Vánoce

Jsou prý za 47 dní, dočetla jsem se to dnes u Lorrain…. 

Vánoce jsou pro mne dokonalá pohroma, jednak proto, že je třeba nakupovat jídlo, pak je třeba to jídlo taky uvařit , pak sníst, pak si koupit nové větší oblečení:o(

Vánoce jsou taky hrůza kvůliva těm dárkům, protože dárky nakupuju každý rok cca pro 16-20 lidí a většinou jsou to dárky jakože fakt, protože oni mi dávají dárky taky jakože fakt:o)

V roce 89 jsem zjistila, že dogmata mé matky kterými opředla Vánoce jsou nesmysl a že tahle věc se dá prostě vyrobit komplet celá a poměrně bezchybně i v období od 20-24. Tahle zkušenost se mi pak hodila ještě naposledy v roce 2001, protože to jsem do 19.12. netušila, zda budu mít 24. ještě kam postavit stůl a nebo už budu sedět pod stromem někde v lese.

Já většinou nic neplánuju a nedělám si žádné seznamy, udělám si čas celý jeden den, zaparkuju auto v podzemních garážích nějakého komplexu, většinou Smíchovského Kafefůru v kterém je všechno a ten pak celý den procházím a když vidím něco co se mi spojí s někým koho chci obdarovat, pak to koupím. Když je toho moc, odnesu do auta a pokračuju:o). Výjimku samozřejmě tvoří dárky z dopisů Ježíškovi, Mrazíkovi nebo Klausovi.

Nepamatuju si, jestli jsem nějaký takový dopis psala o pár posledních vánocích, ale psala jsem ho třeba o narozeninách, ovšem to Klausové evidentně dopisy nečtou a tak jsem to, co jsem si přála, zase nedostala, ale zase jsem dostala jinou spoustu úžasných věcí na které jsem ani nepomyslela, třeba lístek na Axla:o).

47 dní do Vánoc a já jako obvykle nemám žádné přání ( tu kachli od Zoubka jsem vydražila sama a ještě to nikdo neví:o))) a taky jsem ještě žádný dopis s přáníma nenašla, krom toho Zlatěcího v kterém si Zlato moc přeje, aby letos nezamrzl rybník a mohlo se koupat celý rok.

A co Vy? Míváte Vánoční přání, která sdělujete a nebo píšete do dopisů Ježíškovi? Plní se Vám?

Co si přejete dostat třeba letos? Řekněte a po Vánocích pak porovnáme ta přání s realitou v balíčcích:o), ale mohou to být i přání, která se do žádného balíčku na světě nevejdou…..

Příspěvek byl publikován v rubrice Vánoce 2006 a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *