Problémy s IQ?

No ano, to taky:o)Včera na blogu mayi, hádanka, prostě namalovaná věc, hádanka pro děti ze školky:o), neřešitelná, pro mne, a já se snažila přenést to do roviny testů výše IQ, které se mně osobně teda celý život zatraceně nevedly.

Nikdy se mi nepodařilo pochopit, který z 8mi čtverečků vypadá nejvíc jako kolečko, který z nich je odlišně vyšrafovaný, co je divného na číselné řadě 4,9,13,19,28. Nikdy mi nešla matematika a to tak, že vůbec, a nejde mi ani to, čemu se v takových testech říká logické uvažování", no jo no, co už, že? já v tomhle prostě žádnou logiku nevidím, žádnou, ani mužskou ani tu ženskou:o))., ale budiž, ty testy jsou založeny na této logice a já nejsem schopna splnit ta logická kritéra a abych pravdu řekla, nijak mě to neznepokojuje.

Ta mayina dětská hádanka mě ale znepokojila, později, když jsem to přestala bagatelizovat a srovnávat s IQ testy, vnoci.

Šla jsem spát nakonec pozdě,protože jsem se prostě musela dodívat na tu detektivku, abych se dozvěděla, jestli sériovým vrahem žen je skutečně ten všemi podezíraný pohledný gigolo, do kterého se zamilovala vyšetřovatelka a nebo přece jen ta novinářka, kterou podezřívá vyšetřovatelka a nikdo jí to nevěří. Dopadlo to dobře, gigolo v tom byl nevinně a tak až se mu uzdraví vyšetřovatelkou prostřelené rameno, jistě si vzájemně splní své sny:o). Ty mé zvolna odezněly a já začala hledat optimální polohu pro spánek, optimální je taková, když mě nikde nic netlačí a je to většinou fuška ji najít, ale když jsem ji včera našla, začala jsem myslet znova na mayin autobus a své IQ.

No a pak mi to najednou došlo, tedy to, že to nemá vůbec nic společného s IQ, ale s věcí, která by mě znepokojovat měla, totiž, že jsem přehlédla beránka v krabici a hada pod kloboukem a to je teda zatraceně vážná věc!

Budu muset s těmi Gremliny trávit mnohem víc času:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *