Včera večer jsem se ho zbavila!

Definitivně! Konečně!Těch starostí co mi v posledních letech přinášel, té špíny, starostí a nakonec i pomluv šířících se okolo, třeba, že si ho odvážím na chalupu.

Odhodlávala jsem se velmi, velmi dlouho, jednak nemám ráda změny a pak, nemám ráda ten akt zbavování se, ale nakonec jsem to přece jen udělala!

Včera vnoci přišel mejl  ….klíče jsou ve schránce…."

Klíče ve schránce znamenají, že jsou nainstalovány nové protipožární dveře s novým zámkem a to, že za nimi začala včera večer na plný výkon pracovat nová plynová kotelna.

Konec buzerování, kdy mám zatopit protože je zima, nebo netopit protože je teplo, konec smsek v 6 ráno, že je někomu zima, konec nočních telefonátů, že zase není teplá voda, protože tahle kotelna je chytrá a nenechá se ošálit ani přemluvit žádným lidským faktorem. Konec rannímu vstávání a hledání místa pro zaparkování Avie, aby mohla složit ten sajrajt, konec oblaků černého prachu valícího se až do třetího patra, když Avie svůj náklad vysype. Konec strusky po chodbách, konec černých mokrých šlápot z bot topiče pokrývajících suterén a přízemí domu. A hlavně

konec dohadů kolik toho koksu kdy přivezli a jestli je možné, aby se ho tolik spotřebovalo. Plyn je prostě plyn a trubky kterýma proudí jinam než do kotelny nevedou. Nikdo si nemůže myslet, že si na něm přihřívám svou polívčičku.

Konečně jsem se zbavila toho chlapa se špinavýma botama i KOKSU.

A zvláštní poděkování patří Pitrosovi,který mě v uplynulých skoro 2 letech otravoval stovky hodin výpočtama za kolik se dá topit plynem a kolik na tom ušetřím, resp. moje vnoučata, protože než se z úspor zaplatí ta kotelna, tak to já už tady dááááávno nebudu:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *