A chčije a chčije

A aby ne, přece když se dělá střecha,musí pršet!Ta přestavba začala už počátkem července, moc sice nepršelo, jen tu a tam, ale když, tak vydatně, takže v každé místnosti 4 bytů se objevil nějaký ten flíček.

Střechy nad hlavou ubývá, zato deště přibývají a fleky na stropech už vlastně ani není vidět, protože se slily.

Když je omítka hodně promáčená a nabobtnalá a už nemá kam tu vodu ukládat, spustí se vodopád, tu na gauč, tu do postele, tu do elektroniky, tu kamkoliv.

V sobotu pršelo dost a já večer otevřela dveře do šatny a  kruci písek, zas se mi tu vyčural ten jejich pes a zrovna sem!" bědovala jsem cestou pro kbelík a hadr a pak, když jsem 100x vytřela a zvedla se, vidím, že mokré jsou i police, že čerstvě narovnaná trika a svetry, pověšené šaty , všechno je mokré a slité omítkou.

Dnes ráno mi volal syn  Vůbec jsme vnoci nespali, všechny kbelíky, lavory a hrnce co máme jsou rozestavěné po pokoji na parketách a celou noc jsme je chodili vylívat. Sem neprší, sem chčije!!" Mají tam nejen šatstvo a elektroniku, ale taky 3 malé děti.

Studené vody máme dost, teplá neteče už měsíc, kotelna je rozdrbaná stejně jako půda, majitel stavební firmy si vzal dovolenou a na telefonu nechal vzkaz, aby mu nikdo nenechával vzkaz. V kotelně je možné najít dva joudy, kteří cosi šmrdlají a nic nevědí. Nikoho nic nezajímá.

A proč to píšu? Píšu většinou o věcech na které myslím, na věci které mi dělají radost, ale i na ty, které mě trápí, nebo mi vadí, píšu o nich jako každý z Vás.

A chčije a chčije.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *