Takže ten chlast,

protože je to jedna z hnusných závislosti a závislostí hodně zvláštních.Hnusná je vlastně asi každá závislost, závislosti dělají z člověka loutku tahanou za šňůrky kýmsi shora, kdo  ví líp než my" co je pro nás správné.

Vynechala bych pro dnešek závislosti jako je ta na práci, na penězích, na hrách, na netech, ba dokonce bych vynechala i závilost na kofeinu a nikotinu, protože tyto závislosti jsou schopné udělat z nás totální idioty, ale nedělají z nás odporné a nevyzpytatelné bytosti.

Za nejnebezečnější závislost jsou označovány drogy a asi ano, asi je to tak, lidé padají do drogové závislosti až na malé výjimky  všichni ( hovořím o drogách tvrdých). Zkusí a začnou, z nudy, z nedostatku skutečných prožitků a neodrazuje je to, co před sebou vidí, tedy většinou trosky svých přátel. Až na výjimky prakticky každý, kdo si začne s trvrdýma drogama, do té závislosti spadne a lidé to dělají znova a znova přestože by se zdálo, že musí tušit, jak to dopadne.

Říkali mi zasvěcení, že přestat", z 99% za pomoci odborníků, je velice.velice svízelné, protože třeba po půlroční, roční, dvouleté, pětileté……..abstinenci žádné jídlo ani pití nemá už nikdy svou chuť, každé pivo, každý řízek prý chutná jako heroin. Ti nejšťastnější si pak tu chuť doživotně dokáží nahradit chutí marjány a spokojit se s tím.

Jiné je to s tím chlastem, úplně jiné a nikdo neví jaké. Alkohol taky nepijeme vždycky jen tak pro povzbuzení nálady, taky má utlumovat smutky a bolesti reality

Víme to všichni a věděl to už i docent Skála, že nikdo neví která sklenička kdy z koho udělá alkoholika. Někteří lidí pijou zcela nezřízeně celý život. Někteří se ožerou každý večer, někteří jednou týdně, někteří jednou za rok a nic. Ti co každý večer už ani ráno nemají kocovinu:o), ráno vstanou,pustí si na hlavu studenou sprchu a jdou do hokny, v pohodě, rok, deset, dvacet let. A pak jsou tu ti druzí,lidé, z kterých udělá alkoholika jedna sklenice,většinou ne ta miliontá, většinou jedna z těch prvních a pro tyto lidi se stává alkohol, ta běžně pro každého dostupná droga, stejným svinstvem jako heroin. Droga, která z nich udělá rozesrané hnusné loutky neschopné běžného života, který už zvládne i dítě z 1.třídy.

Často se smějeme nad svou sklenicí a říkáme  Tolik let jsem tomu už věnoval, tolik peněz už to stálo a ze mne už snad ten alkoholik nikdy nebude:o(, ano, asi nebude, naštěstí, protože na rozdíl od klasických tvrdých drog nemá alkohol tu vlastnost, že v 99% zabere po první, desáté dávce, ale když se mu to povede, výsledný efekt je stejný.

Buďte opatrní s tím chlastem a hlavně nikdy nezapomeňte na fakt, že z žádné závislosti se nikdy není možné vyléčit, že navždycky možné už je jen abstinovat a ve všem co jíte nebo pijete pak cítit tu chuť heroinu, fernetu nebo rumu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *