejprve jsem ty šrouby zkoušela zašroubovat pravou rukou, prostě proto, že jsem pravák. Později jsem se je snažila, přestože jsem pravák, zašroubovat rukou levou, ještě později jsem místo šrouby kroutila nohama, tedy od stolu nohama. Když se mi podařilo, asi po hodině spojit všechny nohy velmi pevně s rámem horní desky, posadila jsem se a vzala do ruky návod, abych zjistila, co dál. Dál jsem pak zjistila, že pokud mám nohy spojeny s horním rámem, tu spodní šprycli tam už nedostanu.

Kterou rukou jsem ty šrouby pak vyšroubovávala nevím, ale během dnešního letního podvečera jsem dospěla k úvaze, že pokud něco nejde rukou pravou, je zbytečné to dělat rukou levou, protože je to stejně blbě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Když to nejde pravou je zbytečné to zkoušet levou.

  1. Dopadlo docela dobře to sestavení, je pravda třeba to ještě trochu poupravit:-)) ale včera už na to neměl sílu ani Adam. Ale líbil se, Adamovi i Karče, což teda znamená, že má rozhodně něco do sebe:-)))

  2. Mo.Ke stolu gratuluju, jsem upřímně ráda, že jsem ho nemusela s váma tahat! :o) k té sedačce se určitě hodí, jen mi přišel ve spárech nešikovný… a jak dopadly mezery? Kždý člověk vydrží asi 5x víc, než si o sobě myslí.. nebo 11x? Už nevím, každopádně vím, že to vydžíš, otázka je, co tomu řeknou třeba karpály a nebo záněty zápěstí a tak… hurá na perličkové lázně a elektroléčbu a do ortézky dát pacičku a pořídit si stěhováky :o)))

  3. Hel.už mám složený i ten psací stůl a vypadá to SUPER v tom pokoji:-)), ale jinak už jsem myslím za pokrajem všech svých sil:-/

  4. Ke stolkům gratuluju. No jo, co se s Aloe dá dělat, ono v jeskyni považují za stůl všechno, co není zem a na čem se v tu chvíli nesedí :o)))Adam jel rychle možná z toho důvodu, že když viděl tvé docházející síly, tak aby stihnul dojet k prodejně dřív, než usneš :o))

  5. No vidiš a ten stojan je stojan na CD, jak jsme se snad už domluvily… jen je malej, respektive je jich málo… A jak tě už trochu známn, tak je mi jasný, že když se ti bude líbit moc moc nějaký jádelní stůl, tak koupíš třeba i ten jídelní stůl… takže proč nejásat na každým stolem :o) pravda, málem jsem si vykřičela hlasivky :o)) A zevšeho nejlepší byla jízda s nakládacím vozíkem :o) dokud na něm nebyl stojan a stůl a ty police a …. a… a…

  6. Vrrrještě k tomu ta stavba nademnou:-( dneska začali v půl 7 a včera celý den, házeli rúzné předměty t 4 patra do kontejneru dolů, rovnou, třeba dveře, parabolu satelitu a tak podobně. STRAŠNÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

  7. mod:nezoufej, ještě pár let rekonstrukce a bude z tebe obstojný montovatel začátečník:-))) a to jezdíš jako Bublanuv šofér je úžasná hláška, to budu používat….:-)

  8. :-))))) to mi přípomíná mně :)) přes hodinu jsem skládal něco z Ikea, protože to přece zvládnu, ne? :)) když jsem to měl a chyběl kousek, musel jsem kouknout do návodu.. načež jsem tam zjistil, že to poslední hlavní “dřevo” se musí dát hned na začátku :))) takže znovu.. :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *